reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

@agulaa1 ja tez jestem panikara, jak mi lekarka na IP ostatnio powiedziała ze "szkoda ciąży" na te badania to raz ze słabo mi się robiło tym bardziej ze w poniedziałek mam wizytę u mojej prowadzącej lekarki, myślałam ze zemdleje, na wymioty mnie brało, twarz to woda sobie zwilzalam.

Ale musiałam się zebrać w garść bo sobie mówię ze to zdenerwowanie tylko skurcze wywołuje i szyjce zaszkodzę, a maleństwo dzielnie walczy od 22tc i muszę mu pomoc i być tez silna, a załamaniem tylko szkodzę, poza tym swoimi myślami można tylko ściągnąć.

Ps. Mówiłam na IP ostatnio ze świadoma jestem i zaczyne przygotowania wyprawki za 2-3 tyg. Na wypadek W. To nawet położna i lekarka na IP mi mówiły proszę tak nie mówić a nawet nie myśleć bo ściągnę to myślami i tak się stanie.

Ale doświadczenie znajomych i rodzinnych położnych oraz lekarki prowadzącej, pokazuje ze wcześniaki urodzone w 8mcu niestety są obarczone największymi konsewencjami, jak rodzic to na koniec 7 miesiąca albo po skończonym pełnym 8miesiacu. Wiec ja się szykuje na końcówkę 7;)

Ps odnośnie żelaza: poprosiłam mamę by zrobiła mi zakwas z buraków - codziennie na śniadanie 1-2 szklanki az lekarka stwierdziła jakie piękne wyniki żelaza ;) ale stolec czarniutki wychodzi ;)

Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom

nawet nie chce wiedzieć ile nam siwych włosów przybędzie przez ten czas
przerzucę sie na pokrzywe-sok, mam dosyc tego zelaza, bo bol jelit jest nie do wytrzymania, mowie Ci, wrazenie, jakbyś miala mega skurcze - paskudztwo. Zdam sie na swoja intuicje i nie będę słuchać lekarki w tym temacie. Zakwas z buraków mniaaam, poproszę moze mamę tez

mi ostatnio lekarze mówili, ze dosyć bezpiecznie sie robi w 34 tc, ze po podaniu sterydow maluszki maja podobne szanse, co dzieci ur w terminie, bo zakonczyl sie proces rozwoju plucek, także zaciskam nogi jeszcze przez 3 tyg ☺ to byłoby 34 i 2.

A w ogole dziewczyny mam pytanie czy Wasi lekarze mówili cos w jakim okresie, jesli dotrwacie pozwolą Wam wstac i teoche sie ruszać, oczywiście przy oszczędzaniu sie, ale po prostu bez lezenia plackiem. Tak sie zaczęłam zastanawiać jak to sie ma w przypadku szyjek, nie pytałam nigdy o to mojej lekarki, wiec tak z ciekawości pytam Was ☺
 
reklama
@agulaa1 ja tez jestem panikara, jak mi lekarka na IP ostatnio powiedziała ze "szkoda ciąży" na te badania to raz ze słabo mi się robiło tym bardziej ze w poniedziałek mam wizytę u mojej prowadzącej lekarki, myślałam ze zemdleje, na wymioty mnie brało, twarz to woda sobie zwilzalam.

Ale musiałam się zebrać w garść bo sobie mówię ze to zdenerwowanie tylko skurcze wywołuje i szyjce zaszkodzę, a maleństwo dzielnie walczy od 22tc i muszę mu pomoc i być tez silna, a załamaniem tylko szkodzę, poza tym swoimi myślami można tylko ściągnąć.

Ps. Mówiłam na IP ostatnio ze świadoma jestem i zaczyne przygotowania wyprawki za 2-3 tyg. Na wypadek W. To nawet położna i lekarka na IP mi mówiły proszę tak nie mówić a nawet nie myśleć bo ściągnę to myślami i tak się stanie.

