reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

A ja po wizycie - oczywiście naiwnością było spodziewać się, ze w Polmedzie ktoś mnie potraktuje poważnie. Miałam ze sobą kartkę z jakimiś 7-8 pytaniami, a ta lekarka po 2 mi przerwała, twierdząc, że ból jak na okres jest w ciąży normalny i czemu ja się dziwię. I nie miała ochoty słuchać dalej. Pytam więc, czy taki ból, że przez 3 doby nie jestem w stanie zmrużyć oka też jest normalny, stwierdziła, że tak. A z kolei ból pochwy to dlatego, ze 3 razy dziennie wpycham do niej leki. Na koniec stwierdziła, ze po prostu biorę za dużo leków i tyle. A mimo to od siebie dodała jeszcze jeden lek na infekcję grzybiczą, bo "na pewno mam". Mówię, że posiew wyszedł czysty, a ona, że jak biorę progesteron dopochwowo to "posiew to nie posiew".
Jedyny pożytek, że szyjkę mi zmierzyła i dalej około 4cm, wiec się odstresowałam trochę.
@Zzzzzz śląskie to tylko zabrze i tylko w srode albo sobote w konkretncyh godzinach. Ja ostatni wymaz zrobilam w diagnostyce na Koszarowej (za grzyby i bakterie z pochwy z pobraniem zaplacilam chyba 69 albo 79)

Swoja droga jak to jest z tym wymazem z szyjki ? Mi w szpotalu mowili ze pobiera sie z pochwy nie rusza sie szyjki przy niewydolnosci... teraz gin pobrala z pochwy w grudniu w Bytomiu tez. W chorzowie w szpitalu jak byłam w weekend wogole nie pobrali. Teraz mam wizyte we wtorek i cchw poprosic gin zeby mi pobrala bo mam zludzenie ze mam jakas infekcje.. brzuch boli nikt nie wie skad. Biore trivagin na zmianę z provag, raz w tyg vitahyn C i raz w tyg lactovaginal. Mam nadzieje ze do wtorku zanim.pojde do gin to mi nic nie zaszkodzi w sensie zadna infekcja bo przez weekend i tak nic nie zrobie... a sama nie wiem czy mam infekcje czy nie... wariuje juz...

@Naysan no widzisz a ja korzystam z Polmedu i jest ok. Fakt, wybralan najpoerw lekarza potem odkryłam ze pracuje w Polmed wiec dla mnie super opcja. Ale fakt ze jak ktos trafia z doskoku to moze jest inaczej. Ja sama widze ze ja jestem jakos ianczej traktowana niz jej inne pacjentki. Smieje sie ze jestem specjalnek troski :D
W każdym razie dobrze ze szyjka ok. Mi gin po ostatnim pobycie dolozyla luteine bralam 2x200 teraz 3x200.. man wrazenie ze nix innego nie robie tylko wpycham ta luteine... i tez przerazliwie boje sie infekcji. Yh. . Zwariuje.. a tu dopiero 16t5d. :(
 
reklama
Masakra co za babsko.. niektórzy to się minęli z powołaniem.
Jakoś nie wierzę że w zdrowej ciąży takie bóle są normalne :/

Dziewczyny jak Wasze spojenia łonowe ( co za pytanie :p) U mnie ból podczas stania na jednej nodze jak usiłuję się ubrać. No i ból w krzyżu :( chyba powoli się rozchodzi, tylko oby nie za bardzo
Mnie spojenie boli jak dużo chodzę albo najczęściej po lezeniu na lewym boku... w pierwszej ciąży też mnie bolało ale na szczęście się nie rozeszlo.
 
