reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

biegunka :(

Katka

Użyszkodnik ;)
Dołączył(a)
5 Styczeń 2005
Postów
2 710
Miasto
zakorkowany Poznań..
Moja Zuiza od piątku robi dużo ii brzydkie kupki. Na początku myślałam, że to od goraczki (gorączkowala od środy do niedzieli), ale dzisiaj mamy poniedziałek i mimo stosowania środków takich jak: smecta, lakcid jej nie przechodzi. Ilośc kupek na dzień waha się między 5-8.Przez pierwsze 2 dni były w kolorze zielono - czarnym sluzowate, lub sam śluz, a teraz ciemno brazowe, prawie bez śluzu.dziwnie pachną. Mała nie zachwouje się tak jakby ja bolal brzuch, ale od piatku prawie nic nie je, tylko pije.Niie wiem czy dostane się jutro do lekarza i dlatego to moje pytanie..Czy ktoras z Was spotkała się z czymć takim po gorączce, szczepieniu? malej idzie raczej nowy ząbek..?Wg mnie nie zjadła niczego co by jej mogło zaszkodzic?
 
reklama
U nas było podobnie jak Filip chorował na grypę żołądkową -prawdopodobnie chodziło o grypę, bo na początku miał tylko temperaturę, i to dość wysoką i nic poza tym. Dopiero po kilku dniach dostał sraczki - przepraszam za wyrazy, ale inaczej nie da się tego nazwać, bo kupki były co chwilę, no i też na początku zielone śluzowate, potem trochę "zgęstniały". W międzyczasie raz zwymiotował. Lekarz na początku nie wiedział, co to jest i dał mu antybiotyk o szerokim spektrum, ale Filip nie chcial go łykać, więc lekarz powiedział, żeby nie dawać na siłę. Synuś oczywiście przez całą chorobę nic nie jadł oprócz cycka (dobrze, że to chciał). Aha, kłopoty z kupką pojawiły się, jak gorączka opadła. I w końcu na brzuszek pomógł mu zwykły Lacidofil, na początku też nie chciał go łykać, ale w końcu udało mi się podać mu parę razy na łyżeczce z wodą i zaraz zrobiło mu się lepiej... w międzyczasie wyskoczyła Filipowi wysypka na pleckach i brzuszku, ale zniknęła na drugi dzień. Myśłałam, że to trzydniówka, ale lekarz powiedział, że nie. Niedługo potem skończyły się kłopoty z brzuszkiem. W tym samym okresie dużo dzieci chorowało w ten sposób i lekarze twierdzili, że to grypa żołądkowa, objawy były takie same, więc i Filip chyba miał tę grypę. U Twojej Zuzi zdaje się wygłada to dość podobnie. Może spróbuj z tym Lacidofilem, u nas działa bardzo dobrze, jak tylko wydaje mi się, że Filipa boli brzuszek, to mu daję i zawsze pomaga.

pozdrawiam
nikita
 
Cze,
dzięki wielkie za rady. Dzisiaj dostałam się do lekarza (mała nadal srujta,wczoraj zrobiła 10 kupek, dzisiaj 7... :mad:).Lekarka Zuzię przebadala i stwierdziła,że to jest raczej wirusowe zapalenie układu pokarmowego. Małej ida równeż naraz trzonowce, ale jak to sama lekaraka stwierdziła, jest daleka od zrzucania wszystkiego na ząbkowanie.Zuzia musi brać Smecte, Lacidofil,Nifuroksazyd.W ciągu 3- 5 dni powinno przejść.....:)
 
Ja z tym problemem borykam się prawie przy każdym przeziębieniu Gabiszona. Dostaje rozstroju żołądka, a później typowe objawy przeziębienia.
Ostatnio też się męczyłyśmy.
Oprócz tego co zażywa Twoja Zuzia lekarz kazał nam stosować dietkę, przez tydzień.
Po podaniu tych lekarstw szybciutko przechodzi, jednak nieładne kupki mogą utrzymywać się jeszcze do dwóch tygodni.
Zdrówka dla Zuzinki.
 
Dziękuję,z Zuzią coraz lepiej.Dzisiaj zrobiła tylko 4.My równiez musimy stosować dietę - delikatny rosołek, ryż, marchewka, jogurt. Powiedzcie mi co dawałyście dzieciom do picia,ja na razie daje samą wodę i dzisiaj podałam pierwszy raz sok marchewkowy???Tego lekarka mi nie powiedziała....
 
Na polecenie lekarza, nasza dietka składała się z gotowanego mięsa z kurczaka, ryżu, ziemniaków, marchewki. Bułka z masełkiem, chrupy kukurydziane, do picia duuużo wody lub słaba herbata. No i oczywiście mleko, takie jakie mała pije. Lekarz kazał w tym okresie unikać nam surowych owoców i soków owocowych.
 
Bardzo, ale to bardzo proszę bardziej doświadczone ode mnie mamy o opinię - jak to jest z biegunką podczas ząbkowania? Wszelkie poradniki podają informację, że coś takiego raczej nie powinno mieć miejsca, że z pewnością związane jest z jakąś niezwiązaną infekcją. Kilka moich znajomych natomiast twierdzi, że ząbkowaniu u ich maluszków towarzyszyły właśnie biegunki... Moje maleństwo ma prawie 11 miesięcy, żadnego ząbka, ślini się bardzo obficie i od 3 dni robi znacznie więcej luźnych kupek niż zazwyczaj. Zmartwiona skontaktowałam się z lekarzem, kótry zalecił podanie Lacidofilu i Enterolu i obserwowanie małej. Dopuścił też możliwość takich objawów, jako towarzyszących ząbkowaniu. Więc jak to jest??? Proszę o odpwiedź mamy, które ząbkowanie mają już za sobą...
 
witaj chociaz moja coreczka ma 6miesiecy to juz zabkuje jezeli chodzi o biegunki to jak najbardziej wystepuja w czasie zabkowania i to dosyc czesto ale moze ta biegunka jest od czegos innego moze cos wprowadzilas szkrabowi nowego w jadlospis?jezeli malec pije mleko modyfikowane sprubuj dodac lakcitu di mleka mi tak zalecala lekarka moze ostatnio chorowal ci maluszek bral antybiotyk opisz mi co i jak mam znajoma lekarke i bardzo jestem zadowolona z niej jak tylko bede mogla to pomoge aha pamietaj dawaj jak najwiecej do picia malcowi pozdrawiam Karolina
 
reklama
Mój synuś ma już 16 miesięcy i osiem ząbków, teraz wyrzynają mu się dwie trójki na raz. Nigdy nie miał jednak przy ząbkowaniu biegunki z powodu zębów - raz miał z powodu infekcji. Mi także niektórzy radzili się nie przejmowac, bo to z powodu zębów, jednak ja poszłam do lekarza, tym bardziej, że mały miał gorączkę. No i okazało się, że to infekcja. Napewno zdarzają się przypadki biegunek przy ząbkowaniu, ale lepiej mieć rękę na pulsie, bo czasem można coś przegapić. Nasz pediatra zawsze twierdzi, że zbyt wiele rzeczy zrzuca się na ząbkowanie, kiedy większość z nich nie ma nic wspólnego. Lacidofil napewno nie zaszkodzi. Ja się przekonałam, że jest bardzo skuteczny, chyba lepszy niż Lakcid. No a myślę, że gdyby coś było jednak nie tak, to sama będziesz wiediała, że trzeba się zgłosić do lekarza. Zawsze lepiej pójść raz za dużo niż za mało.
zdrówka życzę
nikita
 
Do góry