reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

@ashisohi najważniejsze, że sytuacja stabilna. Będę się modlić o siłę dla Was. Teraz boli ale zobaczysz, że za 2-3 dni będzie o niebo lepiej. Mi po cc dawali czopki z diklofenakiem i bardzo pomagały na ból w pierwszych dniach.
Dziękuję [emoji173] Ja dostaje paracetamol, i jeszcze ketanol ale nadal ból a chciałabym już nabrać sił
 
reklama
@ashisohi to moze lepiej ze juz sa na swiecie i nabiora. Bo jak na 31 tc to malusio waza. O takim przypadku ze 2 lozyska a jedna Pepowina pierwszy raz slysze. Teraz sciagaj dla nich mleczko i bedzie wszystko ok.

@olamakota dobrze ze powiedzialas lekarzowi ze siw boisz. Moj lekarz nawet nie ryzykuje szybciej sciagac szwu. Dobrze ze będziesz w szpitalu. Dobra decyzja tym bardziej jak masz miec cc. A dalej bierzesz luteine i duphastom? Bo ja tak.
 
@ashisohi to moze lepiej ze juz sa na swiecie i nabiora. Bo jak na 31 tc to malusio waza. O takim przypadku ze 2 lozyska a jedna Pepowina pierwszy raz slysze. Teraz sciagaj dla nich mleczko i bedzie wszystko ok.

@olamakota dobrze ze powiedzialas lekarzowi ze siw boisz. Moj lekarz nawet nie ryzykuje szybciej sciagac szwu. Dobrze ze będziesz w szpitalu. Dobra decyzja tym bardziej jak masz miec cc. A dalej bierzesz luteine i duphastom? Bo ja tak.
Ja biorę tylko luteinę podjęzykową 3 razy 2 tabl do 34 tygodnia, potem odstawiam. Mam też mieć spotkanie z psychologiem w szpitalu żeby dopisał mi w karcie, że nie nadaję się do porodu sn. Myślałam, że to będzie prostsze, że umówimy termin i kropka. Mam złe przeczucia...
 
Ale mialas juz cc wczesniej? Jak tak to lekarz ma obowiazek Ciebie zapytac czy wybierasz sn czy cc. Bo to juz ryzyko pekniecia macicy przy naturalnym po cc. Masz wybor.
 
Ale mialas juz cc wczesniej? Jak tak to lekarz ma obowiazek Ciebie zapytac czy wybierasz sn czy cc. Bo to juz ryzyko pekniecia macicy przy naturalnym po cc. Masz wybor.
Miałam 1 raz a teraz podobno zmieniły się zalecenia PTG i po cc nie ma gwarancji kolejnego cc. Miałam tydzień temu usg u innego lekarza i powiedział, że jeżeli cc było z powodu braku postępu w porodzie to już jest wskazanie do kolejnego. Mają jednak takie zabezpieczenie, że jak dotarłabym do szpitala w zaawansowanej fazie porodu ( co jest bardzo prawdopodobne bo szyjka na szwie tylko trzyma) to nie mam wyboru. Mam nadzieję, że będzie tak jak mówi moja lek. i zostanę w tym szpitalu. Zbyt głęboko siedzą mi w głowie tamte przeżycia żebym zmieniła nastawienie. Jeśli chodzi o samo cc to fizycznie bardzo szybko się podniosłam.
 
Ja wlasnie tez po cc jakos mocno nie cierpie. Pamietam ze po 2 cc to za zbytnio nawet lekow nie chcialam brac..ale moze mnie trzymały emocje..masz racje cos czytalam o tych nowych zleceniach od stycznia. Ze maja probowac po 1 cc rozwiazac ciaze sn. Tylko sa takie przypadki ze macica nie wytrzymuje porodu i co wtedy? Dla mnie to masakra ze tak ryzykuja..alr ja bylam w podobnej sytuacji jal rodzilam.syna przedwczesnie w 2017 r. To tez rodzilam naturalnie a bylam juz po 1 cc. Nikt mnie nie pytal czy chce cc ale to pewnie dlatego ze buly juz skurcze i t cm rozwarcia..a pexh chcial ze na koniec zrobili cc.
 
Dziewczyny, czy uczucie "luźności" i wiglotności w pochwie może świadczyć o tym, że coś dzieje się z szyjką? Popadam w paranoję, od paru dni mały był bardzo nisko, strasznie napierał na dolne częsci, do tego wszelkie bóle i twardnienia się nasiliły - dwie noce nieprzespane. A od wczoraj czuję, że moja pochwa jest cały czas taka lekko rozwarta, strasznie w niej luźno i tak mokro, że leki w ogóle nie chcą siedzieć w środku tylko od razu wypływają. MIałyście takie objawy przy szyjce?
 
reklama
Ja takich objawow nie mialam. Pochwa zmienia sie. Raz jest ciasno raz bardziej luzno. Mi lekarz mowi ze mam ejchac do szpitala jak bede czula parcie jak na kupe i beda bole jak na okres.
 
Do góry