reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciaza l4, a ślub i wesele

reklama
Rozwiązanie
I można zrozumieć te kontrole u kobiet w ciąży na L4, potem okazuje się że kobieta jest na L4 bo...jej się należy a nie dlatego że faktycznie nie jest w stanie pracować.
L4 to chorobowe, skąd wiesz ze takie dostaniesz? Ciąża to nie choroba, chyba że zagrożona.. Jak nie dajesz rady w pracy to pracodawca musi do ciebie dostosować stanowisko pracy i to z nim powinnaś uzgodnić najpierw.
Zus ma prawo cię skontrolować i jeśli stwierdzi że niesłusznie jesteś na L4 to sama wiesz co to może dla ciebie oznaczać.
Myślę że nie będą podważać tego że bierzesz ślub.
 
Mam nadzieję że cię nie uraziłam w żaden sposób. Życzę Ci tego żebys zaszłaś w upragnioną ciąże i żeby od początku do końca przebiegała ona zdrowo :)
 
Hej! Mam pytanie odnośnie l4, a ślubem i weselem, które mamy w październiku 2020. W prawdzie jestem jeszcze przed testowaniem czekam na termin @, ale wiem, ze jeżeli bedzie taka możliwość to chce pójść na l4. Sytuacja w pracy jest bardzo stresująca to bedzie nasz pierwszy dzidziuś, dlatego chce odpocząć i skupić się na dziecku, ale co w sytuacji jeżeli będę miała l4, a ślub mamy w październiku? Czytałam gdzieś na iternecie, ze ZUS może się do tego przyczepić.

Nie ma czegoś takiego jak L4 na ciąże, jest L4 z powodu chorób i tak, ZUS jak najbardziej ma podstawę do odebrania wtedy zasiłku i nakazu zwrotu pobranego.
A dowiedzieć mogą się łatwo, przecież jeśli zmieniasz nazwisko to wiedzą o tym jako urząd :)

L4 chodzone motywuje wyjście do sklepu po potrzebne rzeczy (możesz mieć wtedy kontrole i tak i musisz przedstawić paragon) a nie urządzanie ślubu i weseliska.

Plus nie rozumiem tego migania się od pracy i decyzji o L4 jeszcze nawet bez ciąży i jej objawów - typowe polskie kombinatorstwo, czyli jak dostać coś za darmo a się nie narobić... ciąża nie jest podstawą do kilkumiesięcznych wakacji zwanych l4.
 
Nie ma czegoś takiego jak L4 na ciąże, jest L4 z powodu chorób i tak, ZUS jak najbardziej ma podstawę do odebrania wtedy zasiłku i nakazu zwrotu pobranego.
A dowiedzieć mogą się łatwo, przecież jeśli zmieniasz nazwisko to wiedzą o tym jako urząd :)

L4 chodzone motywuje wyjście do sklepu po potrzebne rzeczy (możesz mieć wtedy kontrole i tak i musisz przedstawić paragon) a nie urządzanie ślubu i weseliska.

Plus nie rozumiem tego migania się od pracy i decyzji o L4 jeszcze nawet bez ciąży i jej objawów - typowe polskie kombinatorstwo, czyli jak dostać coś za darmo a się nie narobić... ciąża nie jest podstawą do kilkumiesięcznych wakacji zwanych l4.
Bardzo proszę zejść z tonu:-) w żaden spoko nie chce kombinować, bede tyle w pracy ile będę w stanie. Nie mówię, ze od razu pojde na l4, ale jeżeli będzie taka konieczność, a ślubu już nie chcemy przenosić. 😉
 
reklama
Bardzo proszę zejść z tonu:-) w żaden spoko nie chce kombinować, bede tyle w pracy ile będę w stanie. Nie mówię, ze od razu pojde na l4, ale jeżeli będzie taka konieczność, a ślubu już nie chcemy przenosić. 😉

Napisałaś:

" ale wiem, ze jeżeli bedzie taka możliwość to chce pójść na l4. Sytuacja w pracy jest bardzo stresująca to bedzie nasz pierwszy dzidziuś, dlatego chce odpocząć i skupić się na dziecku, ale co w sytuacji jeżeli będę miała l4, a ślub mamy w październiku? "

Napisałaś, ze na L4 chcesz pójść, że chcesz odpocząć i skupić się na dziecku.
Dla mnie niestety brzmi to jak kombinowanie i jest to coś dla mnie bardzo nagannego - kobiety, które tak robią psują sytuację WSZYSTKICH kobiet na rynku pracy, są odpowiedzialne za to, że kobiety wolniej awansują i są dyskryminowane w stosunku do mężczyzn.
Widząc skalę L4 wziętych od testu ciążowego i bez wskazań medycznych naprawdę rozumiem pracodawców, którzy nie chcą zatrudniać młodych kobiet.
 
I można zrozumieć te kontrole u kobiet w ciąży na L4, potem okazuje się że kobieta jest na L4 bo...jej się należy a nie dlatego że faktycznie nie jest w stanie pracować.
 
Rozwiązanie
Do góry