reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból cewki moczowej

Dołączył(a)
6 Czerwiec 2018
Postów
7
Cześć dziewczyny.
Mam taki problem od wczoraj... Jestem w 22 tc. Ciągnie mnie cewka moczowa, nawet trochę pobolewa, ale póki co nie jest jakoś strasznie. Plus uczucie na dole brzucha dość nieprzyjemne. Bardzo czesto muszę chodzić siusiu. Wszystkie symptomy wskazują na jakieś zapalenie, jednak nic mnie nie szczypie gdy oddaję mocz. Czy któraś miała coś takiego? Nie wiem co robić. Nigdy nie czytałam o takiej dolegliwości ciążowej. Dodam, że pracuje w miejscu gdzie jest zimno... :( Czy to mogło mmie wpływ? Bardzo się martwie o dzidziusia. Dzwonić do swojej lekarki, czy po prostu przeleżeć i grzać się?
 
reklama
Lekarka i tak każe Ci zrobić badanie moczu wiec na Twoim miejscu poszłabym i zrobiła to odrazu w pierwszej kolejności, czeka się pare godzin na wynik wiec szybko będziesz wiedziała co robić
 
Jadę na badanie moczu na 11 dzisiaj... Zobaczymy co wyjdzie. Zastanawia mnie tylko ten brak pieczenia przy załatwianiu się... Miewałam zakażenie dróg moczowych bardzo często przed ciąża i wyglądało to inaczej. Zawsze chodzi się do toalety często na tzw. "kropelkę" i piecze przy tym nie miłosiernie. A tym razem sikam często i dużo i nic mnie nie piecze... Dziwne.
 
Ja miałam tak samo i okazało się że mam cukrzycę ciążowa mocz nic nie wykazał a miałem uczucie że pęcherz cały czas pełen i po kropelce pić też dużo nie piłam i nic mnie nie szczypAlo ani nie bolalo no a w 25 tyg okazało się że mam cukrzycę po krzywej cukrowej nie stety.Mam nadzieję że u Ciebie będzie inaczej.
 
Otóż zrobilam dziś badania moczu. Wstepne wyniki wyszly dobrze. Wg nich nie mam zakażenia, jednak z racji ciąży wysłali próbkę dalej by wykonać bardziej szczegółowe analizy. Lekarz uspokił mnie, że nic mi nie jest i mam sie uspokoić. Ale jak mam to zrobić skoro caly czas czuje ten pęcherz?! Biegam do toalety non stop. Naprawde żadna z Was nie miala takich objawów? Czy mozliwe że macica uciska na pęcherz aż tak mocno? Czy to normalne w 22 tc? Kilka dni temu czulam ucisk na pochwę, teraz na pecherz.. podobno w II trymestrze macica idzie do góry, a nie w dół...
 
Otóż zrobilam dziś badania moczu. Wstepne wyniki wyszly dobrze. Wg nich nie mam zakażenia, jednak z racji ciąży wysłali próbkę dalej by wykonać bardziej szczegółowe analizy. Lekarz uspokił mnie, że nic mi nie jest i mam sie uspokoić. Ale jak mam to zrobić skoro caly czas czuje ten pęcherz?! Biegam do toalety non stop. Naprawde żadna z Was nie miala takich objawów? Czy mozliwe że macica uciska na pęcherz aż tak mocno? Czy to normalne w 22 tc? Kilka dni temu czulam ucisk na pochwę, teraz na pecherz.. podobno w II trymestrze macica idzie do góry, a nie w dół...
Dziecko ma główkę w dole? Bo ucisk taki jest normalny kiedy dziecko jest już duże i główka naciska na pęcherz. Ja potrafiłam się budzić w nocy co pół godziny do łazienki ale to już w III trymestrze
 
Jestem w ciąży i mam podobną sytuację. Po sikaniu piecze, często sikam i też piecze. Robiłam badania i wszystko okej, lekarz kazał mi brać Furaginę przez kilka dni. Wczoraj leżałam przy wiatraku i niestety ból cewki niemiłosierny... Przed ciążą też byłam bardzo delikatna. W każdym razie wzięłam dwie tabletki Furaginy + wit. C na noc i dzisiaj wszystko przeszło... Nie chcę się szprycować jakoś tą Furaginą, także dzisiaj już chyba nie będę brała... Nie obawiam się jej wziąć bo lekarz w szpitalu mi kazał... Może też spróbuj?
 
Ja jestem w 19 tyg I mialam niemilosierne parcie na pecherz, pozniej uczucid dyskomfortu, wyniki mocuz byly prawidlowe jednak w szpitalu dali mi saszetke do wypicia na mocz uromaste I przeszlo, wiec nie wiem co to bylo, ale ja tez mam infekcje pochwy niestety. ;/
 
reklama
Roksi98 na pewno dostałaś Monural, niestety to lek na receptę.
Parcie na mocz może być spowodowane właśnie uciskiem główki dziecka na pęcherz. Im większa ciąża tym gorzej niestety. Jeśli nie ma infekcji dróg moczowych lub pochwy to nie ma się czym martwić.
 
Do góry