@Oczekujaca123 Ja tez znalazłam sobie taką kobietę w Polmedzie, co ma wszędzie 5 gwiazdek i ani jednej złej opinii, myślałam, że do niej się zapisuję, ale coś pomieszałam z nazwiskami i potem się okazało, że ta, u której byłam ma opinie bardzo marne. Nie daję za wygraną, planuję się wybrać jeszcze do tamtej zamierzonej, choćby dlatego, że zapomniałam poprosić o skierowanie na usg piersi, a już mi termin zrobienia kolejnego minął. Ja biorę znacznie wyższe dawki progesteronu, ale podobnie jak Ty też 3 razy wsadzam łapy do pochwy, a w porywach do 4, bo ostatnio lactovaginal dołożyłam. Zastanawiam się, czy zamiast wpychać nie łykać tego? No ryzyko infekcji jest niestety.

@Paula_12345 No cóż - wiem, co by powiedziała na to moja ostatnia pani doktor - że to normalne :) A tak serio to mnie czasem pobolewa, ale olewam to, bo i tak boli mnie brzuch we wszystkich miejscach :)
 
@Oczekujaca123 Ja tez znalazłam sobie taką kobietę w Polmedzie, co ma wszędzie 5 gwiazdek i ani jednej złej opinii, myślałam, że do niej się zapisuję, ale coś pomieszałam z nazwiskami i potem się okazało, że ta, u której byłam ma opinie bardzo marne. Nie daję za wygraną, planuję się wybrać jeszcze do tamtej zamierzonej, choćby dlatego, że zapomniałam poprosić o skierowanie na usg piersi, a już mi termin zrobienia kolejnego minął. Ja biorę znacznie wyższe dawki progesteronu, ale podobnie jak Ty też 3 razy wsadzam łapy do pochwy, a w porywach do 4, bo ostatnio lactovaginal dołożyłam. Zastanawiam się, czy zamiast wpychać nie łykać tego? No ryzyko infekcji jest niestety.

@Paula_12345 No cóż - wiem, co by powiedziała na to moja ostatnia pani doktor - że to normalne :) A tak serio to mnie czasem pobolewa, ale olewam to, bo i tak boli mnie brzuch we wszystkich miejscach :)
Naysan ja ta swoja lekarke poznalam w szpitalu - odbierala moj porod w 23tc... pozniej pozzlam do niej prywatnie. Ale juz szukalam ubezpieczyciela ktory ma mozliwosc wykupienia pakietu w Polmedzie i sie udalo. I traktuje mnie mega dobrze nawer nie chce zebym chodzila prywatnie tylko teraz 1tydz polmed 1tydz IP jak ona ma dyżur i tak wizyty co tydzien


Aaa lactovaginal tez wpycham raz w tyg i raz w tyg Vitagyn C.. plus raz w tyg glowica z Usg.. a jak w szpitalu to i czesciej. takze generalnie nie czuje sie dziewica :D bo ciagle cos tam laduje.. doustnie biore 1dzien trivagin 1 dzien provag. Do tego zurawina w tabletkach... [emoji24] dramat.
Nie umiem sie juz doczekać wizyty wtorkowej zeby zobaczyc czy nic z szyjka sie nie dzieje.... no i pobrac wymaz. Mialam jechac dzis do labu ale nie chciałam zeby mi nikt obcy znow tam grzebal... ufam tylko mojej gin i profesorowi...
 
@Oczekujaca123 Ja tez znalazłam sobie taką kobietę w Polmedzie, co ma wszędzie 5 gwiazdek i ani jednej złej opinii, myślałam, że do niej się zapisuję, ale coś pomieszałam z nazwiskami i potem się okazało, że ta, u której byłam ma opinie bardzo marne. Nie daję za wygraną, planuję się wybrać jeszcze do tamtej zamierzonej, choćby dlatego, że zapomniałam poprosić o skierowanie na usg piersi, a już mi termin zrobienia kolejnego minął. Ja biorę znacznie wyższe dawki progesteronu, ale podobnie jak Ty też 3 razy wsadzam łapy do pochwy, a w porywach do 4, bo ostatnio lactovaginal dołożyłam. Zastanawiam się, czy zamiast wpychać nie łykać tego? No ryzyko infekcji jest niestety.

