reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Chłopiec czy dziewczynka?

Dołączył(a)
30 Grudzień 2019
Postów
2
Cześć !
Czy na podstawie załączonego zdjęcia z USG i wyrostka płciowego można już określić płeć dziecka? Nie ukrywam że liczę na dziewczynkę i nie mogę się już doczekać 🥰
 

Załączniki

  • IMG_20191230_131402.jpg
    IMG_20191230_131402.jpg
    1,2 MB · Wyświetleń: 2 518
reklama
To jest trudne do zgadnięcia. Nawet lekarze często się mylą określając płeć na podstawie położenia wyrostka płciowego. Podobno jak odstaje od ciała to chłopiec, a gdy jest równoległy do ciała to dziewczynka. Tylko co dokładnie znaczy, że "odstaje"? Też próbowałam coś z moich zdjęć wyczytać, ale i tak nie podejmuje się na razie kupowania wyprawki, bo jest duże prawdopodobieństwo, że się mylę ;)
 
Właśnie mam ten sam problem 😌 jestem dopiero w 13 tygodniu ciąży ale ciekawość bierze górę i nie mogę się doczekać poznania płci 😁 jest to moja pierwsza ciąża a od zawsze marzyłam o dziewczynce 🥰 chociaż płeć i tak nie ma wielkiego znaczenia, najważniejsze żeby było zdrowe ,😌
 
Nie jesteśmy lekarzami, aby odpowiedzieć Ci jakiej płci jest Twoje dziecko.
W 13 tygodniu określenie płci dziecka zazwyczaj jest niemożliwe dla lekarza, a co dopiero dla nas widząc zdjęcie z USG.
Uwierz, że gdyby płeć dało się określić na podstawie tego zdjęcia to lekarz by Ci ją od razu podał.
Poczekaj cierpliwie jeszcze ok. 3 tygodni i płeć powinna być już wyraźnie widoczna. Naprawdę ten czas zleci bardzo szybko.
 
A u mnie w 12 tyg było widać ze wyrostek jest rownolegle do kręgosłupa i w 16 tyg rzeczywiście potwierdzila się dziewczynka 😁 Ale tez bałam się nastawić w 12 tyg na dziewczynkę bo to może być różnie :p
 
Hah, jak byłam na płatnych prenatalnych w 13 tyg lekarz mówił że widzi penisa. Ten sam lekarz w 12 tyg widział u mojej kolezanki córkę. W 15 tyg na kontroli na nfz inny lekarz zobaczył za pomocą tego guzka płciowego dziewczynkę i się potem potwierdziło, tzn jestem w 30 tyg i lekarze nadal.widzą dziewczynkę, nawet ten lekarz który na początku widział chłopca. A ta moja koleżanka ma synka ;) Ja też strasznie chcialam dziewczynkę, ale jak mi w 13 tyg powiedział, ze chłopiec to w sumie się cieszyłam. Teraz już nie chce chłopca bo wiem, że mam w brzuchu dziewcZynkę 😍 także myślę, że dopiero za kilka tyg płeć maluszka będzie wiarygodna :)
 
Na tym etapie jeszcze ciężko powiedzieć. Na pewno lekarz gdyby był pewnie to by powiedział. Czasem lepiej poczekać trochę, żeby mieć pewność. U mnie w 12 tygodniu na usg genetycznym lekarz stwierdził chłopca oczywiście wyprawki dla chłopca nie kupilam bo jeszcze podchodziłam do tego z dystansem ale psychicznie już się nastawiłam, a potem w 18 tygodniu zmieniło się na dziewczynkę (szczerze to marzyłam o dziewczynce, ale oczywiście chłopca również pokochałabym tak samo). I urodziłam córeczkę, sprawdziło się. Także czasem naprawdę lepiej poczekać trochę, żeby płeć była dobrze widoczna. Kiedyś położna mi w żartach powiedziała, że 100 procent pewności to będzie dopiero po porodzie jak się zobaczy między nóżki :)
 
Też podchodzę do tego z przymrużeniem oka, a na Facebooku jest grupa, która ocenia na podstawie usg płeć dziecka. Wykorzystują metodę Ramziego czy tą z wyrostkiem płciowym. Nie miałam dobrego zdjęcia do oceny wyrostka, ale z tej 1 metody pięć Pan mi wróżyło chłopca, co potwierdził lekarz w 15 tygodniu i drugi z dwa tygodnie później :) Leci 31 tydzień ciąży i młody jest nadal chłopcem, bez zmian.
 
reklama
W obu ciążach płeć poznałam na pierwszym USG prenatalnym w 12tc, ale to wszystko zależy od umiejętności lekarza i jakości sprzętu.
Ja natomiast na USG mam problem zobaczyć coś więcej, niż głowa i ręce, więc to naprawdę trudne zadanie.
U Ciebie na przykład mam wrażenie, że na zdjęciu jest profil dziecka, a nie to, co między nóżkami.
 
Do góry