reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Chłopiec czy dziewczynka?

Dołączył(a)
15 Marzec 2021
Postów
1
Cześć. Jestem w 16 tygodniu ciąży. Chodzę do dwóch lekarzy i jeden stwierdził chłopca a drugi dziewczynkę. Co Wy tutaj widzicie?
 

Załączniki

  • IMG_20210315_155952.jpg
    IMG_20210315_155952.jpg
    737,3 KB · Wyświetleń: 485
reklama
Wygląda na chłopca ale 16 tydzień to jeszcze dość wcześnie na płeć. Poczekaj do drugich prenatalnych będziesz wiedzieć na 99% :)
 
Nawet ok 28 tc może sie zmienić, więc ze spokojem. Na połówkowych już coś więcej powinnaś sie dowiedzieć.
 
Cześć. Jestem w 16 tygodniu ciąży. Chodzę do dwóch lekarzy i jeden stwierdził chłopca a drugi dziewczynkę. Co Wy tutaj widzicie?
Nie widzę ani typowego obrazu dla dziewczynki, powinna być taka bułeczka, 3 linie, ani dla chłopca moszny i prącia. Nie załapało się na zdjęciu. U mojego synka w 16 tyg. Wyglądało to na trzecią nogę. Nie dało się nie zauważyć. Nawet ja zielona w usg zauważyłam. 😂 Jak nie jesteś pewna możesz zrobić badanie u innego lekarza, takie dokładne. :)
 
Ale lekarz może źle zinterpretować na badaniu USG i np z chłopca zrobi się dziewczynka lub na odwrót. Znam przypadek że miała być do końca dziewczynka a urodził się chłopiec. Albo do 28tc też byla dziewczynka i na wizycie był już chłopiec.
Bo lekarz po prostu zgaduje, powinien określić płeć jeśli widzi penis albo wargi sromowe a jeśli nie widać bo dziecko leży w takiej pozycji w której nie da się określić płci to nie powinien nic mówić.Ja słyszę jak lekarz mówi ze na 70% dziewczynka to się zastanawiam na jakie 70% albo widać albo nie, nie ma nic pomiędzy.
 
Ale lekarz może źle zinterpretować na badaniu USG i np z chłopca zrobi się dziewczynka lub na odwrót. Znam przypadek że miała być do końca dziewczynka a urodził się chłopiec. Albo do 28tc też byla dziewczynka i na wizycie był już chłopiec.
To znaczy, że lekarz się myli a nie, że płeć się zmienia :)
 
reklama
U mnie już od 10tc lekarz twierdził że będzie chłopiec, co prawda za pierwszym razem ustalił prawdopodobieństwo na 90%. 3 tyg później już nie miał wątpliwości. Każdy kolejny lekarz który mnie badał, potwierdzał chłopca. Uważam że 4 lekarzy nie może się jednogłośnie mylić. To że lekarze w Twoim przypadku nie są jednogłośni to przyczyną może być złe ustawienie dziecka lub po prostu lekarz ma kiepskie umiejętności czy sprzęt.
 
Do góry