reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża po ciąży pozamacicznej

Dołączył(a)
12 Grudzień 2019
Postów
3
Hej, chciałabym się czegoś dowiedzieć o ciąży po ciąży pozamacicznej. 1.5roku temu zaszłam w ciążę pozamaciczną i mam usunięty prawy jajowód. Lekarz powiedział że z próbą zajścia w ciążę doczekała z pół roku i tak zrobiłam. Po zabiegu trochę rozregulowala mi się miesiączka raz jest w terminie drugim razem 1-2tyg. później. Staramy się o dziecko od roku i niestety bez skutku. Byłam u lakarza który powiedział że wszystko jest w porządku więc dlaczego nie mogę zajść 😭 tak mocno chciałabym mieć już bobaska 😞 czy któraś z was ma lub miała taką sytuację jak ja nie wiem co robić czy zmienić jakoś tryb życia, czy robić jakieś badania na płodność?
 
reklama
Rozwiązanie
Cześć :)
Mi pół roku temu przydarzyła się ciąża pozamaciczna. Laparoskopia, usunięcie jajowodu. Nie robiłam żadnych badań. Postanowiłam, ze spróbujemy ponownie po 2-3 miesiącach od operacji, dam sobie kilka miesięcy i zobaczę co będzie się działo. Stwierdziłam, ze badania typu sprawdzanie drożności czy inne wpłyną w dużym stopniu na psychikę, mogą niepotrzebnie zablokować, stresować. Być może nie jest to prawidłowe postępowanie, ale tak było w moim przypadku.
Obecnie jestem w 7 tygodniu ciąży ;)
Pozdrawiam ciepło!
@Paula2510, OGROMNE GRATULACJE! :) :) Cieszę się i trzymam mocno kciuki!
Podczas starań nie bałaś się kolejnej cp? Jak szybko doszłaś do siebie fizycznie i psychicznie? Konsultowałaś działanie z lekarzem...
reklama
Cześć dziewczyny, chciałabym odnowić wątek i zapytać co tam u was? @Bibi89 - jestem w podobnej sytuacji. Pół roku temu była pozamaciczna, nie usunięto mi jajowodu. Badania porobione (z wyjątkiem drożności na razie). Czy udało ci się zajść w ciążę? Bardzo mnie interesuje jak radzisz sobie psychicznie? Mam ogromny stres, panicznie obawiam się że to się powtórzy...
Pozdrawiam cieplutko

W sumie mam podobną sytuację co Bibi89

Pozamaciczna w styczniu 2021 w lewym jajowodzie, podany metotreksat - w trakcie 6 miesięcznej przerwy przebadałam się wzdłuż i wszerz poza immunologią bo była to moja 3 ciąża z tym samym partnerem. A dwie pierwsze bezproblemowe. Wszystko wyszło prawidłowo więc tak naprawdę nie znam przyczyny. Czytałam różne rzeczy na ten temat - ale to wszystko gdybanie tak naprawdę.

badania płodność.jpg


W ciąże udało mi się zajść po ponad roku od pozamacicznej - co ważne też z lewego jajnika - tak więc faktycznie jest drożny. Oczywiście stres był ogromny na początku, ale ja na razie (30tc) wszystko jest okej
 
W sumie mam podobną sytuację co Bibi89

Pozamaciczna w styczniu 2021 w lewym jajowodzie, podany metotreksat - w trakcie 6 miesięcznej przerwy przebadałam się wzdłuż i wszerz poza immunologią bo była to moja 3 ciąża z tym samym partnerem. A dwie pierwsze bezproblemowe. Wszystko wyszło prawidłowo więc tak naprawdę nie znam przyczyny. Czytałam różne rzeczy na ten temat - ale to wszystko gdybanie tak naprawdę.

Zobacz załącznik 1576507

W ciąże udało mi się zajść po ponad roku od pozamacicznej - co ważne też z lewego jajnika - tak więc faktycznie jest drożny. Oczywiście stres był ogromny na początku, ale ja na razie (30tc) wszystko jest okej
Dziękuję za odpowiedź! Życzę nudnej (bezproblemowej) ciąży!! 🙏🥰
(Odpukac w niemalowane 😅☺️)
 
Do góry