reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża obumarła! Wierzyć?

Ja nie wiem jakie w Niemczech są standardy. W Polsce taką diagnozę powinien potwierdzić drugi lekarz.
Jeśli chodzi o pierwszą wizytę - to lekarka najprawdopodobniej określiła wiek ciąży od zapłodnienia, czyli tak naprawdę byłaś w 4tc. Minął nieco ponad tydzień od tego badania - więc wiek ciąży określony przez lekarza w DE zgadza się z wiekiem określonym wcześniej (różnie lekarze to interpretują, ale powiedzmy 5t2d - to jest szósty tydzień, skończony piąty)
Ja bym nie panikowała i poczekała tydzień lub dwa i poszła do innego ginekologa. Spokojnie - serduszko jeszcze powinno się pojawić.
W 2 tygodniu nic by jeszcze nie zobaczyla nie ma szans.
To był 4 jak pisze witch
Ja serduszko zobaczyłam w 6 tygodniu.
Kurcze nawet prywatnie takie odległe terminy ??
A nie masz szansy zrobienie tam bety z krwi i powtórzyć po 48 h czy dobry przyrost??
Jedz do szpitala i daj znać.
Trzymam kciuki!!!!:)
Obdzwoniłam 6 ginekologów. Wszyscy mają terminy ok. 20.03. Nie znam języka na tyle dobrze żeby wybrać się sama na betę. Za każdym razem biorę tłumaczkę i kasuje mnie 50€ Odbiorę dzieci i ok. 14.00 jadę do szpitala. Muszą mnie zbadać wdłuż i wszerz - inaczej nie wyjdę.
 
reklama
Ja zobaczylam bijące serduszko dokładnie w 7tyg.i 4 dniu ciąży,w 5 tyg.jak byłam u lekarza nie widziałam za wiele,proszę nie martw się :-) ja zawsze jeżdżę do 2 lekarzy żeby powiedzieć ewentualna diagnozę. Trzymamy kciuki!

Napisane na D2303 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Zrób badanie bhcg i powtórz po 48 godz. Dopóki rosnie nie odstawiaj lekow!
A ten 6 tc liczysz od dnia miesiączki? Bo skoro 03.02 byłaś w tak naprawdę 4 tc wg OM (2 tyg po zapłodnieniu??), to teraz byłby 8 tydzień wg OM.
 
Najgorsze to czekanie. Tak mi naopowiadał ten lekarz, że z nerwów przestałam czuć jakiekolwiek objawy ciąży Dzisiaj po południu jadę z zaprzyjaźnioną tłumaczką do szpitala. Od wtorku chodzę do tyłu, nie mogę się skupić na niczym Dziękuję za ciepłe słowa. Dodają mi wiary

Ja do 8 tc nie miałam żadnych objawów ciąży wiec tym sie nie martw. Serduszko słyszałam w 6 tc ale u każdego jest inaczej


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
Co do objawów ciąży,ja oprócz bolacych piersi nie miałam żadnych ale to żadnych dolegliwości! Wiec nie jest to wyznacznikiem a siła psychiki również robi wiele,jak zobaczyłam bijące serduszko dopiero wtedy mnie zemdlilo ale to był jeden jedyny raz :-) czekamy na dobre wieści :-)

Napisane na D2303 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Ja pod koniec miałam trochę zgage i plecy bolaly Mdłości miałam tylko tydzień na początku a cycki ani razu przez cała ciążę nie bolaly!!! Do 24 tygodnia chulalam nie czułam się w ogóle jak w ciąży:)
A brzuch jak na okres bolał ale to macica rosła
Brzuszek też miałam mały i bardzo malo przytyłam a synek zdrowy i duży się urodził:)
Potem musiałam leżeć od 24 bo szyjka się skracala:) także każda z nas jest inna jedna ma druga nie ma:)
Idź do szpitala i daj znać co i jak!
Może owulacja Ci się przesunela ja tak miałam!! I ciąża młodsza była o 2 tyg!!!
Poszłam w 6 tyg od om i nic czarno było!!
Płakałam wymyślalam sobie różne choroby głupia ja :p lekarz co chwile na betę wysyłał rosła pięknie i poczekałam poszłam za dwa i pol tyg i pięknie serduszko bilo:)
A to nie był 6 jak poszlam 1 raz tylko 4 dlatego nic nie bylo widać no ale skąd miałam wiedzieć że owulacja sie tak dużo przesunela:).
Także głową do góry nie stresuj sie bo to niewskazane:*;* i daj znac:)
 
Ostatnia edycja:
Ja w obu ciążach serduszko bijące widziałam i słyszałam w 6tyg, oczywiście licząc od pierwszego dnia ostatniej miesiączki.

mhsvqps6r9qodhvl.png
3jgxgov3tcunbw2h.png
 
u mnie serduszko pokazalo sie jakos w 8 tygodniu takze ja bym byla cierpliwa...
a nie mozesz szybciej do innego gin pojsc dla spokoju?
 
To raczej 8 tc od menstruacji nie 6. Serce przeważnie widać w 6, ale nie jest to twardą regułą. Ja widzę dwie opcje do wykorzystania razem albo osobno: beta hcg sprawdzić czy rośnie i drugi to jechać do szpitala, drzeć się, że jesteś w 8 tc i masz mega bóle. Zrobią Ci wtedy usg i powiedzą co i jak.
Powodzenia.
 
reklama
Jakże byłam szczęśliwa gdy dokładnie w pierwszym miesiącu starań pojawiły się wszystkie objawy ciąży i dwie grube krechy które z reszta są do dzisiaj... szczęście wstrzymane na dwa tygodnie.... wizyta 5 tydz i 6 dzień a serduszka brak... pani doktor super wszystko wytłumaczyła... powiedziała ze jest na to czas ze poczekamy dwa tygodnie do końca 7 tygodnia żeby zaczęło bić w przeciwnym razie dostane leki na poronienie plodu bez serduszka... ból strach łzy i najgorsze dwa tygodnie mojego życia... nie usłyszałam ze moja ciąża obumarla ciąża jest brak tylko na razie serca... dwa tygodnie bardzo ciężkie ale spokojne... byłam dobrej myśli jedli sie nie uda będziemy dalej próbować jestem młoda... nie płakałam nie myślałam dużo wiedziałam że moje nerwy utrudniają tylko mojej kruszynce się rozwijać... wizyta 7 tydz 6 dzień serce waliło juz jak szalone... ciąża bardzo ciężka ale córcia urodzona malutka tylko 2640g ale e terminie zdrowa... dzisiaj poltoraroczna rezolutna dziewczynka która szepcze mi setki razy dziennie do ucha jak tylko się przytulamy ocham cie czyli kocham... ciężko powstrzymać łzy szczęścia... życzę Ci ich wiele z tego samego powodu...
 
Do góry