reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Brązowe plamienia

Søde85

Fanka BB :)
Dołączył(a)
29 Maj 2019
Postów
1 931
Czy są na tym forum osoby, które miały plamienia na początku ciąży i donosily ciążę bez "wspomagaczy" tj duphastonu itp? Jestem w 5-6 tygodniu, i od wczoraj mam brązowe plamienia. Mieszkam w kraju gdzie do 12 tyg nie pomagają ciąży, więc na żadną pomoc nie mogę liczyć. Półtora roku temu miałam ciążę obumarla w 9 tyg, też miałam plamienia w 6 tyg. Zajęło mi półtora roku pokonanie strachu i ponowne zajście w ciążę, a mam już 34 lata
 
reklama
Rozwiązanie
W poprzednich cyklach brałam bromergon na zbicie prolaktyny i przywrócenie owulacji ten cykl był już bez bromergonu ( może poziom prolaktyny wzrósł stąd te plamienia ) chyba dla swojego wewnętrznego spokoju udam się do gin.
Plamienie może być od zbyt niskiego progesteronu, warto brać dupkaston ,jeśli masz możliwość idź do lekarza
Ja objawów ciąży do 7 tyg wcale nie miałam ,a potem tylko mdłości bez wymiotów ,także na to nie patrz , a dalej plamisz czy ustało ?
Niestety, nie ustalo, ale zmniejszyło się dużo. Dużo za to mam takiej wodnistej wydzieliny - nie wiem czy to normalne czy też patologia? ‍♀️ za to psychicznie się już uspokoiłam trochę, nerwy nie pomogły poprzednim razem, to nie pomogą i teraz. Trzeba przyjąć na klatę, to co będzie..
 
reklama
Wodnista wydzielina hm ,też nie wiem ja nie miałam czegoś takiego ,miałam normalną białą taka ,ale jest do tej pory ,kiedy masz wizytę u gina?
Hmm może ja tez mam normalna, nie wiem, na wkładce ciężko odróżnić.
Tutaj ciążę prowadzi lekarz rodzinny, jutro mam do niego zadzwonić po wyniki bety, i ewentualnie zdecyduje co dalej. Myślę jednak że nawet jak okaże się ok, umowie się w przyszłym tyg prywatnie na USG, bo pierwsze robią tu dopiero w 11 tyg, a ja chciałabym już wiedzieć czy jest ok, czy przynajmniej ciąża jest w macicy i zarodek też.
Jesteś w którym tyg? Miałaś też jakieś smutne przejścia przed ta ciąża? Jak sobie poradziłaś ze stresem?
 
Hmm może ja tez mam normalna, nie wiem, na wkładce ciężko odróżnić.
Tutaj ciążę prowadzi lekarz rodzinny, jutro mam do niego zadzwonić po wyniki bety, i ewentualnie zdecyduje co dalej. Myślę jednak że nawet jak okaże się ok, umowie się w przyszłym tyg prywatnie na USG, bo pierwsze robią tu dopiero w 11 tyg, a ja chciałabym już wiedzieć czy jest ok, czy przynajmniej ciąża jest w macicy i zarodek też.
Jesteś w którym tyg? Miałaś też jakieś smutne przejścia przed ta ciąża? Jak sobie poradziłaś ze stresem?
Mi się zaczął 25 tydz, mam za sobą 2 poronienia , po pierwszym było ok bo to pusty pęcherzyk , drugie długo opłakiwałam ,bo serduszko przestało być ,a niestety nie znałam wtedy tego forum , ale po pół roku byłam w ciąży od początku brałam duphaston i luteine ,ale się udało dziecko rośnie dobrze i zdrowo , a jaki masz wynik bety? i który to tydzień , bo lekarz dopiero koło 6 tyg coś zobaczy
 
Już doczytałam sorry ,ale mam sklerozę w ciąży ;) w tych tygodniach jak najbardziej umów się do gina już będzie widział nawet serduszko ,nie czekaj tylko się umów , bo jeśli to plamienie jest spowodowane niskim progesteronem ,to może to zagrażać ciąży
 
Już doczytałam sorry ,ale mam sklerozę w ciąży ;) w tych tygodniach jak najbardziej umów się do gina już będzie widział nawet serduszko ,nie czekaj tylko się umów , bo jeśli to plamienie jest spowodowane niskim progesteronem ,to może to zagrażać ciąży
Beta mi rośnie prawidłowo, i poszłam tez na usg, wszystko prawidłowo, widziałam juz bijące serduszko ❤️ Mam polipa na szyjce i możliwe ze stad te plamienia. Mam nadzieje, że plamienia ustaną, i wszystko pójdzie dobrze
 
Beta mi rośnie prawidłowo, i poszłam tez na usg, wszystko prawidłowo, widziałam juz bijące serduszko ❤ Mam polipa na szyjce i możliwe ze stad te plamienia. Mam nadzieje, że plamienia ustaną, i wszystko pójdzie dobrze
Bardzo się cieszę :D kazał Ci jakoś leczyć tego polipa ? dał coś ? czy z tym się nic nie robi?
 
Bardzo się cieszę :D kazał Ci jakoś leczyć tego polipa ? dał coś ? czy z tym się nic nie robi?
Powiedział, ze polipa sie usuwa, ale nie w ciąży, bo moznaby było coś uszkodzić. Dopiero 8 tyg po porodzie można usuwać. Powiedział, ze to nie ma absolutnie związku z ciąża i jej nie zagraża. Za 4 tyg mam przyjsc do kontroli. Oczywiście nie ma 100% pewności ze od tego te plamienia, ale wszystko na to wskazuje, bo ciąża póki co rozwija sie książkowo. Modlę sie wiec, ze ma racje, i to nie progesteron, bo na utrzymanie tak wczesnej ciąży nic tu mi nie dadza. I tak tez będę zakładać, bo mi dziś tak niesamowicie ulżyło, jak zobaczyłam serduszko, najpiękniejszy moment mojego życia ❤️
 
Nie wiem czy forum dalej aktywne ale mam do was pytanie otóż dziś jest 11 dzień po owulacji potwierdzonej monitoringiem i dziś dostałam brązowych plamień, dla pewności zrobiłam test ciążowy i wyszedł pozytywny dwie widoczne kreski. Okres planowo powinnam dostać za 4 dni. Czy te plamienia mogą zwiastować wczesne poronienie wraz z nadejściem okresu ?
 
reklama
Nie wiem czy forum dalej aktywne ale mam do was pytanie otóż dziś jest 11 dzień po owulacji potwierdzonej monitoringiem i dziś dostałam brązowych plamień, dla pewności zrobiłam test ciążowy i wyszedł pozytywny dwie widoczne kreski. Okres planowo powinnam dostać za 4 dni. Czy te plamienia mogą zwiastować wczesne poronienie wraz z nadejściem okresu ?
Nie koniecznie, obserwuj ,jeśli się nie rozkreci to gratuluję, zdarza się plamienie na takim etapie, dopóki to nie czerwona krew, i nie boli brzuch to głowa do góry
 
Do góry