Ale doświadczenie znajomych i rodzinnych położnych oraz lekarki prowadzącej, pokazuje ze wcześniaki urodzone w 8mcu niestety są obarczone największymi konsewencjami, jak rodzic to na koniec 7 miesiąca albo po skończonym pełnym 8miesiacu. Wiec ja się szykuje na końcówkę 7;)

Ps odnośnie żelaza: poprosiłam mamę by zrobiła mi zakwas z buraków - codziennie na śniadanie 1-2 szklanki az lekarka stwierdziła jakie piękne wyniki żelaza ;) ale stolec czarniutki wychodzi ;)

Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
A tutaj się nie zgodzę. Bo jeśli dziecko jest odpowiednio duże i rozwinięte, to tez sobie świetnie radzi, wychodzi szybko ze szpitala i bez szwanku. Może chodzi o porody z nienacka, jak się dziecko rodzi z jakaś infekcja albo coś w tym stylu. Bo niby dlaczego większe, dojrzalsze dziecko miałoby mieć gorzej? Czasem te z 7 miesiąca waza malutko i długo do siebie dochodzą,a te z 8 są prawie jak donoszone...
 
A tutaj się nie zgodzę. Bo jeśli dziecko jest odpowiednio duże i rozwinięte, to tez sobie świetnie radzi, wychodzi szybko ze szpitala i bez szwanku. Może chodzi o porody z nienacka, jak się dziecko rodzi z jakaś infekcja albo coś w tym stylu. Bo niby dlaczego większe, dojrzalsze dziecko miałoby mieć gorzej? Czasem te z 7 miesiąca waza malutko i długo do siebie dochodzą,a te z 8 są prawie jak donoszone...

Wiesz bardzo możliwe napewno jest dużo zależnych i czynników :) i nigdy nie ma jednoznacznej odpowiedzi :) Wiec tez nie można generalizować, fakt wszystkie przypadki które znam w 8mc to z nienacka - mówią ze w 8 mc- procesy rozwoju płucek i innych narządów zaczynaja się na nowo i się je przerywa i ze trzeba je zamknąć ale może leki jak się podaje to szybciej to działa :) wiadomo nie można generalizować ... takie tylko obserwacje z otoczenia :)

@Nygusek a jak Ty się czujesz?


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
nawet nie chce wiedzieć ile nam siwych włosów przybędzie przez ten czas
przerzucę sie na pokrzywe-sok, mam dosyc tego zelaza, bo bol jelit jest nie do wytrzymania, mowie Ci, wrazenie, jakbyś miala mega skurcze - paskudztwo. Zdam sie na swoja intuicje i nie będę słuchać lekarki w tym temacie. Zakwas z buraków mniaaam, poproszę moze mamę tez

mi ostatnio lekarze mówili, ze dosyć bezpiecznie sie robi w 34 tc, ze po podaniu sterydow maluszki maja podobne szanse, co dzieci ur w terminie, bo zakonczyl sie proces rozwoju plucek, także zaciskam nogi jeszcze przez 3 tyg [emoji5] to byłoby 34 i 2.

A w ogole dziewczyny mam pytanie czy Wasi lekarze mówili cos w jakim okresie, jesli dotrwacie pozwolą Wam wstac i teoche sie ruszać, oczywiście przy oszczędzaniu sie, ale po prostu bez lezenia plackiem. Tak sie zaczęłam zastanawiać jak to sie ma w przypadku szyjek, nie pytałam nigdy o to mojej lekarki, wiec tak z ciekawości pytam Was [emoji5]

Mi powiedzieli 36tc-37tc jak pessar zdejmą ... i nawet do pracy będę mogła pójść jakbym chciała szybciej urodzić ;)


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
no wlasnie ja sie zawsze zastanawiam jak to liczą, bo np teraz jestem w 31,2 tc, to jest 31 czy juz 32? Tego od początku totalnie nie ogarniam...

Nie wiem, mi mówili ze liczy się tak jak urodziny ale jak się liczy urodziny hehe ja w tum wieku ze czas odejmować nie dodawać ;) ... ja bym liczyła 31,2tc


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
Mieszkam mniej wiecej w polowie drogi miedzy Rzeszowem a Tarnobrzegiem. Poprosze o namiary przynajmniej bede miala kogos sprawdzonego do kogo moge isc.

Napisane na ALE-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Do góry