reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból w okolicy pachwiny i kości łonowej :(

mirkaszu

Początkująca w BB
Dołączył(a)
5 Lipiec 2017
Postów
18
Witam, jestem w 32 tygodniu ciąży. Dwa tygodnie temu pochyliłam się by sięgnąć buty... Nagle poczułam bardzo silny ból w okolicy pachwiny i kości łonowej. Trudno jest mi to sprecyzować gdyż ból jest promieniujący, czasami do dolnej części brzucha. Boli mnie już przez 2 tygodnie ale tylko w momencie gdy próbuję wstać, obrócić się w łóżku, leżąc a plecach lub gdy dłużej chodzę. Ból jest dość mocny jeżeli leże cichutko bez ruchu mija, ale jak tylko staram si ruszyć noga - wraca :( Ginekolog zbadał to BARDZO powierzchownie twierdząc że to może być od kręgosłupa. Jakoś mam mieszane uczucia - czy może któraś z Was miała coś podobnego ?
 
reklama
Rozwiązanie
A i ja ma mam pytanie -> mam ból pachwin i ból krzyżowy (powinnam dostać okres) -> czy to się często zdarza ? Miałam kiedyś takie ataki tego bólu, że ledwo chodziłam (jakies 2 lata temu) ; ginekolog mi powiedział, ze to bóle ovulacyjne (hm...) ; ortopeda mnie zbadał ..i to nie od kręgosłupa.
Na szczęście te "ataki" znacznej bolesności pachwin zniknęły.
Teraz jednak czasami mnie boli (ale nie jest to regularne) koło @.

Przed porodem (ok 5 lat temu) nie miałam takich dolegliwości.
Dziękuję za odpowiedź.
Endometriozę mam wykluczoną :)
Mam to chyba gdzieś od połowy ciąży, przynajmniej z opisu to wygląda to tak samo, bo jak jest naprawdę to nie wiem oczywiście ;) więzadła macicy-one mogą boleć. Plus rozchodzące się spojenie łonowe. Więzadła nie są żadnym problemem, szerokość spojenia można kontrolować ale dopóki "tylko" boli to znaczy że jest w normie tylko się poszerza co jest też normalne.
 
Wyrostek raczej nie ma szans żeby przestawał boleć przy spoczynku i dolegał bez nasilenia od 2 tygodni. Infekcje też rzadko są związane z spoczynkiem i ruchem.
 
Popieram aim .. Jedyne co jeszcze nasuwa mi się na myśl to rwa kulszowa. Ona lubi promieniować do nogi, czasami do pośladka ... Ale bol łona wskazuje raczej na rozchodzące się spojenie ... Kiedy masz następna wizytę u gina ?
 
Być może babyboomowy artykuł o tym, jak się zmienia ciało w ciąży trochę cię uspokoi. Jeśli ból cię niepokoi podjedź do szpitala, bo to ty masz się czuć komfortowo, a nie lekarz. Z opisu wygląda, że to co się dzieje jest efektem działania relaksyny i rozluźniania mięśni i rozszerzania się miednicy. Być może podczas ruchu coś naciągnęłaś i stąd ból, ale najlepiej jednak skonsultować się z lekarzem.
 
Rwa kulszowa to nie jest gdyż miałam więc wiem jak boli ;) Ale uspokoiły mnie Wsze wypowiedzi... Naprawdę bardzo dziękuję! Kolejną wizytę mam 18 lipca więc powiem ponownie swojemu lekarzowi o tym. Artykuł który podała aniaslu bardzo pasuje do moich objawów - więc pewnie to jest właśnie to.
 
A i ja ma mam pytanie -> mam ból pachwin i ból krzyżowy (powinnam dostać okres) -> czy to się często zdarza ? Miałam kiedyś takie ataki tego bólu, że ledwo chodziłam (jakies 2 lata temu) ; ginekolog mi powiedział, ze to bóle ovulacyjne (hm...) ; ortopeda mnie zbadał ..i to nie od kręgosłupa.
Na szczęście te "ataki" znacznej bolesności pachwin zniknęły.
Teraz jednak czasami mnie boli (ale nie jest to regularne) koło @.

Przed porodem (ok 5 lat temu) nie miałam takich dolegliwości.
 
reklama
To mogą być bóle owulacyjne, czasami kobiety mają tak silne, że nie są w stanie normalnie funkcjonować. Jeśli masz je przed okresem może warto skonsultować się ponownie z lekarzem? Czasem może być przyczyną endometrioza i warto jej jak najszybciej się pozbyć, albo jest to jeden z objawów zespołu napięcia przedmiesiączkowego (PMS). Dużo dziewczyn mówi, że jeśli miały mocno stresujący miesiąc, to dużo silniej odczuwają bóle przedmiesiączkowe. Tak, czy siak - warto sprawdzić, nie warto cierpieć:)
 
reklama
A i ja ma mam pytanie -> mam ból pachwin i ból krzyżowy (powinnam dostać okres) -> czy to się często zdarza ? Miałam kiedyś takie ataki tego bólu, że ledwo chodziłam (jakies 2 lata temu) ; ginekolog mi powiedział, ze to bóle ovulacyjne (hm...) ; ortopeda mnie zbadał ..i to nie od kręgosłupa.
Na szczęście te "ataki" znacznej bolesności pachwin zniknęły.
Teraz jednak czasami mnie boli (ale nie jest to regularne) koło @.

Przed porodem (ok 5 lat temu) nie miałam takich dolegliwości.
Dziękuję za odpowiedź.
Endometriozę mam wykluczoną :)
 
Rozwiązanie
Do góry