reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

Nie chce nic mówić, ale pierwsze skurcze po oksy wcale nie były dla mnie takie oczywiste 🙈🙈🙈
Pierwsze skurcze były jak na okres. Mówiłam Wam już kilka dni tak miałam. Dziś rano były silne i wypadł czop. Później słabsze miałam nawet nastrój do śmiechu. Mam wrażenie, że są mocniejsze chociaż mam dlugie przerwy. Kilka skurczy i godzina, półtora przerwy
 
reklama
Czytałam kiedyś, że niektóre kobiety mają orgazm podczas porodu, to może w tę stronę ;) Kochana, chyba najlepiej odpocząć. A Dzieciątko zachowuje się normalnie - nie ma wzmożonej albo spokojniejszej aktywności niż zwykle?
Po skurczu mi się rzucał. Wczoraj w nocy i za dnia strasznie wariował mówiłam lekarzowi i uznał że wszystko jest ok że młody się szykuje. I dziad mi wczoraj nie mówił nic o tej szyjce. Co on tam wymacał? Mówił, że nie chce żebym siała panikę
 
Już nawet go przytuliłam dzisiaj. I po tym mniej bolą skurcze serio.
Hehe możliwe :) ale z tym drażnieniem brodawek sutkowych to akurat prawda. Ja na początku byłam zdziwiona ale to powoduje naturalne wydzielanie oksy. Leżałem na patologii z dziewczyną, która była 'przeterminowana' od południa chodziła i się macała bo już tak bardzo chciała urodzić i w nocy zabrali ją na porodówkę. U mnie już przy rozkreconej akcji porodowej też kazali drażnić, żeby przyspieszyć kolejny party skurcz
 
Czytałam kiedyś, że niektóre kobiety mają orgazm podczas porodu, to może w tę stronę ;) Kochana, chyba najlepiej odpocząć. A Dzieciątko zachowuje się normalnie - nie ma wzmożonej albo spokojniejszej aktywności niż zwykle?
Jest trochę spokojniejszy zazwyczaj strasznie kopał teraz tylko wypycha tyłek i czuję jak napiera na szyjkę ale teraz mocniej. Mam wrażenie, że chce iść do WC ale nie chce ... idiotyczne wiem
 
Hehe możliwe :) ale z tym drażnieniem brodawek sutkowych to akurat prawda. Ja na początku byłam zdziwiona ale to powoduje naturalne wydzielanie oksy. Leżałem na patologii z dziewczyną, która była 'przeterminowana' od południa chodziła i się macała bo już tak bardzo chciała urodzić i w nocy zabrali ją na porodówkę. U mnie już przy rozkreconej akcji porodowej też kazali drażnić, żeby przyspieszyć kolejny party skurcz
Masaż zlecę jak nic
 
Pierwsze skurcze były jak na okres. Mówiłam Wam już kilka dni tak miałam. Dziś rano były silne i wypadł czop. Później słabsze miałam nawet nastrój do śmiechu. Mam wrażenie, że są mocniejsze chociaż mam dlugie przerwy. Kilka skurczy i godzina, półtora przerwy
Mnie całą ciążę bolało na różne sposoby i jak. dali mi oksy, żeby porod się zaczal to nie było to nic nowego, dlatego nie umiałam powiedzieć, że to skurcze porodowe 🙈 Nawet takie skurcze, ktore masz mogą szybko przejść w regulamine albo się wyciszyć na kilka dni nawet. Zawsze najbezpiecznieszym wyjście jest IP, żeby zbadali i zrobili Ktg. Ale jest ryzyko, że na kilka dni położą Cię na patologii
 
Masaż zlecę jak nic
Spróbuj, nie zaszkodzi :)
I tak jak dziewczyny piszą..moze warto zrobić jakieś ktg? Może masz możliwość zrobić gdzieś prywatnie (jakaś przychodnia, szkoła rodzenia) bez ryzyka, że Cię zostawią w szpitalu.
*chociaż mi ktg nie zapisalo żadnego skurczu, a miałam już 7cm rozwarcia🤷‍♀️
 
Spróbuj, nie zaszkodzi :)
I tak jak dziewczyny piszą..moze warto zrobić jakieś ktg? Może masz możliwość zrobić gdzieś prywatnie (jakaś przychodnia, szkoła rodzenia) bez ryzyka, że Cię zostawią w szpitalu.
*chociaż mi ktg nie zapisalo żadnego skurczu, a miałam już 7cm rozwarcia🤷‍♀️
Właśnie nie wiem czy teraz pojechać czy najpierw odpocząć i przy kolejnych skurczach. Trochę panikuje o Młodego chociaż czuje go ale już nie kopie tak mocno jak zazwyczaj że było widać nogi. Czuje jak się przewala lub wypycha pupę. Jestem panikarą
 
Właśnie nie wiem czy teraz pojechać czy najpierw odpocząć i przy kolejnych skurczach. Trochę panikuje o Młodego chociaż czuje go ale już nie kopie tak mocno jak zazwyczaj że było widać nogi. Czuje jak się przewala lub wypycha pupę. Jestem panikarą
Każda zmiana zachowania dziecka w brzuchu powinna zostać sprawdzona. Ale może jest zmęczony skurczami - też czuje Maleństwo, że coś się dzieje. Tylko to takie gdybanie. Sama marzę o domowym zestawie do usg ;) Przygotuj sobie wszystko i odpocznij. A jak skurcze się zaczną to podjedz na IP. Bo będziesz się zamartwiać cały czas, czy wszystko w porządku
 
reklama
Właśnie nie wiem czy teraz pojechać czy najpierw odpocząć i przy kolejnych skurczach. Trochę panikuje o Młodego chociaż czuje go ale już nie kopie tak mocno jak zazwyczaj że było widać nogi. Czuje jak się przewala lub wypycha pupę. Jestem panikarą
Może już wchodzi w kanał rodny.. Ja bym pojechała jak znowu pojawią się skurcze :)
 
Do góry