reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

CC

Dołączył(a)
23 Wrzesień 2017
Postów
2
Witajcie dziewczyny,
bardzo proszę Was o informację, w jaki sposób można załatwić sobie cc. Jestem w ciąży, dopiero 1 miesiąc, a to o czym nieustannie myślę to poród. Bardzo się go obawiam, na 100% uprzedziłam się, dużo nasłuchałam na temat naturalnego porodu i mam niesamowitą blokadę. Bardzo chciałabym mieć cc, planuję rodzić w Szczecinie, ale inne miasta w okolicy także mnie interesują, może ktoś jest z okolic i mógłby mi opowiedzieć o swoich doświadczeniach. A propos w Szczecinie jest prywatne *Spam*, może ma ktoś doświadczenia, jak tam wygląda sprawa cesarskiego cięcia. Pozdrawiam i czekam na wieści.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
reklama
W Medicoverze i w kazdym prywatnym szpitalu(ktory oferuje porody) mozesz miec cc za opłatą. Jezeli Ci nie natną krocza to zapewniam Cie, ze bedziesz sie czuc lepiej niz po cc.
 
Czuję reklamę :) Przecież logiczne, że w prywatnej klinice za odpowiednią sumę przeprowadzą zabieg cięcia cesarskiego :)
 
jezeli masz paniczny lęk to moze idz do psychiatry? oni jezeli uznaja za podstawne dajactakie zaswiadczenie
 
Dziękuję za Wasze odpowiedzi, Ann90 życzę abyś mogła rodzić tak jak tego chcesz. A swoją drogą często tak się dzieje, że chcemy tego czego nie możemy mieć. Dużo zdrówka. Pzdr
 
U mnie sa wskazania do cc, a jedyne o czym mysle teraz, to to, jak bardzo chcialabym rodzic naturalnie :(

Mam to samo. Prawdopodobnie mam wskazania okulistyczne. Przypadkowa okulistka z poradni na NFZ spisała historię z moich wypisów i skwitowała to notatką, że parcie nie jest wskazane. Tylko nie potrafiła wyjaśnić dlaczego. Powiedziała, że ma 40lat praltyki w zawodzi i ja jestem wyjątkowym przypadkiem i musi mi to napisać. Jednak podczas kilkunastu kontroli pooperacyjnych lekarze ze szpitala mówili mi, że jest wszystko ok i nie powinno być problemu z pprodem naturalnym. Postanowiłam zatem, niestety odpłatnie, udać się do chirurga, który mnie operował i zapytać go o rzetelną opinię.
Szczerze, to wolę mieć zabieg okulistyczny niż mieć cięty brzuch. To jest operacja i kto nigdy nie miał operacji, to chyba do tego tak lekko podchodzi. Jestem skłonna zgodzić się na cesarkę tylko w przypadku zagrożenia życia mojego lub dziecka.
Jest jednak światełko nadziei: jeśli nie zgodzę się na zabieg cc z uwagi na wskazani, to nikt mnie do tego nie może zmusić. Niestety wtedy bierze się na siebie całą odpowiedzialność za powikłania danych narządów i układów po porodzie naturalnym.
Trzymam kciuki za wszystkie porody.
Przyznam że strasznie się boję jakikolwiek by on nie był.
 
reklama
Myślę, że najprościej udać się do psychiatry - od kilkunastu lat tzw. pokofobia czyli paniczny lęk przed porodem traktowana jest jako jednostka chorobowa, więc jeśli załatwisz stosowne zaświadczenie nie powinnaś mieć żadnego problemu z załatwieniem cesarki
 
Do góry