reklama

Ciąża po terminie!!!

Temat na forum 'Ciąża, poród, połóg' rozpoczęty przez kaskap, 10 Czerwiec 2008.

1. kaskap

kaskap Zaciekawiona BB

Jestem już po termine.Brzuch mam już tak nisko,ze jak siadam to opieram go na udach.Moja pani ginekolog powiedziała,że nie widzi tutaj zbliżajacego sie porodu:-(Za tydzień chce mnie wysłac na wywołanie porodu.Ja jednak wolałabym dostac skurcze w domu,bo zawsze można sie jeszcze czyms zając(no chyba że skurcze sa czeste)Słyszałam,że wywołany poród trwa dłużej i jest gorszy od normalnych skórczów.Znajomi mi zarpoponowali skakanie na piłce-na podobnej co sa na porodówkach)ale to nie pomaga.Słyszałam też że herbata malinowa przyspiesza poród,ale też nie działa!!!Czy macie jakies sposoby na takie "naturalne"sposoby wywoływania porodu????

Załączniki:

2. anineczka

anineczka królowa mrówek :P

Nie herbata a napar z liści malin.A to wielka różnica;-)
    Nie napisałaś ile jesteś po terminie.Teraz z dnia na dzień może Cię wziąść tak więc lepiej odpoczywaj a nie stresuj.
    Co prawda krążą opowieści o tym jak to mamy chciały przyspieszyć poród i wpadały w wir biegania po schodach,wieszania firanek,mycia okien i innych wyczerpujących prac domowych.
    Ale czy nie lepiej się zrelaksować,napić naparu i w pełni sił iść na porodówke,a nie być wykończoną pracami domowymi.A póżniej brak sił na porodówce bo kilka godzin wcześniej wysprzątała na glanc swoją chatke i sąsiadki ? :laugh2:
    Ja urodziłam moje pierwsze dziecko 8 dni po terminie w środe,a w czwartek miałam się stawić na wywołanie.
    Chyba młody się tak przestraszył,że postanowił sam się upomnieć o wyjscie.

Lekarka u Ciebie chce wywołać poród za tydzień a to jeszcze sporo czasu.
    Głowa do góry :tak:

3. reklama
  4. kaskap

kaskap Zaciekawiona BB

A jak zaparzyc taki napar z lisci???Są jakieś proporcje??

5. anineczka

anineczka królowa mrówek :P

Niestety niewiem nic o proporcjach bo z pierwszym synkiem nie próbowałam a z drugim miałam zamiar kupić,ale nie zdążyłam bo urodziłam na 9 dni przed terminem.
    Możesz popytać w sklepach zielarskich ;-)
    A liście zalewa się wrzątkiem i trzyma kilka minut w kubeczku zakrytym spodkiem wtedy się tworzy napar ;-)

6. Kachna321bum

Kachna321bum Fanka BB :)

ja tak na pocieszenie, że miałam wywoływany poród i trwał 3 godziny i chyba nie taki straszny, bo od razu chciałam wstać :tak::tak::tak:

7. natka86

natka86 mamusia Zosieńki

ja rodzilam dokladnie 14dni po terminie:no: poród mialam wywolywany, o 9 rano podłączyli mi kroplówkę i do 17 zero skurczy, potem jak przyszły te skurcze to odrazu miałam co 3 minuty i byly one straszne, o 21 miałam skurcze parte a mała urodziła się o 21.55. ból straszny, ale o tym sie zapomina kiedy ci położą malude na brzuchu...tez probowalam jakis domowych sposobow,na przyspieszenie porodu, ale kompletnie nic nie pomogło:wściekła/y: bylam zła i wściekła na siebie, pilam olej rycynowy litrami, napar z lisci malin też, mylam okna podłogi i wogóle robilam wszystko czego mi wczesniej nie bylo mozna robic.. nawet sie codziennie kochalam i co mi to dalo?? nic.. ale jak chcesz to probuj, moze tobie sie uda

8. JKRZYMKA

JKRZYMKA sie95,wrze05,lip07

Kaskab spokojnie gdzie ci się tak spieszy :-) ja wszystkie dzieci po terminie urodziłam . pierwszy miałam mieć wywoływany ale tak się tego przestraszyłam że już nie trzebabyło 10 dni po ter. :tak::szok: , drugi niestety wywoływany 13dni po ter. :tak: a trzeci jak z pierwszy 10 po ter...
    odradzam ziółek itp. bo mogą zaszkodzić a nic nie dadzą... proponuję długie spokojne spacery ...
    powodzenia i życzę zdrowego dzidziusia

9. kaskap

kaskap Zaciekawiona BB

Właśnie też słyszałam,że seks pomaga,ale nie na mnie.Niestety dlugie spacery odpadają,bo nie moge przebywac na słońcu:-(A śpieszy mi sie tylko dlatego,że moja mama specjalnie wzięła sobie urlop dla mnie.Urlop się kończy,a tu nadal nic.Mam tez 4 letniego syna,którego nie bede miała z kim póżniej zostawic jak pjade rodzic,a mąż nie dostanie wczesniej wolnego w pracy dopóki nie urodzę:-(

10. reklama
  11. wisienkaa1

wisienkaa1 Listopadowa mama '07

kaskap ja urodzilam 3 dni po terminie,
    seks, dlugie spacery itp itd nie pomogly
    nie wiem czy to przypadek czy nie ale w przeddzien porodu wyczytalam ze ananas rowniez pomaga - dziala podobnie do tych lisci malin, tak wiec zjaldam ponad pol puszki, na wieczor zrobilam sobie jeszcze goraca kapiel i w nocy o 2 zaczely odchodzic mi wody ;-):-)
    zycze powodzenia!!!

12. slonce5

slonce5 Początkująca w BB

witam wszystkie oczekujace na malenstwo.ja mam tez ten sam problem jestem juz 3 dni po terminie ,niestety ani seks ani dlugie spacery nie pomagaja,tydzien temu polozna powiedziala mi ze mala jest w kanale rodnym glowka w dol i ze juz jest gotowa do wyjscia tak wiec myslalam ze urodze przed termniem a tu co...? nic jeszcze wczoraj bedac na zakupach zlapaly mnie dosc silne skurcze wiec myslalam ze juz mam jechac do szpitala gdy nagle minely i do dzis nic.tak wiec tez juz zaczynam sie denerwowac. to jest moja pierwsza ciaza i wiem ze moze byc troche spozniona ale nierozumiem dlaczego mala jesli jest juz gotowa do wyjcsia jeszcze nie chce wyjsc.pozdrawiam wszystkie mamy -musi byc dobrze!!;-)

Poleć forum