reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciągle twardy brzuch :(

Dołączył(a)
6 Sierpień 2012
Postów
3
Witam wszystkich,
Może od początku. Przy większym wysiłku, dłuższym spacerze mój brzuch stawał się twardy - wystarczył dłuższy odpoczynek i przechodziło.
Jednak od wczoraj podczas chodzenia, siedzenia ciągle mam twardy brzuch, już drugi dzień..:( Nie mam skurczy, brzuch nie boli, jednak jest twardy. Jeśli się położę, przechodzi. I teraz nie wiem co robić..czy udać się do szpitala?
Piszę bo sama już nie wiem czy panikuję czy to może być coś poważnego. Wiem,że każda kobieta i każdy brzuszek to indywidualna sprawa, u jednych twardnienie może nie być groźnym objawem u innej natomiast tak. Chodzi mi tylko o to czy mam realne powody by udać się do szpitala?
Niestety jestem osobą która często panikuje i już sama nie wiem czy to mój zdrowy rozsadek czy panika.
Przepraszam, że tak chaotycznie i proszę i odzew.
 
reklama
mi się brzuch stawiał w obu ciążach od ok 5-6 mca do samego końca, zawsze po wysiłku. Byłam przekonana w pierwszej ciąży że to skurcze itp i poleciałam do ginka, ale mnie uspokoił. Powiedział że brzuch twardy jak się stoi będzie zawsze, gorzej jak się robi twardy kiedy leżymy, jak zaczyna boleć. Nie napisałaś w którym tyg jesteś, może to skurcze braxtona :-)
 
Alebazi, a w którym tc jesteś? U mnie w 22 tc lekarz stwierdził, że brzuch jest zbyt napięty i skierował na oddział. Skończyło się na kroplówce z magnezem i fenoterolu. Od miesiąca lekarz sprawdza już tylko szyjkę, brzucha nie maca. Nie wiem, może już pod koniec to nie ma takiego znaczenia, ale do tego 32 tc zawsze sprawdzał. Lepiej dmuchać na zimne, bo nam się może wydawać, że brzuch twardnieje albo się napina, a w rzeczywistości mogą to być skurcze, które będą powodować rozwarcie. Skontaktuj się ze swoim lekarzem prowadzącym
 
ja też z twardym brzuchem trafiłam dwa tygodnie temu do szpitala, uciekłam od poronienia, na razie jest ok, ale mam przykazane, że jakikolwiek dłuższy ból, kłucie czy twardy brzuch to z powrotem na oddział
 
Wybaczcie, że dopiero piszę. Dzisiaj zaczynam 29 tydzień. Już wszystko wróciło do normy. Bardzo Wam dziękuję dziewczyny za odzew. :) Czytałam Wasze posty wcześniej.
Pytałam, ponieważ już dwa razy miałam sytuację gdzie zwykle spanikowałam, później okazało się, że wszystko jest ok. Wiem, że to ciąża i lepiej się upewnić, nawet dla świętego spokoju. Ja jednak "walczę" z hipochondryzmem w ciąży więc czasami potrzebuję opinii osób trzecich dla pewności :)
Pozdrawiam!
 
mi się brzuch stawiał w obu ciążach od ok 5-6 mca do samego końca, zawsze po wysiłku. Byłam przekonana w pierwszej ciąży że to skurcze itp i poleciałam do ginka, ale mnie uspokoił. Powiedział że brzuch twardy jak się stoi będzie zawsze, gorzej jak się robi twardy kiedy leżymy, jak zaczyna boleć. Nie napisałaś w którym tyg jesteś, może to skurcze braxtona :-)

Nie jest to prawdą!

I
Skurcze Braxtona Hicksa – Wikipedia, wolna encyklopedia
Skurcze Alvareza – Wikipedia, wolna encyklopedia
 
ja mialam twardnienia od 16 tygodnia zawsze przy ruchu prfzy kazdym ruchu.przelezałam pół ciazy w szpitalu.dopiero po 30 tygodniu twardnienia mi rozwierały szyjkę
 
reklama
Podbijam temat :)
Mam ten sam problem co wyżej, ale... Twardnieje tylko na noc , skurczy nie mam. Wizyta za 2 tyg. Miała tak któraś z Was? :)
 
Do góry