reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Biegunka a tasectan

Dołączył(a)
14 Lipiec 2021
Postów
9
Witajcie,
Jeśli powielam temat proszę o link do właściwego. Jestem z synkiem po szpitalu. Przeszedł ostre bakteryjne zapalenie przewodu pokarmowego. Jesteśmy już w domu, podczas badań nic nie wyszło, tzn posiew kału na najbardziej częste bakterie wyszedł ujemny na wirusy także ujemny. Podaje mu probiotyk, ale ciągle ma biegunkę. Wodniste kupy, kwaśne bo odparzaja pupę. I są niemal po każdym karmieniu- nutramigen. W szpitalu miał antybiotyk dożylnie, i nystatynę na pleśniawki na języczku. Nystatynę kazano mi podawać mu strzykawką i rozprowadzać po jamie ustnej, ale finalnie i tak wszystko szło do brzuszka. Jak powstrzymać te kupy? Mały ma już naprawdę straszna pupę, dziś niedziela moja pediatrą raczej nie odbierze telefonu, poza tym jest na urlopie, nawet nie wiem czy będzie jutro w przychodni. W razie czego mam jeszcze panią alergolog, do której chodzę z małym prywatnie. W poszukiwaniu jakichś informacji trafiłam na lek tasectan, czy można go podać dwumiesięcznemu dziecku? Co zrobić by choć trochę powstrzymać ta wodnista kupę? Mały nie ma gorączki, ma apetyt, jest spokojny tylko jak zrobi kupę to jest krzyk przy przebieraniu bo widać że boli go pupa. I to nie są duże kupy, bardziej jakby popuszczenia. Na ulotce niby pisze, że podawać jedna saszetkę co 6 godzin dzieciom w wieku od 0 do 3 lat, ale sama nie wiem. Panicznie boje się że mogę mu zaszkodzić.
 
reklama

Cookie_

Moderator
Dołączył(a)
29 Listopad 2019
Postów
1 990
Tasectan i Smectę można podawać maluchom. Podawałam kiedyś synowi jednak nie pamiętam już dawkowania. Najważniejsze jednak jest nawodnienie. W weekend napewno w okolicznym szpitalu jest opieka pediatryczna całodobowa i można się zgłosić po poradę lub zadzwonić na oddział z którego wyszło dziecko skoro nie ma poprawy.
 

Rubi89

Fanka BB :)
Dołączył(a)
27 Maj 2020
Postów
381
Jakbym czytała o swoim synku jak miał 4 miesiące dostał biegunki po 11 kupek na dobę, najpierw przez 7 dni leczony na wirusa, później na bakterie( lekarze, a byłam u 3 już też kierowali nas na szpital tylko zastanawiało ich to, że dziecko zadowolone, uśmiechnięte z apetytem i przybierało na wadze pomimo biegunki). W końcu lekarka zmieniła nam mleko z Bebilon pepti (na którym był przez wcześniejsze 3 miesiące) na nutramigen. Po 2 dniach zaczęło się poprawiać i wszystko wróciło do normy. Skoro u Was badania są w normie, a problem nie znika to przyczyną też jest mleko? Oczywiście wszystko musi być pod kontrolą lekarza. Pozdrawiam, życzę zdrowia, a jeśli chodzi o pupę to nam lekarka kazała nie używać w czasie biegunki chusteczek nawilżanych, a czystej wody do mycia pupy i sudocrem do każdej zmiany pieluchy.
 

Rubi89

Fanka BB :)
Dołączył(a)
27 Maj 2020
Postów
381
Ps. U mojego dziecka też częstotliwość kupek nasilała się po wypiciu mleka i cały czas słyszałam przelewanie w brzuszku.
 
Dołączył(a)
14 Lipiec 2021
Postów
9
My jesteśmy na nutramigenie, także to nie o mleko chyba chodzi. A przeszliśmy na niego z podobnymi objawami co u Ciebie, Rubi89. Nie wiem czy to efekt oczyszczania się organizmu z tych bakterii które leczono w szpitalu, czy jeszcze z antybiotyku czy może nie jest to jakiś wirus który podobno na oddziale zakaźnym był, bo aż położył jedna z lekarek do łóżka na dwa dni.
 
Do góry