reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

biegunka :(

No tak. Generalnie to sama nie wiem co o tym myśleć. Dziecko nie ma podwyższonej temperatury, je i pije bez zarzutu, jest radosna (z wyjątkiem momentów, gdy te opuchnięte dziąsełka ją zanadto męczą). Jestem w stałym kontakcie z naszą p. doktor i podaję małej Enterol, Lakcid i od wczoraj Smectę. Bo, widzicie, w tej chwili wygląda to tak: jednego dnia kupka jest "normalna", w dość standardowej ilości, drugiego bardzo rozluźniona, z tym, że nie Mała nie ma żadnego problemu z "kontrolowaniem się" i bez problemu odczeka zawsze do momentu posadzenia na nocniczek (chyba, że jest zbyt zajęta zabawą i nie ma czasu na sygnał dźwiękowy (yyyy...). Tak więc biegunką tego nie nazwiemy. Jeśli w najbliższym czasie objawy nie ustąpią, to zrobimy posiew kału, żeby wykluczyć bekterię. Zastanawiające jest to, że owo rozluźnienie pojawia się i znika (w jedzeniu nic nowego - Mała jest lekkim alergikiem, więc unikam nowinek w stylu truskawek i raczej podaję sprawdzone pokarmy, o których wiem, że jej nie uczulą), poza nim zaś z Wiktorcią nie dzieje się nic niepokojącego. Dziąsła zaś ma opuchnięte i zaczerwienione, zarówno górne jak i dolne. Wygląda na to że jak wreszcie wyjdą tę zębiska, to wszystkie na raz... Pozdrawiam wszystkie mamy i dziękuję za odpowiedź.
 
reklama
Ostatnio na spacerku spotkałam koleżankę, której ośmiomiesięcznemu Adasiowi właśnie przebił się piąty ząbek. Mały Adaś miał biegunki przy każdym ząbku, na krótko przed tym jak ząbek miał się przebić przez skórę dziąsełka. Pediatra chłopca nie wiedział w tych biegunkach nic nienormalnego. Twierdził, że to się zdarza przy ząbkowaniu. Może skonsultuj się z innym pediatrą, to Ci może rozjaśni trochę sytuację.
 
moja mala dziewczynka ma 4 miesiące i pierwsze oznaki zbliżającego się ząbkowania, ślini się, gryzie rączki, zabawki,miała przez kilka dni lużnie ale nie obfite kupki... Lekarz kazał podać smecte no i przezło, ale czy to była biegunka od ząbków czy chwilowa niedyspozycja układu pokarmowego tego to się chyba nie dowiem nigdy...
 
Jestem zmuszona odświeżyć wątek. Mój Michaś ma od tygodnia biegunkę. Lekarka przepisała nifuroksazyd, niby miało pomóc, a jest bez zmian. Czy poza nifuroksazytem dawać mu jeszcze smectę, lakcid? Poradźcie coś, błagam!!!!!!!!!!!!!!!!
 
Podaj mu smektę.Ona ma właściwości zagęszczające.Kupki powinny być ładniejsze.
Mój takie miał przez świeta brzydkie rzadkie ze sluzem.Podawałam mu smektę i poprawiło się.
 
Dzięki Loli, zapamiętam na przyszłość[oby na odległą] A jak podawałaś tą smectę?dodawałas do soczku czy herbatki? Bo Michał nie bardzo chce pijać takie "wynalazki" ;)
 
Bulion12 moja julka często ma takie rewolucyje że tak powiem...ja jej daję jagody do picia...możesz kupic w aptece " borówka kanadyjska" się nazywa i zaparzasz małemu łyzke stołową na szklankę wody i niech pije cały dzień te jagody u nas zazwyczaj tylko to wystarcza bo nie chcę dawac małej leków za często po 2 dniach powinno byc lepiej
 
aha bo zapomniałam a u nas julka smectę piła tak na surowo że tak powiem bez dodawania czegokolwiek nie wiem czemu i jaki to ma sma k bo nie moge spróbowac ale to chyba kwestia smakowa każdego dziecka

pozdrawiam i zyczę zdrówka michałkowi
 
Smakuje jak piasek rozpuszczony w wodxzie.Ja podaje Miłoszkowi 1 saszetkę dziennie , rozpuszczam w wodzie -tak na pół szklanki- i podaje mu strzykaweczką(taką z panadolu)po 5 ml co godzinę, co dwie.Tylko tą strzykaweczką przyjmuje leki.
 
reklama
czesc dziewczyny
...mam ten sam problem :(
Moj synek od miesiąca ma upki strasznie wodniste ...a ostatnio tak że kupka wsiąka w pampersa i niema w niej prawie tych grudek białka :( Kar
mie go tylko piersia . Pieknie przybiera na wadze ...Ma dwa miesiące a waży ponad 6 kg.
Codziennie pije cherbatke Hipp-Koperkowo-anyżowo-rumiankową i wode z cukrem .Cherbatki uwielbia i zdaża mu sie czasami wypić na dobe z 200 ml.
Bylismy u Pani doktor ale ona dała nam tylko lLakcid-2x dziennie i taką zawiesine gęstą żółtą <juz niepamietam nazwy > miał to brac przez 7 dni jak niepomoże to na posiew kału :-[ Ale ja nawet niemam jak wziaśc tej kupki z pampersa bo ...ona wsiąka :(

Przeczytałam ten wątek i pomyslałam że może mu smekte dać , ale czy można ją podawać 2 miesiecznemu dziecku?

co mi radzicie ? ::)
 
Do góry