reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Brak okresu a owulacja

Dołączył(a)
9 Sierpień 2022
Postów
2
Hej,

ostatniego okresu dostałam 22.06.2022 r., 10.07 owulacja potwierdzona kilkoma testami owulacyjnymi. Cykle mam dosyć długie, nieregularne, jest to w ostatnim czasie +/- 35-40 dni. Do tej pory nie dostałam okresu, kilka dni pod rząd robiłam testy ciążowe, wszystkie negatywne. Dzisiaj z ciekawości zrobiłam test owulacyjny, wyszła druga blada kreska. Jeśli dostałabym okresu w czasie, w którym powinnam go mieć, to faktycznie za kilka dni miałabym owulację.

I tu moje pytanie, czy jest to w ogóle możliwe, żebym miała kolejną owulację pomimo braku okresu? Wydaje się to totalnie nielogiczne, ale jak w takim razie wytłumaczyć wyniki testów?
 
reklama
Pozytywny test owulacji nie oznacza, że faktycznie ta owulacja była

Najlepiej iść do ginekologa i ustalić przede wszystkim czemu cykle są takie nieregularne i czy w ogóle masz owulację
 
Wyniki hormonu lh często utrzymują się do dnia miesiączki stąd kreska na owulacyjnym teście. Testy owulacyjne nie potwierdzają w 100% owulacji to może zrobić tylko wizyta na monitoringu u ginekologa. Poziom hormonu może wzrastac ale pęcherzyki nie muszą pęknąć.
 
Do góry