reklama

Bezpłatne badania

Temat na forum 'Dzieci urodzone w lipcu 2005' rozpoczęty przez karola7, 15 Czerwiec 2005.

1. karola7

karola7 Fanka BB :)

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Cześć dziewczyny. Jestem z mamuś lutowych, ale pytanie mam do was bo jesteście bardziej doświadczone. Chodze do gina prywatnie, ale badania (morfologia, itp) chciałabym robić państwowo, bo i tak wydatków będzie sporo. Mój gino "państwowy" powiedział, że mi się nie należy. Chociaż jestem ubezpieczona i zapisana do niego. Nie chce ny prowadził moją ciąże, bo nie do końca mu ufam, i pracuje w takim sobie szpitalu. Czy macie pomysł co z tym mogę zrobić, jak sobie poradziłyście z podobnym problemem. Pozdrawiam i szczęśliwego rozwiązania ;)

2. Klaudia

Klaudia Lipcóweczka 2005

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    No niestety Karola chyba nie masz wyjścia. Albo będziesz chodzić do dwóch lekarzy (z tego co wiem, to niektóre dziewczyny u nas tak robiły), czyli do tego państwowego i on będzie ci dawał skierowanie na badania i prywatnie (dla własnego spokoju) albo będziesz musiała płacić. Ja całą ciążę chodziłam prywatnie do lekarza i niestety za badania musiałam płacić. Raz tylko poszłam do lekarza rodzinnego, żeby mi dał skierowanie na badania (zwykła morfologia, mocz itp) i zrobił to z wielką łaską, a i tak nie dał mi skierowania na wassermana i hbs, bo stwerdził, że nie może.
    Życze powodzenia - dbaj o siebie :)

3. reklama
  4. Doxa

Doxa Fanka BB :)

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Karola jedynym wyjściem jest prowadzenie ciąży u 2 lekarzy, tzn. w przychodni tylko po to by co miesiąc mieć skierowanko na badania i prywatnie u lekarza któremu ufasz! Ja właśnie przymierzam się do takiego ruchu, do tej pory chodziłam tylko do przychodni.

5. Ineczka

Ineczka Mama wrześniowa 2005

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    prywatnie lekarz tez moze robic badania za darmo, pod warunkiem, ze ma podpisana umowe z kasa chorych, jesli nie ma to bedziesz musiala placic, albo chodzic do lekarza dodatkowo do przychodni

6. moooma

moooma lipiec/sierp.05 styczeń09

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Cześć Dziewczyny.
    Ja od początku ciąży chodzę do 2 lekarzy prywatnie i państwowo.Lekarka ,która prowadzi moją ciążę państwowo oczywiście nie wie o lekarzu prywatnym.I muszę wam powiedzieć, że bardzo często pokrywają się badania zlecone przez obydwu lekarzy. I takim sposobem za zdecydowaną większość badań udało mi się nie płacić. To chyba jest jedyny sposób na bezpłatne badania, gdy prowadzi się ciążę prywatnie.

7. Goga

Goga Fan(ka)

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Niestety za wszystko trzeba płacić. Często jest tak, że lekarze "państwowi" na niektóre badania nie dają skierowań (zwłaszcza te droższe) bo mają wyczerpane limity :(
    Ja też chodzę prywatnie i z moich koleżanek chyba wszystkie też. Ale teraz, pod koniec ciąży, widzę, jak duże różnice są w opłatach za badania (sięgają często nawet 100%!). Najtaniej (przynajmniej w Szczecinie) jest w szpitalnych laboratoriach...

8. e_mama

e_mama Lipcowe mamy '05 '09

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Ja też prowadzę ciążę prywatnie i za wszystkie badania słono płacę :(
    Raz na samym początku ciąży zdecydowałam się na wizytę u gin w ramach kasy chorych i to był ten pierwszy i ostatni raz.
    Było mi wtedy strasznie niedobrze a musiłam pokonać taką kolejkę pacjentek, że na jej końcu umarłam i powiedziałam sobie nigdy więcej.

Smutna jest ta nasza rzeczywistość :( po co nam w ogóle ubezpieczenie?
    W naszych przychodniach to zdrowy może zachorować zanim coś załatwi, a chory to może chyba tylko położyć się i płakać...

9. Asiołek

Asiołek Mama Mai i Oliwki :)

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    ja do ginekologa pańtwowo lubiłąm chodzić zanim nie skończyłam 18 lat... chodziłąm do przychodni dla dzieci w Dzieciecym Szpitalu Klinicznym i tam było sympatycznie..... potem poszłam raz do państwowego :-) i moja spuchnieta noga wiecej nie postanie u państwowego gina.... okropnosc....

Potem chodziłam już do jednej Pani ... a odkad trafiłam do Kliniki to już sie z niej nie rusze:-)

10. reklama

Poleć forum