reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża po łyżeczkowaniu

Sandra1998

Aktywna w BB
Dołączył(a)
26 Kwiecień 2022
Postów
93
Cześć dziewczyny,
Jestem 8 dni po łyżeczkowaniu, moja ciąża obumarła w 7tyg.
Mam do was pytanie.
Kiedy przestałyście krwawić po zabiegu, kiedy pierwsza wizyta kontrolna u ginekologa, kiedy zaczęłyście współżyć i kiedy zaczęłyście starać się o kolejną ciążę?
Wiem, że najlepiej zacząć się starać o kolejną ciążę w 3-6 cyklu.
Mam w planie w tym czasie zrobić kilka badań np badanie katiotypu.
Czy któraś z was miała podobną sytuację i może się wypowiedzieć, doradzić na ten temat? 🙂
 
reklama
Ja miałam zabieg w 10tc, samego krwawienia po zabiegu miałam 4 dni, a potem 2 tygodnie plamienia. Następna miesiączka przyszła po 57 dniach. Współżyć zaczęłam po 2 tygodniach od zabiegu, a na kontroli byłam po miesiącu i lekarz dał mi zielone światło po 2 cyklu. Nie ma już tak, że powinno się czekać tyle czasu. Jeżeli wszystko jest w porządku i lekarz nie widzi przeciwskazań, to można od razu. Oczywiście jeśli Ty czujesz się na siłach psychicznie oraz fizycznie. Co do badań, to uważam, że warto robic je po pierwszej stracie. Warto też zbadać zespół antyfofsolipidowy i go najlepiej zrobić do 6 tygodni po poronieniu.
 
Ja miałam zabieg w 10tc, samego krwawienia po zabiegu miałam 4 dni, a potem 2 tygodnie plamienia. Następna miesiączka przyszła po 57 dniach. Współżyć zaczęłam po 2 tygodniach od zabiegu, a na kontroli byłam po miesiącu i lekarz dał mi zielone światło po 2 cyklu. Nie ma już tak, że powinno się czekać tyle czasu. Jeżeli wszystko jest w porządku i lekarz nie widzi przeciwskazań, to można od razu. Oczywiście jeśli Ty czujesz się na siłach psychicznie oraz fizycznie. Co do badań, to uważam, że warto robic je po pierwszej stracie. Warto też zbadać zespół antyfofsolipidowy i go najlepiej zrobić do 6 tygodni po poronieniu.
Czy robiłaś podobne badania? Możesz trochę o tym opowiedzieć?
 
Cześć dziewczyny,
Jestem 8 dni po łyżeczkowaniu, moja ciąża obumarła w 7tyg.
Mam do was pytanie.
Kiedy przestałyście krwawić po zabiegu, kiedy pierwsza wizyta kontrolna u ginekologa, kiedy zaczęłyście współżyć i kiedy zaczęłyście starać się o kolejną ciążę?
Wiem, że najlepiej zacząć się starać o kolejną ciążę w 3-6 cyklu.
Mam w planie w tym czasie zrobić kilka badań np badanie katiotypu.
Czy któraś z was miała podobną sytuację i może się wypowiedzieć, doradzić na ten temat? 🙂
Jestem akurat 4 dni po farmakologicznej indukcji poronienia (ciąża obumarła na etapie 9 tc a wykryto to na badaniu prenatalnym w rzekomo 12 tc) a wizytę kontrolną mam za tydzień. Co do starania się o kolejną ciążę, powiedziano mi, że mogłabym nawet zaraz po wygojeniu się i po pierwszej miesiączce, która nie wiadomo jednak kiedy nadejdzie. Nie miałam łyżeczkowania i mam ogromne nadzieje na uniknięcie tego, ale po takim oczyszczaniu jakie ja przechodzę można szybciej do siebie dojść - jeśli chodzi o organizm. Badań żadnych mi nie zalecano, bo lekarze twierdzą, że poronienie a zwłaszcza pierwsze się często zdarza (błędy chromosomów itd.) i w sumie pewnie musiałabym takowe zrobić na własną rękę w Polsce (mieszkam za granicą).
 
Czekam na pierwszą miesiączkę po zabiegu i wyniki histopatologiczne, z którymi udam się do ginekologa. Mam nadzieję, że wszystko jest w porządku i będę mogła zacząć się starać o dzieciątko.
Jakie polecacie dobre witaminy dla kobiet planujących ciążę? Co możecie polecić? W ciąży brałam Prenatal.
 
Czy robiłaś podobne badania? Możesz trochę o tym opowiedzieć?
Ja zrobiłam pakiet na trombofilię wrodzoną, bo o tym zespole przeczytałam sporo później (lekarz, którego zmieniłam stwierdził, że nie ma potrzeby robić badań po pierwszym poronieniu i czytałam oraz szukałam na własną rękę) i miałam dylemat czy robić czy nie, bo może on się uaktywnić tylko w ciąży. Więc w sumie do tej pory nie zrobiłam. Po 2 miesiącach zrobiłam hormony tarczycy (TSH, FT3, FT4, anty-TG i TPO). Całą morfologię, ferrytynę, żelazo, czynniki krzepnięcia (to pod kątem trombofilii), ddimery, glukozę i insulinę po obciążeniu, kwas foliowy, wit B12 i D3 i będę robiła homocysteinę. A jeżeli chcesz zbadać zespół antyfofsolipidowy, to jest to antykoagulant toczniowy, przeciwciała antykardiolipinowe, przeciwciała przeciw beta2-glikoproteinie. Warto też zrobić białko C i S. Jak widzisz sporo tego jest i zależy jakie masz możliwości. Ja nie robiłam wszystkiego od razu tylko sobie rozdzieliłam w czasie.
A co do witamin, to biorę wszystko osobno - metylowany kwas foliowy, wit D3, cynk, i kwasy DHA.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Robiłam je na własną rękę (na krzywą cukrową musiałam mieć skierowanie więc wypisała mi je moja ginekolog, ale i tak było to prywatnie) i każde badanie było konsultowane z lekarzem.
 
Do góry