reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Chłopiec czy dziewczynka

Dołączył(a)
16 Styczeń 2019
Postów
3
Dzień dobry Państwu. Chciałbym prosić o radę.

Moja żona jest w 6 miesiącu ciąży. Na nieszczęście, mieszkam w pewnym kraju, w którym lekarz nie podaje płci dziecka rodzicom, jest to zabronione przez rząd. Mam tylko zdjęcia usg, których zdjęcia telefonem wykonała moja żona, po czym musiała oddać oryginały w innym pokoju, więc niestety jakość jest jaka jest. Czy jest ktoś w stanie podpowiedzieć mi czy to chłopiec czy dziewczynka? Niedługo wracam sam do Polski na dwa tygodnie, a żona zostaje pod opieką jej mamy. Chciałbym kupić parę ciuszków na początek. No wiecie - jak kupię koszulkę z napisem córeczka tatusia, to niezbyt się przyda jeśli urodzi się chłopiec - ale to oczywiście tylko pierwszy lepszy przykład. :)
mmexport1547624697824.jpg
mmexport1547624700608.jpg
mmexport1547624703391.jpg
 
reklama
reklama
Szczerze tez staram sie unikac rozowych rzeczy. Wydaje mi sie to troche banalne i czasem kiczowate. Jest tyle ladnych kolorow za rowno dla dziewczat jak i chlopcow....No ale i tak w dwupakach zazwyczaj i tak sie cos rozowego trafi.
 
Szczerze tez staram sie unikac rozowych rzeczy. Wydaje mi sie to troche banalne i czasem kiczowate. Jest tyle ladnych kolorow za rowno dla dziewczat jak i chlopcow....No ale i tak w dwupakach zazwyczaj i tak sie cos rozowego trafi.
jestem tego samego zdania, niebieski wydaje się być nawet bardziej kiczowaty.. mam już trochę ubrań dla Synka, niebieskie też dostałam, co zrobić :)
 
A kiedy rodzisz??? Mi sie w ogole wydaje ze ubranka dla chlopczykow sa ladniejsze.Ale moze dlatego ze mam corke. Pewnie myslalabym na odwrot jakbym miala chlopaka. Nam jak sie trafia ubrania co mi sie mniej podobaja to mala ma po domu to pozniej nie jest mi tak zal jak ubrudzi jedzeniem czy czym innym. Najgorzej jak babcie cos kupia....
 
w sierpniu dopiero, ale pomalutku sobie już ogarniam to wszystko bo gdybym miała tak zostawić na ostatnia chwile, to bym się nie wyrobiła. Chociaż zawsze tak robię, to w ciąży mi się zmieniło i wszystko sobie starannie planuje, niesamowite to jest. mnie dużo ubranek oddała kuzynka. I fajnie, bo maluchy i tak szybko rosna a jej ciuszki są w super stanie
 
Super! Pierwszy bobas??? Jestes na sierpniówkach 2019? Ja sie tam udzielam troche z dziewczynami. Ja tez rodze w sierpniu :) Moje drugie. Ja jak szykowalam pierwsza wyprawke wszyscy( znaczy moja matka przede wszystkim) mi mowili co musze miec i ze wszystko sie przyda, a jak przyszlo co do czego to uzywalismy jeden kocyk. Reszta rzeczy jak poduchy do karmienia dwa rozki itp itd leza nadal nieuzywane i tylko graca. Wiec nie daj sie zwariowac!!!!
 
Dzień dobry Państwu. Chciałbym prosić o radę.

Moja żona jest w 6 miesiącu ciąży. Na nieszczęście, mieszkam w pewnym kraju, w którym lekarz nie podaje płci dziecka rodzicom, jest to zabronione przez rząd. Mam tylko zdjęcia usg, których zdjęcia telefonem wykonała moja żona, po czym musiała oddać oryginały w innym pokoju, więc niestety jakość jest jaka jest. Czy jest ktoś w stanie podpowiedzieć mi czy to chłopiec czy dziewczynka? Niedługo wracam sam do Polski na dwa tygodnie, a żona zostaje pod opieką jej mamy. Chciałbym kupić parę ciuszków na początek. No wiecie - jak kupię koszulkę z napisem córeczka tatusia, to niezbyt się przyda jeśli urodzi się chłopiec - ale to oczywiście tylko pierwszy lepszy przykład. :)Zobacz załącznik 933878Zobacz załącznik 933879Zobacz załącznik 933880
Co to za kraj? Trudno z tych zdjęć wywrozyc płeć nie wprawnemu oku... na moje bardziej pod chłopca ale to bardziej wyobraźnia niż konkretne wskazówki.
Zawsze możesz kupić ubranko nie wskazujące na płeć napisami, szarości i beze czy też inne kolory mogą pasować do chłopca jak i dziewczynki
 
No trudno. W każdym razie dziękuję za zainteresowanie. Kolejne zdjęcia dopiero pod koniec miesiąca - więc jest jeszcze jakaś nadzieja. Po ostatnich lekarz powiedział, że bobas jest nieco za duży. Gdzieś przeczytałem, że jeśli tętno płodu jest powyżej 140, to znaczy, że dziewczynka, jak poniżej - chłopiec. Tetno płodu to 153. Posiadam jeszcze wszelkie wymiary, ale to chyba bez żadnego znaczenia...

Może jakieś mamy wypowiedzą się na temat zabobonów, czy okazały się prawdziwe: np. kształt brzucha, zachcianki czy wypryski na twarzy.
Dopiero doczytałam że to Chiny....
Mnie się nie sprawdziło- dwóch synów dwie różne ciaze i różne zachcianki. W pierwszej ciąży wyglądałam jak opuchnięta bomba A w drugiej całkiem ok. Także nie ma znaczenia. O tetnie też słyszałam ale nie powiazalam. Są chińskie kalendarze płci może przypadek ale mnie się sprawdziło i koleżance również tam wpisuje się datę ostatniej miesiączki i wiek matki :) pozdrawiam
 
Super! Pierwszy bobas??? Jestes na sierpniówkach 2019? Ja sie tam udzielam troche z dziewczynami. Ja tez rodze w sierpniu :) Moje drugie. Ja jak szykowalam pierwsza wyprawke wszyscy( znaczy moja matka przede wszystkim) mi mowili co musze miec i ze wszystko sie przyda, a jak przyszlo co do czego to uzywalismy jeden kocyk. Reszta rzeczy jak poduchy do karmienia dwa rozki itp itd leza nadal nieuzywane i tylko graca. Wiec nie daj sie zwariowac!!!!
Tak moje pierwsze i moze dlatego jestem taka przejęta, mam listę i sobie skreślam co już mam, ale wiadomo nie za dużo żeby nie przesadzić.
 
reklama
Do góry