reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Chusta a dysplazja bioderek IIb

Justyn_ka

Fanka BB :)
Dołączył(a)
1 Sierpień 2011
Postów
233
Miasto
Berlin
Mam pytanie do doswiadczonych chustowych mam :)
U mojej corki zostala zdiagnozowana dysplazja obu bioderek w stopniu IIb. Od wtorku, czyli 6 tygodnia jej zycia musi nosic orteze tubingera 24h, sciagac to mozemy jedynie do przebierania i kapieli. Malutkiej nie bardzo sie ta "uprzaz" podoba i wcale jej sie nie dziwie. Placz jest okropny za kazdym razem kiedy jej to zakladam, slychac okropny zal w glosie, az serce peka :/ Chcialabym jej jakos ulzyc, pomoc... Slyszalam gdzies, ze wlasnie noszenie w chustach duzo pomaga i ma podobne dzialanie do takich aparatow, szczegolnie noszenie w kieszonce i 2X. I tutaj moje pytanie, jaka chuste polecacie na poczatek? elastyczna czy tkana, jakiej firmy... ja niestety bardzo zielona jestem w tym temacie.
Absolutnie nie mowie, ze chcialabym ja nosic w chuscie zamiast w aparacie, oczywiscie bede sie stosowac do zalecen lekarza, ale chociaz kilka godzin dziennie na spacer, na zakupy lub chociazby po domu chetnie ponosilabym ja w chuscie :)
Co radzicie?
 
reklama
Noszenie jak najbardziej wspomaga profilaktykę, jak jest diagnoza, to zawsze ostatnie słowo powinno należeć do lekarza prowadzącego. Najlepiej gdybyś pokazała mu jak wygląda ułożenie dziecka w chuście i jak może mieć szeroko odwiedzione nóżki. Jedna z mam, które chustowałam też miała córeczkę z dysplazją, nie pamiętam jakiego typu, ale mogły nosić wymiennie z szyną i nosiły i to dużo. Właśnie w 2x, którego doradcy szkoleni przez Akademię Noszenia Dzieci nie poleca od urodzenia, a dopiero od około 4-5 miesiąca, jednak w przypadku problemów z bioderkami można próbować wcześniej (nie polecamy m.in. ze względu na zbyt szerokie odwiedzenie nóżek poprzez osadzenie dziecka w krzyżu - zbyt szerokie dla zdrowego noworodka.małego niemowlęcia, jednak w przypadku dysplazji sytuacja się zmienia. Także w kieszonce możesz uzyskać szerokie odwiedzenie nóżek. Pamiętaj przy wiązaniu, żeby córeczka miała zaaokrągloną pupę i nóżki podparte od kolanka do kolanka. Zdecydowanie polecam chustę tkaną. Wierzę, że Wam się uda i okres "uwięzienia" szybko i z dobrym efektem minie.
 
Sylwia dziekuje za odpowiedz. Chuste juz zakupilam Hoppediz Cairo, jednak lekarz kategorycznie zabronil noszenia.... Bede jednak nosic w stelazu... pierwsze proby za mna, jednak coreczce chyba nie bardzo sie to podoba... ale bede probowac dalej, moze wkoncu sie uda :) Ach i mala poprawka, Malutka jednak ma IIc na aobu bioderkach a nie IIb jak pisalam wczesniej.
 
Moj Franek ma również dysplazję. Lewe biodro IIc/d drugie IIa niestety przytakij dysplazji to tylko leczenie rozwórką. Nam lekarz zabronił noszenia w chuście:-(
 
Do góry