reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

brak przyrostu wagi i nie powiększający sie brzuch w 16 tygodniu .

K

kamii150

Gość
Witam wszystkie przyszłe mamy ..męczy mnie to ,że od początku ciąży schudłam 2 kg i na tych -2 stoję .. nic nie tyje ,a brzuch nie powiększył mi się ani o centymetr ... jestem tym zmartwiona bo w ciąży z córką na tym etapie miałam na plusie 3 kg i widoczny brzuszek...Czy któraś z was tak miała? może trochę panikuję ,ale w ciąży chyba nie da się nie panikować :)
 
reklama
Kazda ciaza przebiega inaczej u tej samej kobiety. Widac te dziecko inaczej zagniezdzilo sie w macicy, a tym samym inaczej sie ulozylo i przez to nie widac brzuszka. Podobnie jest z waga. W poprzedniej moze wiecej jadlas, albo bylas szczuplejsza i stad wtedy wiekszy wzrost wagi. Jesli lekarz twierdzi, ze jest wszystko ok, to nie powinnas sie niczym martwic.
 
Ja w 23 tygodniu mam + 1,2 kg, a w 16 miałam - 4 kg, więc co ciąża to inaczej, kumpela w ciąży przytyła 30 kg, ale to nie znaczy, że Ty tyle samo przytyjesz:)
 
ja w pierwszej tez tylam szybciej i wiecej wsumie bylo 28kg a w drugiej ciazy zaczelam przybierac dopiero po 20 tyg wsumie przez cala ciaze mialam 9.5 kg na + . nie martw sie na zapas jak by cos bylo nie tak to lekarz by ci powiedzial ;-)
 
NIc sięnie martw, ja w ciąży schudłam 10 kilo, wyładniałam, tylko się śmiałam że młoda ma niezły apetyt i zapasy tłuszczu ze mnie wysysa:) Brzuszek w sumie powiększył mi się dopiero w 9 miesiący, tak żę przez całą ciążę nie musiałam kupować nowych ciuchów. Jeżeli tętno i USG jest ok to się tylko ciesz:)
 
Nic się nie martw, ja schudłam w ciąży 4 kg. Do 4 i pół miesiąca tak było, później tyłam po 300gram ;) W dniu porodu ważyłam 16kg więcej także wszystko w normie, po porodzie 2 tygodnie i wszystko spadło ;))
 
Kamil150, ja Ci powiem nawet więcej, wbrew pozorom to ciesz się, że nie przybierasz na wadze, nie jednaby Ci zazdrościła;)
 
Ja do 18 tyg. schudłam 4 kg przez wymioty głownie i brak apetytu, no a pózniej przybrałam do końca 15 kg :)))) Jesli chodzi o brak brzuszka to jeśli na usg wszystko jest ok to się nie przejmuj :-)
 
Ja w drugiej ciazy chudłam..Kończylam ciąże z waga mniejszą o jakies 3 kg niż zaczynałam...Wyniki w normie, maluch zdrowy :-)
 
reklama
kamii ja w mojej ciąży też na początek schudłam 2 kg i baaaaardzo pomału waga ruszała do przodu :tak:ogolnie przy 60 kg i 170 cm w ciąży przytyłam tylko 8,5 kg :szok: ale wszystko było oki i córka urodziła się zdrowa i ważyła 3,3 kg. Powodzona nie martw się na zapas.
 
Do góry