reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Butelki dla noworodka 100000 rodzajów- proszę o opinie

Mamaona

Fanka BB :)
Dołączył(a)
17 Maj 2018
Postów
1 299
Cześć! Potrzebuję opinii dot. butelek i smoczków dla noworodka/niemowlaka. Niedługo chcę kupić zestaw dla kolejnego dziecka, ale wybór jest zatrważający.. Pierwsze dziecko miało potworne kolki i teraz za wszelką cenę chce tego uniknąć. Nie będę karmiła piersią bądź będę ale krótko, więc zależy mi na butelce odpowiedniej dla maluszka. Więc tak: początkowo byłam nastawiona na butelki tommee tippee ale mają sporo negatywnych opinii dot. "wsysających" się smoczków, kłopotami z doczyszczeniem systemu antykolkowego i ścierających się nadruków. Aktualnie najbardziej rozważam butelki avent lub chicco. Ale jest masa nowych butelek typu Twistshake, B.box i inne, są smoczki określane jako "bliskie naturze" dynamiczne lub ortodontyczne, jestem zagubiona w tym wszystkim..
Bardzo proszę, żebyście napisały WADY butelek i smoczków które stosowałyście, może są jakieś które wyjątkowo polecacie,szczególnie dla najmniejszych dzieci.Dzięki!!
 
reklama
Cześć! Potrzebuję opinii dot. butelek i smoczków dla noworodka/niemowlaka. Niedługo chcę kupić zestaw dla kolejnego dziecka, ale wybór jest zatrważający.. Pierwsze dziecko miało potworne kolki i teraz za wszelką cenę chce tego uniknąć. Nie będę karmiła piersią bądź będę ale krótko, więc zależy mi na butelce odpowiedniej dla maluszka. Więc tak: początkowo byłam nastawiona na butelki tommee tippee ale mają sporo negatywnych opinii dot. "wsysających" się smoczków, kłopotami z doczyszczeniem systemu antykolkowego i ścierających się nadruków. Aktualnie najbardziej rozważam butelki avent lub chicco. Ale jest masa nowych butelek typu Twistshake, B.box i inne, są smoczki określane jako "bliskie naturze" dynamiczne lub ortodontyczne, jestem zagubiona w tym wszystkim..
Bardzo proszę, żebyście napisały WADY butelek i smoczków które stosowałyście, może są jakieś które wyjątkowo polecacie,szczególnie dla najmniejszych dzieci.Dzięki!!
Tutaj dostaniesz 100000 opinii ponieważ każda z Nas stosowała inną. I tutaj niestety polecam metodę prób i błędów. Nie ma 1 i dobrej butelki dla wszystkich.


 
Ja też polecam dr.brown. My stosowalismy też avent Natural flow ale przy kolkach sprawdził się właśnie dr.brown. Jedyna wada to ciężko się je myje i ja je wymienialam co 2-3 miesiące bo mają takie miejsca do których ciężko dotrzeć szczotką.
 
Cześć! Potrzebuję opinii dot. butelek i smoczków dla noworodka/niemowlaka. Niedługo chcę kupić zestaw dla kolejnego dziecka, ale wybór jest zatrważający.. Pierwsze dziecko miało potworne kolki i teraz za wszelką cenę chce tego uniknąć. Nie będę karmiła piersią bądź będę ale krótko, więc zależy mi na butelce odpowiedniej dla maluszka. Więc tak: początkowo byłam nastawiona na butelki tommee tippee ale mają sporo negatywnych opinii dot. "wsysających" się smoczków, kłopotami z doczyszczeniem systemu antykolkowego i ścierających się nadruków. Aktualnie najbardziej rozważam butelki avent lub chicco. Ale jest masa nowych butelek typu Twistshake, B.box i inne, są smoczki określane jako "bliskie naturze" dynamiczne lub ortodontyczne, jestem zagubiona w tym wszystkim..
Bardzo proszę, żebyście napisały WADY butelek i smoczków które stosowałyście, może są jakieś które wyjątkowo polecacie,szczególnie dla najmniejszych dzieci.Dzięki!!
Ja kupilam z lovi medical+ ;)
 
Ja też polecam dr.brown. My stosowalismy też avent Natural flow ale przy kolkach sprawdził się właśnie dr.brown. Jedyna wada to ciężko się je myje i ja je wymienialam co 2-3 miesiące bo mają takie miejsca do których ciężko dotrzeć szczotką.
Są z szeroką szyjką i z wąską, jakich używałaś??
 
Z wąską. Ale jak kupowałam ją dla córki już prawie 3 lata temu- to tych szerszych nie widziałam. I jak w zeszłym roku mąż kupował dla syna to automatycznie kupił to samo co córka miala. A tak to pewnie wzielabym te szersze bo wyglądają na poręczniejsze ;) A po 6miesiacu życia polecam już te aventu. Bo kolek już raczej dzieci nie mają A lepiej się je myje ;)
A żeby nie było to z pierwszym dzieckiem zanim trafilismy na dr.brown to wypróbowałam jeszce właśnie avent, nuk i Canpol.
 
reklama
Używałam Avent natural i byłam bardzo zadowolona. Prosty kształt butelki i smoczka powoduje, ze łatwo się je myje, jedyny mankament to z czasem nadruk skali sie wytarł ( tylko w tych różowych co ciekawe, w niebieskich nadruk nie do zdarcia!)
 
Do góry