reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

choroby dzieciaczków :(

reklama
:-( Dziewczyny pomóżcie, mój Kacper od miesiąca ma biegunkę, tzn. robi rzadkie kupki, czsami wodniste, alebo np. jedna jest w miarę ok a druga wodnista , albo dwie takie rzadkie. Zaczeło się to 10 listopada miał gorączke niewiadomego pochodzenia ( niby zapalenie gardła ) ale w pierwszy dzień gorączki zrobił pierwszą wodnistą kupkę, gorączka trwała tylko dwa dni a problemy z kupa do dzisiaj.
Był juz na djecie i lekka poprawa, po odstawieniu diety znowu 1-2 kupy śrenidj jakości alebo wodniste dziennie, przez tydzień brał Nifurokszdyd niby trochę lepiej ale nie idealnie, po jagodach zatrzymuje go na 1 dzień a później znowu....
Teraz robię badanie na pasożyty i lamblie, salmonella wykluczona, podejrzewałam może alergię na gluten ale lekarz stwierdził że to by coś już wcześniej było.
Do tej pory Kacper robił tak 1-2 kupy dziennie albo były takie fajniej zbite, albo torszkę mnie , przeważnie śmierdzocę ( ale kupa przecież nie pachnie ).
Ja już nie mam pojęcia, siedzę w tym necie i czytam wyszukałam begunkę pędraków ?
Kacper nie jest już na djecie je normalnie ale nie w 100% pije dużo komptu z jabłek bo to ponoć pomaga ? ale nie je tłusto.
Lekarz powiedział że poczekamy na te pasożyty i jak nic nie wyjdzie to do gastrologa, ma też trochę wzdęty brzuch i pryka śmierdząco, czasem go tam zakręci i mówi że boli szczególnie przed kupą , ale to już rzadziej i chyba teraz troche ściemnia.
Oj już nie wiem co będzie, kurcze nic mnie nie cieszy bo wciąż myślę o tej kupie... co wy o tym sądzicie ? spotkałyście się z czymś takim ?:-(
 
Anzk mój mały ma alergię na nabiał i jajka i u niego to objawiało się takimi biegunkami, nie jak to typowo bywa uczulenia itp tylko własnie biegunki - często zielonkawe, rzadkie, pieniste...z tym że on był dużo młodszy i szybko odstawiliśmy wszystko co nabiałowo jajeczne i jest ok, ale jak np podjadł babci przedwczoraj odrobinkę jajecznicy to znów brzydka kupa i cały dzień bąki...w sumie dziwne żeby u Twojego Kacperka tak nagle pojawiła się alergia ale nie jest to też tak całkiem niemożliwe - możesz zaeksperymentować z dietą zanim porobią resztę badań...życzę szybkiej diagnozy i wyleczenia :)
 
jabłka czesto alergizują - jabłka to alergen pochodny do brzozy
moja Ania i Mirek mają
ps. alergia na gluten też się nabywa - np. mój szef - jako małe dziecko nie miał - dopiero póżniej dostał
 
dziewczyny!czy któraś z Was ma dziecko chore na skórę?nie mam na myśli alergicznych wysypek,tylko problemy dermatologiczne.jesli tak,to znacie jakiegos dobrego lekarza na dolnym sląsku?ja mam taki klopot z synkiemw, dodatku nikt tego nie zdiagnozowal. jestem zalamana.
 
Kubeł nam zachorował na gardło w poniedziałek przed Wigilią (pierwszy raz od listopada 2007r.). Dostał Sumamed, Zyrtec i Clemastinum. Wyzdrowiał, ale cały jest wysypany (dostał Elocom i Flonidan). Wydaje mi się, że to g... daje. Ostatnio tak wyglądał, jak miał kilka miesięcy. Pewnie czeka mnie kolejna wizyta u lekarza, bo nie widzę poprawy. Ciekawe, czy da coś restrykcyjna dieta, którą obecnie stosujemy.

Podejrzewamy, że uczulić go mogły:
- nadmiar czekolady
- miłość do jogurtów
- jajka
- cytrusy w sokach lub
- Zyrtec :szok::szok::szok:

Głuszek, jakie Ty maści stosowałaś???
 
a ja już nie wiem co Wiktorowi jest :( kilka tygodni temu dostał gorączki i kaszel. Lekarz stwierdził anginę i podał mu antybiotyk. Dzień później pojawiła mu się na brzuchu wysypka. Od 5 dni Wiktor znów ma gorączkę, katar, kaszel a wysypka rozprzestrzeniła się już na nóżki, rączki i prawie do szyi. Lekark atwierdzi że ta wysypka nie ma związku z pozostałymi objawami i na kaszel i katar dała coś antywirusowego plus eurespal a z wysypką kazała się zgłosić do dermatologa.
 
reklama
U nas tak było kilka m-cy temu. Pola miała gorączkę dawaliśmy jej syropki na zbicie. Później wyszła jej wysypka (nie była to 3dniówka, bo juz ja miała). Okazalo się, że wysypka była reakcją alergiczną na duże ilości syropu przeciwgorączkowego.
 
Do góry