reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Choroby weneryczne utajone a ciąża

Dołączył(a)
18 Grudzień 2015
Postów
5
Jestem w III trymestrze ciąży. Naszła mnie ostatnio pewna myśl, która nie daje spokoju i chciałabym zasięgnąć porady. Jakoś głupio zapytać mi o to lekarza prowadzącego, bo wydaje mi się że przesadzam grubo.
6 lat temu spotykałam się z pewnym mężczyzną. Jak się później okazało, zarówno w trakcie naszego związku zdradzał mnie, jak i wcześniej miał jakąś przeszłość seksualną. Uprawialiśmy seks waginalny i oralny bez zabezpieczenia. Kiedy już wszystko wyszło na jaw przyszło mi tylko do głowy by wykonać badania na HIV, wyszły ujemne. Nie przypominam sobie jakichś niepokojących objawów. Choć tak naprawdę wtedy myślałam, że niepokojącym objawem choroby mogą być wysypki, owrzodzenia, upławy. Na nic innego raczej nie zwróciłabym uwagi. Dodam, że w jamie ustnej mogłam mieć jakąś rankę, zdarza mi się to dość często.
Teraz w ciąży miałam takie badania jak HIV, WR, HBS, HCV. Wszystko ujemne. W kontekście tego, co kiedyś przeczytałam choroby weneryczne jak np. rzeżączka czy chlamydioza mogą pozostawać bezobjawowe. Czy mam powody do obaw? Boję się o jakąś utajoną infekcję jamy ustnej, jak i dróg rodnych, które nie dają objawów przez ten czas.
Chodzi o zdrowie dziecka, nie chciałabym go zarazić podczas porodu, pielęgnacji, karmienia. Proszę o pomoc.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Jeżeli ktoś nadal ma wątpliwości, czy mogło dojść do takiego zarażenia, to polecam naprawdę wykonać kompleksowe badania. Jeżeli wyniki są ujemne, to nie ma co sobie na siłę pewnych rzeczy wmawiać. Wyniki są z reguły jednoznaczne, nie kłamią. Obecnie nawet można je zrobić dyskretnie w domu, bez chodzenia po lekarzach i labolatoriach. Przykładowo tutaj można otrzymać test na HPV Link do: Test na HPV: badanie na HPV | Wenerolog24. Sama korzystam z takich rozwiązań, jeżeli już muszę i uważam, że to bardzo dobra opcja. Nie ma się czego bać.
 
Do góry