reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

choroby dzieciaczków :(

gosiek289

MAJOWA MAMA 06` Fan(ka)
Dołączył(a)
10 Wrzesień 2005
Postów
3 653
Miasto
Wrocław
A mój Mireczek jest chory. Własnie wyszła od niego lekarka.
Ma katar i lekko czerwone gardziełko. Całą noc z Romkiem nie spaliśmy bo sapał i dyszał przez ten katar okropnie ( mimo, iż mu gruszka czyściałam) - to straszne. Nawet cyca cięko mu pić.
Martwię sie o niego strasznie.
 
reklama
Ojoj Pewnie zaraził się od Was... :( Ciotka trini życzy mu szybkiego powrotu do zdrówka. Nie martw się gośka. Na pewno szybko wyzdrowieje...
 
Antoś tez miał katarek - równo tydzień z nim walczyliśmy, ale w płuckach było czysto i w gardziołku też. Tylko te gluty

Za to wczoraj wizyta na ostrym dyżurze w szpitalu dziecięcym. Maluszkowi zaczął wrastać paznokieć w dużym paluszku u stópki, skończyło sie na opatrunku z maści z antybiotykiem, bo już zebrała sie ropka, oraz okładach z rywanolu
 
dzięki trini

u mnie w płuckach tez na szczęście czysto

a zaraził się na pewno - albo ode mnie albo od Ani

ojejciu julinex - biedne maleństwo - moja Ania kiedyś miała ropke na paluszku - ale szybko minęło - niestety nie obyło się bez wizyty w szpitalu tak jak u ciebie

julinex - a jak sypiał w nocy przez ten katarek?
 
U jak mirek i Antos sie czuja?


My jeszcze z zoltaczka do szpitala idziemy za tydzien(Hafsa ma jeszcze troszeczke zolte oczka) a jutro idziemy do lekarza bno wciaz ma ropke w oku -juz ponad 3tygodnie, a poza tym ma bardzo duza wysypke na twarzy i wlosach i tez z tym do lekarza. szok, ale ogolnie dziki Bogu Hafsa jest radosna i spokojna:)
 
MALUSZKI KOCHANE MUSZA CIERPIEC MAM NADZIEJ,ZE JUZ ANTS I MIREK MIEWAJA SIE LEPEIJ,ZRDOWKA MI ZYCZE ;)
TAMARUNIUA,ALE BIEDNA MALA,DLUGO MA ZOLTACZKE,OBY JEJ JUZ PRZESZLA,A BYLA NA NASWIETLANIU???i TAK RPKA W OCZKU,MUIS JA BOLEC,ZDOWKA JEJ ROWZNIEZ ZYCZE

MOJA MAMAL MA LEKKI KARATEK,NASZCZESCIE NIE PRZESZKADZA JEJ W JEDZENIU ;D Musze kupic inna gruszke,bo ta co mam odsyssa slabo ::) podaje jej przed jedzeniem po kropelce do nosa soli fizjologcznej,aby jej sie lepeij oddychalo i pomga ;)
 
jej z ta ropka w oczach to normalnie juz nie wiem, szok!!

najpierw kilka dni , moze 4,5po porodzie sie pojawila i przenywalismy rumainkem , ale nic nie pomagal, a wiec woda sama przegotowana, bo tak lekarka powiedziala-wlasciwie powiedziala ze woda z ola kuchenna, szok, na sol sie nie zdecydowalam, i kazala przyjsc po 3dniach jesli nie przejdzie. Nie przeszlo a wiec pobrala probke tej ropki do badania i kazala za 4dni przyjsc po wynik, juz 3razy dzwonilam i wciaz -a juz 11dni mineo od czasu pobrania-nie ma wyniku, a wiec zapisalam sie jeszcze raz do lekarza tymm razem innego jednak, jutro jak juz mowilam idziemy, a wiec zobczymy co ona powie. ech ta sluzba zdrowia, a maa biedna sie meczy!!!dzis czytalam ze trzeba oczy sola fizjologiczna przemywac, sprobowalalm jak na razie tylko raz, zobaczymy moze to pomoze?
 
Tamarunia - mój mały też ma ropę w oczku - przemywanie solą fizjologiczną nic nie dało, byłam z nim u pediatry i ta wysłała nas do okulisty od dzieci. Okulistka zapisałakrople do oczu 3 x dziennie. Wg niej są to sprawy związane z gronkowcem - dzieci często to mają po szpitalu - u niektórych objawia się do ropą z oczka (żółtą). Okulistka kazała też masować między oczkie a noskiem (by nie zapchały się kanaliki łzowe). Krople ma brać 10 dni, a więc do przyszłego piątku.
Co do żółtaczki - Olivier mial ją do 3 tygodnia (najwięcej 13,9 bilirubiny) - dostał 10 czopków i teraz ma już w normie tj. 0,2.
Tamarunia - polecam okulistę - to specjalista, a pediatra to ogólnie od dzieci. Będzie dobrze. :)
 
reklama
u Mireczka już lepiej - jeszcze ma lekki katarek i lekki kaszelek i lekką gorączkę 37,1- jeszcze bierze leki ale widać, że działaja - bo poprawa jest znaczna - nawet mu bardzo smakują leki ;)

tamarunia i olka - ojeje strasznie z tymi oczkami mają wasze dzieci
tamarunia - mam nadzieję, ze Hafsa szybko się pozbędzie żółtaczki - mój maksymalnie miał 14,7 - wyszliśmy ze szpitala jak miał 10,2 - a więc głowa do góry - będize dopbrze -ona szybko spada
maxin - szkoda, ze ma kateaek

tamarunia - olka ma rację - tylko specjalista tu pomoże - szkoda czasu


 
Do góry