reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

reklama
nie dostajesz żadnych leków przeciwzakrzepowych??

Ja miałam twarde brzuch i bóle podbrzusza, nawet z USG był problem, żeby zrobic, więc biorę magnez głównie, bo on mi pomaga lepiej od innych leków rozkurczowych i do tego zastrzyki na rozrzedzenie krwi, bo serce nie daje rady - dostaję zastrzyki i brzuch przestał twardniec.
 
nie dostajesz żadnych leków przeciwzakrzepowych??

Ja miałam twarde brzuch i bóle podbrzusza, nawet z USG był problem, żeby zrobic, więc biorę magnez głównie, bo on mi pomaga lepiej od innych leków rozkurczowych i do tego zastrzyki na rozrzedzenie krwi, bo serce nie daje rady - dostaję zastrzyki i brzuch przestał twardniec.

ja tez biore magnez 3 razy dziennie po 2 tabletki u mnie nie ma problemy z usg.
 
Pasek masz rację z tymi nerwami i choc wiemy, że nerwy nie pomogą tylko zaszkodzą to ciężko się zdystansowac do tych wszystkich objawów, tym bardziej że większośc z nas ma za sobą różne przeżycia.
Trzymajcie się dziewczyny musimy wierzyc w szczęśliwe zakończenie:)

Dermatolog uspokoiła mnie co do wysypki, dostałam maśc Eurycyne i jest już troszkę lepiej.
Pozdrawiam
 
nadal mnie zastanawia, dlaczego nie dostajesz nic na skrzepy?? Zakrzepica może spowodowac smierc dzieciątka, bo może dojsc do niedokrwenia i jego uduszenia. Spytaj mi się o to. Miałaś skrzepy, krwawienia teraz bóle niech coś z tym zrobi, a nie gada, że jak będzie gorzej to się zjaw. Może poradz się innego ginekologa.
 
Hej Pasek,
tak w dwupaku :)
Byłam w piątek na wizycie i wygląda na to że moja córcia nie będzie sie wcale aż tak bardzo śpieszyc. Odstawiłam Hydroksyzynę bo brzuch przestał się już napinac i w ogóle wszystko się uspokoiło. Jeszcze mam leżec tak aby złapac 9-ty miesiąc, a potem mogę brac się za pranie pieluszek i przygotowania :)

A jak Twoje samopoczucie?
 
cześć mam pytanko czy którejś z mam twardniał brzuszek w ciąży? jestem w 26 tygodniu i bardzo często twardnieje mi brzuszek przy tym odczuwam kłucie u dołu brzucha biorę leki nawet zwiększoną dawkę ale nie pomaga:-( prawdopodobnie czeka mnie leżenie w szpitalu jak ktoraś z was tak miała to napiszcie jak to z wami było dzięki:)
 
reklama
Miałam to w pierwszej ciąży ale samo twardnienie to nie aż taki problem jak skracanie szyjki macicy pod wpływem tych skurczy.
W pierwszej ciąży miałam szyjkę skróconą do połowy i skurcze non stop kilka, kilkanaście na godzinę i tak od 24 tc leżałam tylko raz na początku w szpitalu później w domuz z ałożonym pessarem, plackiem leżałam miesiąc później delikatnie chodziłam i tak dotrwałam do 42tc ! A jak ściągano mi pessar w 38 tc to szybko zrobiło mi się rozwarcie na 4 cm z którym jeszcze chodziłam miesiąc także spoko. Z leków brałam nospę 2x dnia oraz magnez 3 x dnia.
 
Do góry