reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

brak adresu pozwanego, a FA

ravenalka

stycznióweczka '09
Dołączył(a)
12 Sierpień 2008
Postów
672
Miasto
opolskie
Witam, wychodząc z sądu chyba z euforii, stresu zupełnie zapomniałam zapytać tam. Moja sytuacja przedstawia się następująco: jestem samotną matką, ojciec mojego dziecka nie uznał córki, od czasów ciąży nie mam z nim kontaktu, nie ma nadanych praw rodzicielskich,wyrok został wydany zaocznie. Mojej córce zostały zasądzone alimenty w pewnej kwocie od czasu jej urodzenia do skończenia przez nią roku oraz w nieco wyższej kwocie od skończenia przez Nią roku do teraz i w ogóle na tenczas oraz zwrot kosztów wyprawki. I teraz nie wiem co dalej, bo zupełnie się tam zakręciłam. Czy mogę sama pojechać po wyrok, w sensie takim, że chciałabym mieć go na papierze, czy można już, czy dopiero po uprawomocnieniu? Jak to wygląda? Liczę na alimenty z funduszu, ponieważ jak już wspomniałam, nie mam kontaktu z ojcem mojej córki, wiem, że z funduszu nie dostanę żadnych zwrotów, ale czy mogę od tak złożyć jakiś wniosek w MOPSie (terminy złożenia są zdaje się do 1 października, więc jeśli nie będę mieć wyroku w ręce to teraz nie mogę?), czy w jakiś inny sposób to załatwić? Wiem, że z funduszu nie dostanę niczego wstecz, zatem czy mam jakąś możliwość wyegzekwowania tych pieniędzy nie znając adresu pozwanego? Jeśli nie ma możliwości wyegzekwowania alimentów, kolejnym etapem jest komornik, czy w moim przypadku też jest konieczny? Jestem zupełnie zdezorientowana, proszę o pomoc. Pozdrawiam
 
reklama
Do góry