reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Bezsenność

galova

Początkująca w BB
Dołączył(a)
8 Luty 2019
Postów
21
Witajcie Dziewczyny, czy któraś z Was brała przed ciążą lek Trittico CR na bezsenność?
Po poronieniu mam kłopot ze snem i w końcu zdecydowałam się na rozpoczęcie kuracji.
Moja bezsenność spowodowana jest raczej stresem z powodu braku snu, więc to takie nakręcanie się..
Bardzo chciałabym zajść w ciąże, ale wiem, że na razie muszę się wykurować.
Jakie macie wspomnienia z tym lekiem? Jakie dawki brałyście i czy długo się leczyłyście?
 
reklama
Miałam to samo. Brałam dobry sen forte ziołowy bez recepty. Dwie tabletki z godzinę lub dwie przed snem i padalam.
 
Dziewczyny mam problem ze snem. Senna jestem ale jak się położę do łóżka to nie potrafią zasnąć. Tabletki ziołowe bez recepty na sen mi nie pomaga. Nie mam stresu niczym się nie martwię dobrze wietrze sypialnie czasami nawet otwieram okno by było jeszcze chlodniej, ale to też nie pomaga. Może macie jakieś rady na szybkie zasnecie bez kręcenia się w łóżku godzinami? Nie da się dłużej tak funkcjonować. Zasypiam między 1.30-3.00 i wstaje max 9.00-10.00 na szczęście nie pracuje. Gdybym pracowała to bym chyba chodziła jak zombie.
 
Dziewczyny mam problem ze snem. Senna jestem ale jak się położę do łóżka to nie potrafią zasnąć. Tabletki ziołowe bez recepty na sen mi nie pomaga. Nie mam stresu niczym się nie martwię dobrze wietrze sypialnie czasami nawet otwieram okno by było jeszcze chlodniej, ale to też nie pomaga. Może macie jakieś rady na szybkie zasnecie bez kręcenia się w łóżku godzinami? Nie da się dłużej tak funkcjonować. Zasypiam między 1.30-3.00 i wstaje max 9.00-10.00 na szczęście nie pracuje. Gdybym pracowała to bym chyba chodziła jak zombie.
A co robisz przed snem? Jak wygląda wieczór?
 
Przed snem siedzę oglądałam telewizje albo przy telefonie. Próbuję słuchać relaksującej muzyki, ale nic pomaga. Nawet cały dzień coś robię w domu gotuję sprzątam piorę idę na długi spacer tak aby się zmęczyć i nic. Spać mi się chce i jak się od razu położę do łóżka to mam problem z zaśnięciem
 
Dodam, że Endo przy testach hormonalnych robił mi też tak zwany hormon snu (pierwszy raz wykonywane miałam takie badanie w swoim zyciu) jestem w trakcie oczekiwania na wyniki.
 
Niestety ekrany (więc tv i telefon rowniez) bardzo źle wpływają na sen. A ciąża dodatkowo nie ułatwia. Sprobowalabym przez jakiś czas ograniczyć. Wylaczyc calkiem na rzecz radia, książek. A telefon kilka h przed snem zostawić.
Oczywiście porządne wietrzenie pomieszczeń. Odpowiednie posiłki, może ciepła kapiel/prysznic, przyjemne zapachy. Nie sądzę by z dnia na dzień by la poprawę ale po jakimś czasie powinno być lepiej.
 
Zawsze przed snem mam ciepła kąpiel. Kiedyś nawet zasypialam przy tv A teraz nie potrafie zasnąć o normalnej porze. Mam tak od stycznia tego roku. Sypialnia jest wietrzona dziennie przez ponad pół dnia nie patrząc na pogodę za oknem. Ładne zapachy powodują u mnie mdlosci też kiedyś tego nie miałam.
 
reklama
reklama
Do góry