reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

błagam, pomóżcie mi przez to przejść

Witajcie! Jesli nigdy nie karmilas butelka to nalezy tez pamietac o zakupie sterylizatora do butelek, smoczkow, gryzaczkow itp. Ja mam dwoje dzieci i kazde karmilam bardzo krotko tak ok.2 miesiecy. Moje dzieci nie lubily soczkow, herbatek ani wody wiec nie dopajalam i nie bylo to konieczne. Moj synek ma 9 miesiecy dopiero od kilku tygodni popija soczki i wode ale bardzo male ilosci z kubeczka. Z kazdym dzieckiem jest inaczej, sama znajdziesz metode. Pozdrawiam
 
reklama
każdy dzień jest inny
dzisiaj moja dzidziora marudziła przy jedzeniu, ale i tak uważam, że będzie z niej żarłok
w nocy śpi 6 i 4 godz. lub odwrotnie najpierw 4godz - karmienie i potem 6 godz,

Zabka77 i Laura74 dzięki za rady: stojak poszukam w sklepach a co do sterylizatora, to czy nie wystarczy mikrofalówka?

męczy mnie tylko to wprowadzanie nowości, no bo co to znaczy np. "od 4 mies.": czy od 13 tyg. życia czy też od 17 tyg.
 
Witaj! Jesli chodzi o sterylizator to mozna kupic specjalny plyn lub tabletki oraz specjalnyl ub jakis (jest tanszy) pojemnik zamykany ale niezbyt szczelnie. Zostawiasz tam butelki i smoczki oraz np. gryzaczki na 24 godziny potem masz pewnosc ze sa czyste. Mikrofalowka - to niezbyt dobry pomysl. Niektorzy rodzice podgrzewaja mleko w mikrofalowce i inne posilki, ale ja nie polecam.Moja corka uzywa specjalnego aparatu - smoczka do prostowania zgryzu rowniez go w ten sposob sterylizuje oraz np. butelke do napoju, ktora codziennie zabiera do szkoly. Jesli chodzi o wprowadzenie nowosci do jadlospisu malucha to nie musi byc od 13 tyg. kilka dni pozniej czy wczesniej nie robi roznicy, byle nie za wczesnie. Mozna zaczac od dosypywania do mleka kleiku ryzowego, pozniej owsianego, potem owocowe, zgodnie z wiekiem podanym na opakowaniu, ale np. 3-4 dni wczesniej to tez nie tragedia. Jesli zaczniesz karmic deserkami owocowymi i obiadkami trzeba pamietac aby dziecko jadlo w pozycji siedzacej, w czwartym miesiacu jest to trudne, ale podepszesz na poduszczce i w miare mozliwosci udaje sie.Powodzenia.
 
Do góry