reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

@Szyszka99 dlugosc może nie jest idealna, ale może z natury masz krótka szyjkę. Liczy się czy się skróciła od poprzedniej wizyty i czy jest twarda i zamknięta.
Ja przy dlg 2,8 miałam pessar zakładany, ale szyjka była miękka i zgładzona.
Kłucia się zdarzają i to nic nie znaczy.
 
reklama
@Szyszka99 dlugosc może nie jest idealna, ale może z natury masz krótka szyjkę. Liczy się czy się skróciła od poprzedniej wizyty i czy jest twarda i zamknięta.
Ja przy dlg 2,8 miałam pessar zakładany, ale szyjka była miękka i zgładzona.
Kłucia się zdarzają i to nic nie znaczy.
Dzięki za odpowiedź, nie wiem jaką miałam przed bo mi nie mierzył 😖
 
Dzięki za odpowiedź, nie wiem jaką miałam przed bo mi nie mierzył 😖
Przyjmuje się, że graniczna długosc to 25 mm w okolicy badań połówkowych, przy której powinno się wdrożyć już jakieś kroki/leczenie zapobiegawcze. To, co możesz na tym etapie zrobić dla własnego komfortu psychicznego, to zwolnić nieco tempo, starać się nie dzwigać i dużo odpoczywać. Nie ma póki co powodów by popadać w panikę. Zapewne decydujący będzie pomiar szyjki na Twojej kolejnej wizycie.
 
Ja też właśnie od wczoraj 26 tc czuje przy ruchach małego kłucie w pochwie i też sie denerwuje czy wszystko jest ok. Mam założony szew i pessar. Czyje małego dosyć nisko.
 
Cześć dziewczyny.

Jestem w ciąży bliźniaczej, i na ostatniej wizycie w piątek 17tc lekarz powiedział ze szyjka macicy się obniżyła i jest na granicy 3,23 😬🙈 Wizyta 7 października, bardzo się boje, nic nie powiedział o leżeniu plackiem w domu ale próbuje jeszcze więcej odpoczywać niż przed tamtą wizytą
 
Cześć dziewczyny.

Jestem w ciąży bliźniaczej, i na ostatniej wizycie w piątek 17tc lekarz powiedział ze szyjka macicy się obniżyła i jest na granicy 3,23 😬🙈 Wizyta 7 października, bardzo się boje, nic nie powiedział o leżeniu plackiem w domu ale próbuje jeszcze więcej odpoczywać niż przed tamtą wizytą
Ale to skróciła Ci się z ilu na jakiej przestrzeni czasu? Ja mam 19tc i szyjkę 2,9cm lekarz nie panikowal i kazał się ogarnąć bo jest ok... 😳
 
Ale to skróciła Ci się z ilu na jakiej przestrzeni czasu? Ja mam 19tc i szyjkę 2,9cm lekarz nie panikowal i kazał się ogarnąć bo jest ok... 😳
Właśnie nie powiedział mi ile się skróciła 🤷‍♀️ Mam wizyty co dwa tyg, i poprzednio robił mi usg i nawet pobierał wymaz na cytologię i nic nie mówił. A teraz w piątek najpierw robił badanie na fotelu a później robił dopochwowo usg i nagle takie coś powiedział. A ja w sumie nawet się nie zapytałam o ile się skróciła bo już mega stres mnie ogarnął, bo do teraz było wszystko mega dobrze i nawet nie czułam żadnych dziwnych symptomów tego ze niby miałaby się skracać
 
Właśnie nie powiedział mi ile się skróciła 🤷‍♀️ Mam wizyty co dwa tyg, i poprzednio robił mi usg i nawet pobierał wymaz na cytologię i nic nie mówił. A teraz w piątek najpierw robił badanie na fotelu a później robił dopochwowo usg i nagle takie coś powiedział. A ja w sumie nawet się nie zapytałam o ile się skróciła bo już mega stres mnie ogarnął, bo do teraz było wszystko mega dobrze i nawet nie czułam żadnych dziwnych symptomów tego ze niby miałaby się skracać
Najważniejsze to to czy jest twarda i zamknięta, ja mam 2,9 i idę w piątek do lekarza sprawdzić... Ale u mnie nie mierzył przed więc nie wie nawet czy się skrocila czy nie 🤐
 
reklama
Do góry