reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Chrapanie niemowlaka

mamusia_2008

Zaangażowana w BB
Dołączył(a)
13 Luty 2009
Postów
141
Moja córeczka ma już od miesiąca katar :wściekła/y:
ale od pewnego czasu zauważyłam, że chrapie - i to przez nos
Staram się jej czyścić nos bardzo dokładnie (x razy dziennie...), nawilżam, mamy dobrą temp. i wilgotność pokoju, a i tak to nie pomaga :confused2:
Pomyślcie, jakie przeżywam katusze, kiedy ona chrapie równo z mężem... a śpimy wszyscy razem :baffled:
Miałyście taki problem?
 
reklama
Doskonale Cie rozumiem u mnie to trwało jakieś 3 tygodnie. starego to wale po plecach jak chrapie a u dziecka odpada. Nie wiem jak u ciebie ale u nas słychać było że coś siedzi a kataru jakoś za bardzo nie było. Psikanie sola morska nie za bardzo pomagała, wiec na rozpuszczenie tego użyłam Mucofluidu co prawda to nam lekarka kiedyś przepisał ale naprawdę pomagało. Teraz aby nie pakować w niej lekarstw bo na szczęście (odpukać) nie choruje ( to dzięki dziewczynom z fora bo namówiły mnie na tran) smarowałam jej w środku sokiem z cebuli i nam to pomogło. Wali niemiłosiernie zarówno sok jak i później sama pociecha ale nam pomogło.
 
Hehehe zabrzmiało to dziwnie moja kulpa. Smarowałam jej nosek w środku sokiem a dokładniej pędzlowałam patyczkiem do uszu nosek :)
 
a moze dziecko jest alergikiem i domku cos uczula stąd ten katar i chrapanie może warto zrobić badanie, my mieliśmy takie badanie tylko nakucie paluszka i na test i wyszło alergia ale poki co maly jest zdrowy w okresie letnim troche katar sienny, moze warto sprawdzić? i tez od niepamietnych czaso podaje tran i moj maly byl tylko raz "chory" na biegunke i lekkie i wymioty wirusa zlapal a tak ani kataru ani kaszelku nic polecam tran!!
 
Natka1218 a ile razy podałaś jej przy tym chrapaniu Mucofluid? To jest na gęsty katar, ale może w nocy jej coś tam zalega, bo w dzień nie słychać tego chrapania - raz psiknęłam Mucofluidem i zaraz miałam katarek na wierzchu ;) Tylko nie chcę przesadzić, bo to przecież lek.

ola652 pewnie zrobię jej takie badania za jakiś czas (jak zniknie z przychodni grypa ;), ale to chrapanie to ma od kataru, bo już 3 tydzień ma to dziadostwo - i jak już myślę, że przechodzi - to znowu pojawiają się glutki ;( A katar złapała od męża - to była jakaś wirusówka. Tylko, że jemu przeszedł, a jej nie...
Czy to badanie to było ogólne krwi z rozmazem, czy jakieś specjalne na wykrycie alergii?
Jak byłyśmy raz w szpitalu, to wyszło w zwykłym badaniu, że prawdopodobnie ma skłonność do alergii. Chodzi o taki wskaźnik: e-9. Czy u Twojego synka badania dotyczyły tego wskaźnika?

Co do tego tranu - wciąż mam mieszane uczucia. Raczej poczekam jeśli nie do trzech lat, to przynajmniej jak skończy roczek. Podobno tran obciąża wątrobę. Mój lekarz tego nie poleca, twierdząc, że to po prostu biznes i tyle.
 
Ostatnia edycja:
co do tranu pewnie jeśli nie masz przekonania....
a badanie odnośnie alergii - ogólne dopiero po skończeniu chyba nie chcę zmyślać bo nie wiem dokladnie 4 lat można zrobić na co uczulony,a jak bylismy w przychodni robila takim przyrządem ukucie w paluszek i kropelke krwi na test i pokozaywalo sie sie na wykresie jak mocno jest uczulony, z tego co wiem to jest za wczesnie zeby okreslic co uczula a w naszym przypadku dochodzi jeszcze skaza bialokowa choc juz prawie nie uczula ;-) zamieszalam mam nadzieje ze doczytasz sie odpowiedzi ;-) pozdrawiam
 
lekarz mówił, żeby na razie dać temu spokój, tylko obserwować co może ją uczulać - jest za mała, aby coś robić


bvcvc xxdcbg tcvbv cgv - napisała niunia :happy:
 
Jak po mucofluidzie poszedł katar to na bank ma zapakowane od kataru i dlatego ten katar - przynajmniej mi się tak wydaje. Mucofluid dawałam jej dwa razy dziennie ale nie dłużej niż 3 dni.Jak już poszedł katar to wtedy atakowałam wodą morska aby wyciekło. Takiego gęstego to nawet nie wyciągniesz bo uno dziecko się drze i dostaje spazmów a due no nie da.
 
reklama
Jak po mucofluidzie poszedł katar to na bank ma zapakowane od kataru i dlatego ten katar - przynajmniej mi się tak wydaje. Mucofluid dawałam jej dwa razy dziennie ale nie dłużej niż 3 dni.Jak już poszedł katar to wtedy atakowałam wodą morska aby wyciekło. Takiego gęstego to nawet nie wyciągniesz bo uno dziecko się drze i dostaje spazmów a due no nie da.
Matko Święta co za składnia ;)
A twoja niunia tez ma ochotę się wypowiedzieć - no jasne co matka będziesz tu tylko ty pisać :)
 
Do góry