reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból wzgórka łonowego

Katerina1985

Fanka BB :)
Dołączył(a)
8 Wrzesień 2017
Postów
722
Witam, kończę 31tc. Od niedaawna boli mnie wzgórek łonowy, tak jakbym miała zakwasy/jakbym używała jakichś mięśni, o których nie miałam pojęcia. Boli, gdy przewracam się z boku na bok, kiedy wstaję z łóżka/krzesła, chodzę (nie boli, gdy idę w rozkroku i kiwam się na boki jak kaczka). Ponad tydz. temu byłam u lekarza i było wszystko ok (ale chyba wtedy nie miałam tej dolegliwości). Przejdzie? Nie przejdzie? Co z tym można zrobić?
 
reklama
Rozwiązanie
Niestety miałam to samo. Również może Cię nie pociesze ale muszę napisać że z czasem będzie coraz gorzej. Dla mnie ból był nie do zniesienia w pewnym momencie, najgorzej jak musiałam przekręcić się z boku na bok robiłam to ze łzami w oczach. Po porodzie jak ręką odjął
To ból spojenia łonowego które przed porodem musi się rozszerzyć. Jest to normalne, odczuwa to bardzo wiele kobiet i niestety musze Cię zmartwić- będzie gorzej a problem prawdopodobnie utrzyma się aż do porodu. Sama to przezywalam, nic przyjnego. Przy nastepnej wizycie wspomnij o tym lekarzowi, żeby sprawdził czy spojenie się nie rozchodzi za bardzo (jest to wskazanie do cc- zdaza się bardzo rzadko, trzeba to jednak skontrolować).
 
To ból spojenia łonowego które przed porodem musi się rozszerzyć. Jest to normalne, odczuwa to bardzo wiele kobiet i niestety musze Cię zmartwić- będzie gorzej a problem prawdopodobnie utrzyma się aż do porodu. Sama to przezywalam, nic przyjnego. Przy nastepnej wizycie wspomnij o tym lekarzowi, żeby sprawdził czy spojenie się nie rozchodzi za bardzo (jest to wskazanie do cc- zdaza się bardzo rzadko, trzeba to jednak skontrolować).
Dokladnie:)
Ps a dlaczego wskazanie do CC?
 
Nie pamiętam już teraz jak bardzo musi się rozszerzyć żeby było to wskazaniem do cc ale powyżej chyba 2,5cm. Wtedy ze względów ortopedycznych nie może być sn bo przy sn spojenie rozchodzi się jeszcze bardziej i może to grozić operacją lub paroma miesiącami w usztywnieniu żeby wrócic do normalnego chodzenia. Czasem spojenie i tak w trakcie ciąży tak bardzo się rozchodzi że ciężarna po porodzie musi parę tygodni przeleżeć w usztywnieniu. Ale tak jak pisałam, są to sporadyczne przypadki.
 
Miałam to samo, niestety po porodzie ból w moim przypadku był jeszcze gorszy i utrzymywał się ok. 2 miesięcy, wszystko musiało wrócić na swoje miejsce. Chodziłam obolała jakby mnie ktoś z całej siły kopnął i nic nie pomagało
Jedyne pocieszenie że prędzej czy później to minie
 
Niestety miałam to samo. Również może Cię nie pociesze ale muszę napisać że z czasem będzie coraz gorzej. Dla mnie ból był nie do zniesienia w pewnym momencie, najgorzej jak musiałam przekręcić się z boku na bok robiłam to ze łzami w oczach. Po porodzie jak ręką odjął
 
Rozwiązanie
Do góry