reklama

Bilans dwulatka

Temat na forum 'Roczniaki i dwulatki' rozpoczęty przez Katka, 4 Listopad 2005.

 1. Katka

  Katka Użyszkodnik ;)

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  W przyszły wtorek (mam nadzieję, wreszcie jesteśmy zdrowe) idziemy na bilans dwulatka.Czytałam w prawdzie w jakimś poradniku jak to powinno wyglądać, ale jestem ciekawa jak to wyglądalo u Was w rzezcywistości.Jakie lekarze zadają pytania, jak badają?
  Podczas niedawnej wizyty u pediatry, lekarka wykryła u Zuzi jakieś szmery w sercu.Mamy się im ,,przyjżeć" własnie min.podczas tej najbliższej wizyty.Czytałam kiedyś,że u dwulatków często zdarzają sie takie szmery i ma to związek ze wzrostem, i czesto są nie groźne. Czy podzielacie to zdanie, albo wiecie ciś na ten temat?


  Pozdrawiam_Katka
   
 2. słowiczek

  słowiczek mama pisklaczków

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Cześć Katka.
  U nas bilans nie wyglądał tak, jak to opisują w poradnikach. Już na samym początku wiedziałam, że to nie będzie tak jak ja sobie to wyobrażałam...
  Na początek mierzenie i ważenie. Później pielęgniarki pytały się czy Gaba dobrze słyszy i widzi. Ja odpowiedziałam żartem, że widzi i słyszy co chce.
  Później pediatra ją badała. Standardowo. Osłuchała płucka, oskrzela, serduszko, węzły chłonne. Zajrzała do buźki i policzyła ząbki. Kazała przejśc się Gabci aby sprawdzić jak stawia nóżki. A Gaba naj na złość wtedy powłóczyła nogami jak najlepiej umiała...
  Ogólnie obejrzała z góry na dół.
  I to wsio.
  Też słyszałam, że szmerki mogą występować przy szybkim wzroście. Poprostu serduszko nie nadąża pompować krwi w odpowiednim rytmie i często zdarzają się też arytmie serca. Ale to przejściowe.
  Mam nadzieje, że u Was tak będzie.
  Buziaczki dla Zuźki.
   
 3. reklama
 4. Katka

  Katka Użyszkodnik ;)

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  SŁowiczek,dzięki za odpowiedź.
  Jesteśmy po bilansie,moje wrażenie, a idź w cholerę.....Do gabinetu weszłysmy 25 minut po czasie(bo lekarka pomiedzy pacjentami przyjęła 2 przedstawicieli). A caly bilans trwał 5 minut.Zważona i zmierzona Zuzia zostala przed badaniem lekarskim,lekarka osłuchala płuca, oskrzela, sprawwdziła jak mała srawia stopy i wszystko.Ponieważ już wcześniej słyszala szmery na sercu, osłuchala je równiez, i powedziala ,że w ciągu najbliższych 6 m-cy skieruje Zuzię do kardiologa (przed ukończeniem 3 roku życia).Są to jakieś szmery czynnościowe i temat również skonczony.

  Dzięki za buziaki dla Zuzi.
  Całusy dla Twojej słodkiej dwójeczki.
   

Poleć forum