reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Chrzest

kika88888888

Początkująca w BB
Dołączył(a)
13 Styczeń 2018
Postów
19
Mam pytanie,czy któraś z mam może doradzić...w maju mam chrzest synka bedzie mial 6 mies.Chrzcimy go w okropnie zimnym kościele , większość ubranek na chrzest ma kaszkiet czyli odkryte uszka i tu się martwię że sie mi zaziębi,zimowe ubranko z nausznikami trochę głupio w maju...jak myślicie co zrobić? I jeszcze jedno czy musi być tylko jasne ubranko,czy może być spodnie w ciemną kratę i szelki i czapka a szara marynarka,czy nie za ciemno na chrzest?
 
reklama
Są czapeczki (nawet białe) typowo wiosenne :). Strój też nie musi być taki jak "tatusia" teraz można kupić eleganckie body z wygodnego dla dziecka materiału i do tego spodenki Jak jest faktycznie zimno -to kurteczka -choć w maju aż tak zimno być nie powinno ;-) . Kiedyś byłam w takim drewnianym kościele, ktorego nie można ogrzewać- więc wiem co to znaczy :-D, ale maj to piękny miesiąc.
 
Kika to czy dziecko mozesz tak ubrac to zapytaj ksiedza bo sama nie wuem skad sie utarlo ze ma byc biel. Kolezanka chrzcila na rozowo bo taki dostala komplet zimowy i nie widziala sensu kupowania kolejnego. Zapytala ksiedza a on ze kolor niewazny wiec byla na rozowo.

co do czapki to jak Ci napisala juz @MaryH w kosciele nie wieje wiec moze byc bez nausznikow. Wez pieluszke zeby po polaniu woda przez ksiedza dziecku glowke osuszyc bo wtedy moze mu byc zimno.
 
Tak ogólnie nie wiem jak u Was, ale u mnie w regionie utrzymuje się, że nie meczymy dziecka ze chrztem podczas mszy. Umawiamy sie z proboszczem po mszy i wtedy przywozi się malucha. Male nie jest wymeczone, sprawa trwa duzo krocej ;)
 
Kika to czy dziecko mozesz tak ubrac to zapytaj ksiedza bo sama nie wuem skad sie utarlo ze ma byc biel. Kolezanka chrzcila na rozowo bo taki dostala komplet zimowy i nie widziala sensu kupowania kolejnego. Zapytala ksiedza a on ze kolor niewazny wiec byla na rozowo.

co do czapki to jak Ci napisala juz @MaryH w kosciele nie wieje wiec moze byc bez nausznikow. Wez pieluszke zeby po polaniu woda przez ksiedza dziecku glowke osuszyc bo wtedy moze mu byc zimno.
Bez przesady zeby ksiadz decydowal o ubiorze dziecka.....
 
Moja chrzczona była na pierwsze urodziny ubrana była w białe rajstopki różowa sukienkę i granatowy płaszczyk bo to był październik. Miała szara czapkę ksiądz nic a nic nie mowil
 
Witaj.ja chrzcilam synka 30kwietnia . Miałam dla niego koszule biala granatowe spodenki na kant(ocieplane) i kurtkę . Kupiłam mu zimowy komplet dlatego ze u nas tez tak zimno w kościele .co do czapki to w zestawie byla ciepla zimowka na uszy. Kupiłam mu biala z autkiem z przodu wiosenna ktora później wynosił .
Nie długo będę planować kolejne chrzciny i mam zamiar ubrac chłopaków jednakowo w ciemne koszule i czerwone muszki
 
reklama
Dlatego my czekamy do wiosny i wybraliśmy mały drewniany kościółek. Podobno ma nie bbyc juz tak zimno i drewniany inaczej trzyma zimno też
 
reklama
Do góry