reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Bzzzzzzzzzz

JASS

Fanka BB :)
Dołączył(a)
29 Listopad 2018
Postów
186
Nastał sezon ma latające cholerstwa.
Najpierw komary pogryzły mi roczne dziecko ( nie pomogła nawet moskitiera w oknie) , a później dołączyły do tego meszki ( tak przypuszczam, bo ukąszeń więcej i nieco inne niż komarze)
W tym roku nastał owadzi armagedon. Grasują nie tylko wieczorem czy w nocy ale już od rana.
Jak chronicie swoje dzieci? Co skutecznego stosować przeciw i co po ukąszeniach.
 
reklama
Rozwiązanie
Polecam ustawić w oknach roślinę zwaną komarzycą, owady bardzo jej nie lubią, podobnie jak lawendy. Pozatym są wkłady do kontaktu Chicco, są w pełni bezpieczne. No i oczywiście olejki eteryczne, tylko niektóre powinno się rozrabiać, nie smarować bezpośrednio.
Ja w sobotę byłam z córką na IP bo ukąszenia były na całym ciele i niestety cała spuchla. Dziś byliśmy u zwykłego lekarza pediatry i nasze zalecenia to fenistil w kroplach (na receptę) fenistil żel na miejsca ugryzione spryskiwanie pokoju rajdem zamknięcie okna pół godziny otwarcie okna na wywietrzenie. Unikanie parków i miejsc przy wodzie. Takie mamy zalecenia bo córka ma odczyn alergiczny do tego wdarly się jakieś bakterie w rany i doszedł antybiotyk także walka trwa a to dopiero początek sezonu
 
@anusiak, ano właśnie. To dopiero początek. Meszki czy komary Was tak załatwiły? W jakim wieku dziecko, że można rajd? My mamy wizytę u lekarza w środę, przedszczepienna i nie wiem czy takie pokąsane dziecko zaszczepią. Antybiotyk skończyliśmy brać dopiero co z innej okazji i nie wyobrażam sobie kolejnego.
 
@anusiak, ano właśnie. To dopiero początek. Meszki czy komary Was tak załatwiły? W jakim wieku dziecko, że można rajd? My mamy wizytę u lekarza w środę, przedszczepienna i nie wiem czy takie pokąsane dziecko zaszczepią. Antybiotyk skończyliśmy brać dopiero co z innej okazji i nie wyobrażam sobie kolejnego.
Córka ma 20miesiecy mamy napisane że nieznany owad( rozkladalismy sypialniane łóżko bo nas nastraszyli że może pająk) podejrzewam komary bo najpierw ślad jet taki wlnie jak po komarze a po 1h jet bula z ropa w środku
 
Polecam ustawić w oknach roślinę zwaną komarzycą, owady bardzo jej nie lubią, podobnie jak lawendy. Pozatym są wkłady do kontaktu Chicco, są w pełni bezpieczne. No i oczywiście olejki eteryczne, tylko niektóre powinno się rozrabiać, nie smarować bezpośrednio.
 
Rozwiązanie
Do góry