@Paula_12345 No cóż - wiem, co by powiedziała na to moja ostatnia pani doktor - że to normalne :) A tak serio to mnie czasem pobolewa, ale olewam to, bo i tak boli mnie brzuch we wszystkich miejscach :)
Ja tez większość rzeczy olewam, ale czasami tak mnie złapie że mam wrażenie ze złamała mi się miednica. No i spaniu można zapomnieć bo w nocy najbardziej boli, szczegolnie jak chodzę więcej niż 2km dziennie, np do lekarza czy na szkołę rodzenia.
 
Ja ze spojeniem mam spokój to nie doradze.
@Oczekujaca123 ja nie wiem w końcu jak to z tymi posiewami bo mi gin mowila ze jak są bakterie na szyjce to musza byc i w pochwie ale jak sie okazuje to jak sa w pochwie w malych ilościach to się ich nie wykazuje na wyniku a jak na szyjce to juz tak bo tam musi byc jałowo. Chyba zrobię na własną reke pisiew z szyjki w poniedziałek.
@Naysan przynajmniej wiesz jaka masz szyjkę i że te bóle na nią nie wpływają
 
Ja ze spojeniem mam spokój to nie doradze.
@Oczekujaca123 ja nie wiem w końcu jak to z tymi posiewami bo mi gin mowila ze jak są bakterie na szyjce to musza byc i w pochwie ale jak sie okazuje to jak sa w pochwie w malych ilościach to się ich nie wykazuje na wyniku a jak na szyjce to juz tak bo tam musi byc jałowo. Chyba zrobię na własną reke pisiew z szyjki w poniedziałek.
@Naysan przynajmniej wiesz jaka masz szyjkę i że te bóle na nią nie wpływają
Muszę zapytać mojej gin o ten posiew z szyjki. Chciałam tez na wlasna reke robic ale juz sie boje. Pewnie gdyby byla ba tym etapie co ty to byn daka sobie pogrzebac i pibrac z szyjki.. a taj to sram ze strachu. . Serio... juz mam dosc i kazdego dnia boje sie coraz bardziej..
 
@Zzzzzz pewnie Ci nie pomogę ale jak w posiewie z szyjki wyszła mi klebsiella i candida to strasznie spanikowałam to ta moja lekarka uspokajała mnie, że to niekoniecznie w szyjce są bo jak pobierała wymaz to mogła z pochwy właśnie przy okazji pobrać
@Paula_12345 mnie strasznie boli spojenie łonowe z tym, że dawno nie chodziłam długo ( tylko z auta do lekarza lub na badania)
@Oczekujaca123 też tak mam, że nie chcę żeby jakiś inny lekarz sprawdzał mi szyjkę, nie mam zaufania;)
 
reklama
@Zzzzzz pewnie Ci nie pomogę ale jak w posiewie z szyjki wyszła mi klebsiella i candida to strasznie spanikowałam to ta moja lekarka uspokajała mnie, że to niekoniecznie w szyjce są bo jak pobierała wymaz to mogła z pochwy właśnie przy okazji pobrać
@Paula_12345 mnie strasznie boli spojenie łonowe z tym, że dawno nie chodziłam długo ( tylko z auta do lekarza lub na badania)
@Oczekujaca123 też tak mam, że nie chcę żeby jakiś inny lekarz sprawdzał mi szyjkę, nie mam zaufania;)
No wlasnie.. ja juz nawet do tego stopnia ze jak dowiedziałam sie , ze troche sie skrocila to juz nawet wymazu nie cjce dawac sobie pobierać przez inne osoby. Problem taki ze jak trafie do szpitala juz tego docelowego czy to po szew czy na obserwacje to tam nie ma mojej gin wiec bedzie mnie badal kto inny. Niby jest profesor ten od szwu ale on tez nie zajmuje sie pierdolami czyli ush xo 2-3 dni bo tak tam robia ;p tak sadze.
 
Do góry