reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

KiniakB wszystkiego najlepszego, żeby wszystko dobrze poszło i byś kolejne urodziny świętowała jako najszczęśliwsza matka na świecie!
 
reklama
Hej! Czy macie czasem zwiekszone uplawy, trochę się zaniepokoiłam bo dziś ich wyjątkowo wieczorem więcej, są przezrosczyste jasne... Już sama nie wiem i brzuch mi dziś bardziej ciąży, może się przejadłam. Stresująco...
 
Hej! Czy macie czasem zwiekszone uplawy, trochę się zaniepokoiłam bo dziś ich wyjątkowo wieczorem więcej, są przezrosczyste jasne... Już sama nie wiem i brzuch mi dziś bardziej ciąży, może się przejadłam. Stresująco...
Może być zwiększona wydzielina U mnie bywają dni że tego nie ogarniam
 
Dziewczyny niedosc ze mialam okropne urodziny to jeszcze moj maz nie chce dalej wynajmowac mieszkania tylko chce zebysmy zamieszkali u niego w domu na pietrze z jwgo siostrami i rodzicami :( bo uwaza, ze dzieki temu oszczedzimy na swoj dom. Jestem zdruzgotana bo ja sobie tego nie wyobrazam :( mam takie nerwy okropne, ze jesli to dziecko urodzi sie zdrowe i w terminie to tylko bede dziekowac Bogu :( po co mi robi takie stresy
 
Dziewczyny za który tydzień Wasi lekarze uważają w miarę bezpieczny na poród przedwczesny? Mówią Wam coś o tym🙄🤔wiadomo, że najlepiej donosic do końca ale przy naszych problemach bywa różnie... Moj ostatnio wypalił, że bezpieczni to my będziemy w 35 tyg. Na pocieszenie dodał, że zna zdrowa dziewczynkę, która urodziła się z bardzo wczesnej ciąży (z nerwów nie zakodowałam tygodnia ani wagi dziecka) a zna przypadki, gdzie rodziły się dzieci np w 29 tyg z wagą 1200 i nie dawały rady... Może macie jakieś bardziej optymistyczne info w tym zakresie?
 
Dziewczyny za który tydzień Wasi lekarze uważają w miarę bezpieczny na poród przedwczesny? Mówią Wam coś o tym🙄🤔wiadomo, że najlepiej donosic do końca ale przy naszych problemach bywa różnie... Moj ostatnio wypalił, że bezpieczni to my będziemy w 35 tyg. Na pocieszenie dodał, że zna zdrowa dziewczynkę, która urodziła się z bardzo wczesnej ciąży (z nerwów nie zakodowałam tygodnia ani wagi dziecka) a zna przypadki, gdzie rodziły się dzieci np w 29 tyg z wagą 1200 i nie dawały rady... Może macie jakieś bardziej optymistyczne info w tym zakresie?
Trudno tu coś statystycznie wyrokować.. Mój mówi że 2 kg i mniej nie chce słyszeć. Czyli tak właśnie ok 34.. Leżałam z dziewczyną która rodziła w 32 i jej córcia mimo że dłużej były w szpitalu pozniej z rozwojem radziła sobie lepiej niż moja 36/37 2500g. Ja do 32 jestem na wdechu. W 34 żegnam się z tym strachem. W 36 mogę iść.
 
@AgaBart moja lekarka mówiła, że po sterydach w miarę bezpiecznie będzie po 32tc.. wiadomo, im później tym bezpieczniejsze. Moja ciągle mówiła: 'dotrwajmy do 32tc i niech mała będzie miała min te 2kg i możemy być spokojne' ;) po tym tygodniu się uspokoiłam i szyjka tez się uspokoila 😅
 
Hej dziewczyny, orientujecie się czy jak już raz dostałam dwie dawki sterydow na rozwój plucek w 24tc czy jeszcze raz przed porodem jest szansa dostać dawkę czy juz raczej nie? Teraz jestem w 30 tc
 
reklama
Do góry