reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

No widzicie, a ja chodzę do dwóch lekarzy i żaden mi nie pobrał nigdy posiewu (to to samo co wymaz?). Badają pH i konsystencje śluzu.
Sama sie upomnę teraz, choc zdaje sie, ze Tantum Rosa pomogło, objawy odeszły. Gardlo tez prawie nie boli, wiec git :) ale ile ja sie dzis czosnku, goździków, imbiru i miodu najadlam! Płukanie soda i sola działa tez niemal od razu. Zobaczymy, jak po nocy bedzie.
 
reklama
Jestem już po wizycie. Niestety moja szyjka jest króciutka najkrótszy pomiar pokazał 18mm całe szczęście że zamknięta. Lekarz powiedział że jak w dalszym ciągu będę odczuwała twardnienia dość często to od razu jechać na szpital na ktg i podanie sterydów dla malutkiej.
Powiedział jeszcze że na tym etapie ciąży dolna granica długości szyjki to 15mm.
Jak to jest że z jednego badania wychodzi kilka wyników? Mi najlepsza długość wyszła 28mm a najkrótsza 18mm dlatego wpisał tą najkrótszą w dokumenty. Eh...
 
No widzicie, a ja chodzę do dwóch lekarzy i żaden mi nie pobrał nigdy posiewu (to to samo co wymaz?). Badają pH i konsystencje śluzu.
Sama sie upomnę teraz, choc zdaje sie, ze Tantum Rosa pomogło, objawy odeszły. Gardlo tez prawie nie boli, wiec git :) ale ile ja sie dzis czosnku, goździków, imbiru i miodu najadlam! Płukanie soda i sola działa tez niemal od razu. Zobaczymy, jak po nocy bedzie.
Polecam Prenalentabletki na ból gardła dla kobiet w ciąży mi pomogły.
 
Jestem już po wizycie. Niestety moja szyjka jest króciutka najkrótszy pomiar pokazał 18mm całe szczęście że zamknięta. Lekarz powiedział że jak w dalszym ciągu będę odczuwała twardnienia dość często to od razu jechać na szpital na ktg i podanie sterydów dla malutkiej.
Powiedział jeszcze że na tym etapie ciąży dolna granica długości szyjki to 15mm.
Jak to jest że z jednego badania wychodzi kilka wyników? Mi najlepsza długość wyszła 28mm a najkrótsza 18mm dlatego wpisał tą najkrótszą w dokumenty. Eh...

Pojęcia nie mam; jak to jest z tym usg. Szyjka powinna byc dość jednoznaczna w badaniu, choc mi lekarz tez jak pokazywał, to powiedział „i kończy sie gdzieś tutaj”...
W ciagu 3 tygodni miałam 3 razy dziecko „ważone” i miałam wyniki o 300g rozne - co ciekawe, im pózniej, tym mniejsze było. 1800, 1600 i 1500g. To jednak az tak mnie nie dziwi. Kazdy złapie głowę czy brzuch w niego innym przekroju, inny sprzęt i inny lekarz...
 
Jestem już po wizycie. Niestety moja szyjka jest króciutka najkrótszy pomiar pokazał 18mm całe szczęście że zamknięta. Lekarz powiedział że jak w dalszym ciągu będę odczuwała twardnienia dość często to od razu jechać na szpital na ktg i podanie sterydów dla malutkiej.
Powiedział jeszcze że na tym etapie ciąży dolna granica długości szyjki to 15mm.
Jak to jest że z jednego badania wychodzi kilka wyników? Mi najlepsza długość wyszła 28mm a najkrótsza 18mm dlatego wpisał tą najkrótszą w dokumenty. Eh...
No właśnie ja tych pomiarów też nie rozumiem. Na jednym badaniu kilka pomiarów... Moja dr też tak miała ostatnio. Też kąpała najkrótszy pomiar ale najpierw miała dłuższe wartości niż później złapana najmniejsza. I tłumaczyła mi że szyjkę można zmierzyć tak że gdy ma ona 1.8 (jak u mnie) to wyjdzie prawie 4 cm. To już tego nie czaje wcale....
 
Jestem już po wizycie. Niestety moja szyjka jest króciutka najkrótszy pomiar pokazał 18mm całe szczęście że zamknięta. Lekarz powiedział że jak w dalszym ciągu będę odczuwała twardnienia dość często to od razu jechać na szpital na ktg i podanie sterydów dla malutkiej.
Powiedział jeszcze że na tym etapie ciąży dolna granica długości szyjki to 15mm.
Jak to jest że z jednego badania wychodzi kilka wyników? Mi najlepsza długość wyszła 28mm a najkrótsza 18mm dlatego wpisał tą najkrótszą w dokumenty. Eh...
Dlaczego odrazu nie zapytałaś skąd te różnice? U mnie przy "luzie" a potem przy "ucisku " roznica wyszła 2mm a nie az tyle.

@___Asia... margines błędu to 500g w tą lub w tą
 
reklama
Do góry