reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

bol kregoslupa i kolan

jak kazda przyszla mama walcze z bolami kregoslupa. dzidzius juz niedaleko i co raz bardziej odczuwam jak mnie bola plecy. przeszkadza mi to chociazby w prostych czynnosciach. przeczytalam wiele na ten temat i probowalam kilku rzeczy. przy takim szukaniu natknelam sie na fajne poduszki (mojapoduszka.pl), ktore sa specjalnie wyprofilowane dla "ciezarowek":) kolezanka jedna kupila na probe, a ja poszlam w jej slady. w koncu w tym waznym czasie musimy o siebie zadbac:):)
 
reklama
Nie wiem może taki wątek już ktoś założył, ale bardzo mi zależy na Waszych wypowiedziach. Problem z dyskopatią, silnymi bólami kręgosłupa ma na pewno nie jedna z Was.Moje pytanie czy coś z tym robicie?Byłam u lekarza, zrobiłam zdjęcie, wyszła dyskopatia i coś jeszcze( nie znam się na tym)dostałam zabiegi, leki przeciwbólowe, których nie chciałabym brać, boję się, że po zabiegach nie będę mogła się ruszyć, już i tak mam problem z podnoszeniem się z łóżka.Może stosujecie jakieś domowe metody, może coś pomaga...:-(
 
Tinka też jestem Mamą Gabrysi;-) i też miałam duży problem z kręgosłupem. Przede wszystkim musisz zlikwidować stan zapalny- bez leków się nie obejdzie- ja brałam zastrzyki OLOFEN 75- ja tak bagatelizowałam ten ból, że w końcu zabrało mnie pogotowie bo nie mogłam wstać...I poszukaj dobrego sprawdzonego kręgarza - mnie postawił na nogi. Domowych sposobów raczej nie ma niestety...
 
Warto mieć pod ręką jakieś maści, jak wysiadają kolana, albo bolą krzyże, a więcej jak pewne, ze w ciąży tak właśnie będzie. Dermentol jest ok, sama go używam - wiecie nie jest drogi, a ulgę przynosi. Choć takiego trzeba obowiązkowo mieć pod ręka.
 
nie wiem czemu mam okropne bole kregoslupa i kolan czasem z bolu placze od czego to moze byc dodam ze nie pije kawy bo nie moge ze wzgledu na cisnienie :zawstydzona/y:do tego chudne jak szalona juz mam 25kg niedowagi co robic czekam na wizyte u lekarza ale w UK opieka bywa rozna!:-(
 
ja także miałam potworne bóle kręgosłupa i to tak do 4 miesięcy po porodzie.Jak sie kładłam spać to nie mogłam sama wstać mąż mi pomagał i czasem aż oddechu nie mogłam złapać.ale samo przeszło.Nogi do tej pory mnie trochę bolą ale nie wiem od czego.
Ale co do tego twojego chudnięcia to raczej niebezpieczne?!
Ja bym się wybrala jak najszybciej na wyniki nie wiem jak jest w UK ale może prywatnie gdzies szybko do lekarza?jeśli czeka sie długo normalnie.No nie wiem co mogę ci jeszcze poradzić.powodzenia
 
Po pierwsze to niestety ale stawy i kręgosłup w ciąży dostają w kość niesamowicie. Jeżeli ból sie utrzymuje i nasila trzeba zrobić rtg i do lekarza w trymiga bo zdrowie jest bezcenne.
A co do twojego spadku wagi to jest to też mocno niepokojące. Być może tak mocny spadek wagi jest spowodowany jakimś choróbskiem toczącym sie w tobie, które to właśnie uaktywniła ciąża i poród. Tak czy siak trzeba sie szybko skontaktować z lekarzem i zrobić wyniki oraz zdjęcie rtg kręgosłupa.
 
reklama
nie wiem czemu mam okropne bole kregoslupa i kolan czasem z bolu placze od czego to moze byc dodam ze nie pije kawy bo nie moge ze wzgledu na cisnienie :zawstydzona/y:do tego chudne jak szalona juz mam 25kg niedowagi co robic czekam na wizyte u lekarza ale w UK opieka bywa rozna!:-(

Normalnie przypadek jak by widziałą siebie ból niesamowity, schudłam 25 kg i nadal chudne mimo ze jestem 6 miesiecy po porodzie i nie karmię piersią!!!Akurat biegam od lekarza do lekarza ale wszystko ok przez badaniami mówili, że to anemia a jednak nie!!!Teraz załatwiam rehabilitacje@!!!
 
Do góry