reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Chlustanie po karmieniu

Adeline89

Fanka BB :)
Dołączył(a)
24 Listopad 2016
Postów
13 032
Miasto
Wrocław
Witam, mam pytanie odnośnie chlustania po jedzeniu nie jest to na pewno ulewanie, ale może zacznę od początku.
Mała mając 2 tyg przybrała mało przez zoltaczke prawdopodobnie,bo się zwiększyła po dwóch tyg pojawiły nam się wymioty, po karmieniu, a nawet 2 h po śnie potrafiła oddać pokarm, typowo z żołądka serwatka i zapach kwaśny, niby jakiś czas przybrała ładnie lekarz przepisał gastrotuss na refluks i się polepszylo nie było już ponad 10chlustow a 2 maks, a mimo to znów miała słabszy tydzień 95gram tylko no nic stwierdziliśmy, że skokowo przybiera . Jakieś 2tyg temu zorbilismy mocz, wyszła bakteria e coli i dostała furaginum. W tamtym tygodniu badalismy mocz i spada infekcja, tamten tydzień był piękny, bo bez syropu obeszlo się bez wymiotów waga w tydzień 370gram, zoltaczka spadła do 4.3 , już myślałam, że to przez bakterie te wymioty były i jak schodzi to ich nie ma, a tu zonk od trzech dni pojawiły się z powrotem już nie wiem co robić o co chodzi, lekarz twierdził, że zoltaczka utrzymująca się do tylu tygodniu jest przez bakterie, ale braliśmy dodatkowo czopki które ja zbily dziś już idzie 8 tydz. Jednak te wymioty ciągle mnie doluja, czy może to być od jedzenia? Mała nic nie boli nie płacze więc jem wszystko nie ograniczam się. Jutro jeszcze powtórka moczu wizyta dopiero w środę, pewnie dalej lekarz będzie kazał brać syrop, bo co tu innego. Czy u którejs z was też był podobny problem?
 
Ostatnia edycja:
reklama
Rozwiązanie
Może być ze normalne zwłaszcza jeśli waga ok. Ale też prawda taka ze usg niewiele powie w kwestii ewentualnego refluksu. A masz może szybki wyplyw mleka (jakby fontanna, dziecko się krztusi czasem?) ?
Czasem się zakrztusi ale nie aż tak często możliwe że nie raz dużo leci z początku
U mojej córki z chlustaniem i słabym przybieraniem na wadze. Przeszliśmy na mleko Bebilon AR dostępne w Rossmanie i wszystko wróciło do normy. Przybierała kg miesięcznie. Są też mączki do zagęszczania własnego mleka
 
U mojej córki z chlustaniem i słabym przybieraniem na wadze. Przeszliśmy na mleko Bebilon AR dostępne w Rossmanie i wszystko wróciło do normy. Przybierała kg miesięcznie. Są też mączki do zagęszczania własnego mleka
Ja bym chciała kp, a boję się podać butelkę, bo dzieci szybko się przezwyczajaja, długo u was to trwało?
 
Prawie do 10 miesiąca. Ja odstawiłam pierś. Szkoda mi było dziecka. Po pół roku zageszczalam mleko kleikiem ryżowym lub kukurydzianym. Wszelkie rzadkie płyny ulewala
 
Prawie do 10 miesiąca. Ja odstawiłam pierś. Szkoda mi było dziecka. Po pół roku zageszczalam mleko kleikiem ryżowym lub kukurydzianym. Wszelkie rzadkie płyny ulewala
O rany martwi mnie to, że tak długo się to może zdazyc... Póki co ten syrop chyba będę stosować, a jakby faktycznie dalej tak było to z czasem butelkę z swoim mlekiem i tak planuje później oduczyc karmić więc będę mogła już przezyczajac do butelki gdyby tak dalej się działo z tym chlustaniem i dodawać ten zageszczacz
 
Zageszczacz można podać też przed kp. Myślę że podstawa to diagnostyka. Czy pediatra dał skierowanie do specjalisty?
 
Zageszczacz można podać też przed kp. Myślę że podstawa to diagnostyka. Czy pediatra dał skierowanie do specjalisty?
Byliśmy tylko na usg ogólnie brzuszka nie zlecił żadnego gastrologa nic takiego twierdzi, że to normalne i powinno ustąpić do trzeciego miesiąca, powiem mu w środe na wizycie, że od nowa wymioty przyszły
 
reklama
Może być ze normalne zwłaszcza jeśli waga ok. Ale też prawda taka ze usg niewiele powie w kwestii ewentualnego refluksu. A masz może szybki wyplyw mleka (jakby fontanna, dziecko się krztusi czasem?) ?
 
Może być ze normalne zwłaszcza jeśli waga ok. Ale też prawda taka ze usg niewiele powie w kwestii ewentualnego refluksu. A masz może szybki wyplyw mleka (jakby fontanna, dziecko się krztusi czasem?) ?
Czasem się zakrztusi ale nie aż tak często możliwe że nie raz dużo leci z początku
 
Rozwiązanie
reklama
Do góry