reklama
Forum BabyBoom

Dzie艅 dobry...

Starasz si臋 o male艅stwo, wiesz, 偶e zostaniecie rodzicami a mo偶e masz ju偶 dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz si臋 podzieli膰 swoim do艣wiadczeniem? Do艂膮cz do naszej spo艂eczno艣ci. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzi臋czno艣膰, kt贸re otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci si臋? Wskakuj na pok艂ad! Zamiast by膰 go艣ciem korzystaj z wszystkich mo偶liwo艣ci. A je艣li masz pytania - pisz 艣mia艂o.

Ania 艢lusarczyk (aniaslu)

reklama

Ci膮偶a z podejrzeniem triploidii

Igutek

Pocz膮tkuj膮ca w BB
Do艂膮czy艂(a)
22 Wrzesie艅 2020
Post贸w
21
Rozwi膮zania
0
Cze艣膰 wszystkim 馃槉

Dawno, dawno temu mia艂am konto na tym forum na kt贸rym艣 z w膮tk贸w ci膮偶owych. Gdzie艣 mi tamten login si臋 zapodzia艂, wi臋c zak艂adam nowy.
Chcia艂am Wam opowiedzie膰 swoj膮 histori臋 i zapyta膰, czy kto艣 by艂 w podobnej sytuacji.
Jestem szcze艣liw膮 mam膮 czw贸rki zdrowych dzieci. Po pierwszym dziecku straci艂am dw贸jk臋 dzieci we wczesnej ci膮偶y, potem tr贸jka dzieci urodzi艂a si臋 z bezproblemowych ci膮偶.
W lipcu tego roku przy sp贸藕niaj膮cej si臋 miesi膮czce zrobi艂am test ci膮偶owy - wysz艂y dwie grube krechy. Pocz膮tkowo szok. Nie planowali艣my totalnie tej ci膮偶y, nie pami臋ta艂am nawet dok艂adnego terminu miesi膮czki, nie pami臋ta艂am, kiedy dosz艂o do zap艂odnienia. Po pierwszej chwili zaskoczenia nawet si臋 ucieszy艂am. Zacz臋li艣my planowa膰 remont domu, bo brakowa艂o nam pomieszczenia dla nowej kruszyny.
Od samego pocz膮tku czu艂am si臋 inaczej, ni偶 w poprzednich ci膮偶ach. Zero md艂o艣ci, zero objaw贸w, zero przybierania na wadze. W 8tc by艂y jakie艣 plamienia, ale byli艣my wtedy na wakacjach, a przy 4 ma艂ych dzieci nie da si臋 za bardzo odpocz膮膰. Na IP wysz艂o wszystko ok, plamienia potem przesz艂y.
USG w 7,8 i 10 tc wychodzi艂y ok. Ma艂e sobie grzecznie siedzia艂o, serducho bi艂o jak dzwon.
W 13tc usg genetyczne. Pierwszy obuch w g艂ow臋. Dziecko jest o tydzie艅 m艂odsze, NT i ko艣膰 nosowa jest ok, kr臋gos艂up prawid艂owy, m贸zg wygl膮da ok, ale wida膰 wsp贸ln膮 przegrod臋 w sercu, p臋powina dwunaczyniowa, czy jak to si臋 tam nazywa, tu艂贸w nieproporcjonalnie ma艂y do g艂owy, d艂onie ca艂y czas zaci艣ni臋te w pi膮stki. Podejrzenie ZD.
Najpierw 艣wiat si臋 zawali艂, potem jakie艣 my艣li, 偶e wychowa si臋 jak pozosta艂e. Inne bo inne, ale swoje.
Kilka dni p贸藕niej odebra艂am wynik testu PAPPA - obie warto艣ci i bia艂ka i bety poni偶ej 0.1 MoM - podejrzenie triploidii.
Zacz臋艂am o tym czyta膰 i czyta膰, jak to kobieta. Przewertowa艂am ca艂e internety. Wszystko wskazuje na triploidi臋 matczyn膮 - wyniki obu warto艣ci testu podw贸jnego poni偶ej 0.1MoM, tu艂贸w dziecka mniejszy w stosunku do g艂owy, og贸lnie m艂odsza rozmiarowo ci膮偶a.
Od genetyka dosta艂am skierowanie na biopsj臋 kosm贸wki, ale moja lekarz kaza艂a mi poczeka膰 dwa tygodnie na amniopunkcj臋. Terminacja nie wchodzi w gr臋, wi臋c dwa tygodnie mnie nie zbawi, a gdybym poroni艂a przez wi臋ksze ryzyko biopsji, to ci臋偶ko by mi by艂o to sobie wybaczy膰 - taka argumentacja do mnie trafi艂a, wi臋c przesun臋艂am badanie, Teraz czekam.
Badanie w przysz艂ym tygodniu w szpitalu Or艂owskiego. Ju偶 jestem psychicznie nastawiona na osobliw膮 powierzchowno艣膰 dr. Roszkowskiego, bo to pewnie on b臋dzie robi艂 mi badanie.
Umieram z nerw贸w. Pocz膮tkowo jako艣 si臋 trzyma艂am, dop贸ki podchodzi艂am zadaniowo do tego, znale藕膰 wszystkie informacje, znale藕膰 wsparcie.
Teraz jedno i drugie ju偶 mam i nadszed艂 czas beznadziejnego oczekiwania. I to oczekiwanie cholernie boli. Boj臋 si臋, 偶e ma艂a (bo to najprawdopodobniej dziewczynka) odejdzie ju偶 za chwil臋, boj臋 si臋, 偶e b臋dzie chcia艂a trwa膰 do porodu, boj臋 si臋, 偶e b臋dzie jej dane jaki艣 czas prze偶y膰, a potem odejdzie, a moje serce p臋knie na milion kawa艂k贸w.
Boj臋 si臋 powiedzenia o tym dzieciom, boj臋 si臋 powiedzenia o tym rodzinie (ta najbli偶sza ju偶 wie). Og贸lnie parali偶uje mnie strach.
M贸j 艣wiat od 3 wrze艣nia (terminu USG) poszerzy艂 si臋 o historie wad letalnych, o porody martwych dzieci, o odej艣cia dzieci tu偶 po porodzie. Do tej pory zepchni臋ta gdzie艣 w zakamarki 艣wiadomo艣ci rzeczywisto艣膰 chorych dzieci zapuka艂a niechciana do moich drzwi i wesz艂a bez zaproszenia i na dobre si臋 rozgo艣ci艂a.
Nie mam tendencji do depresji, mimo wielu traumatycznych przej艣膰 w dzieci艅stwie, ale widz臋 u siebie pierwsze symptomy chronicznego stresu. Nic mi si臋 nie chce, do ka偶dej czynno艣ci si臋 zmuszam, a musz臋 by膰 silna dla moich ma艂ych dzieciak贸w i mojego m臋偶a, kt贸ry te偶 to wszystko prze偶ywa, ale zupe艂nie inaczej ni偶 ja. Nie chc臋 si臋 rozsypa膰, bo jak si臋 rozsypi臋, to ju偶 na amen i si臋 potem nie pozbieram.
Najbardziej boj臋 si臋 chyba momentu, kiedy zaczn膮 si臋 ruchy. 艢wiadomo艣膰 tego, 偶e ta istotka przysz艂a, wesz艂a do mojego serducha bez zapowiedzi, skrad艂a jego cz臋艣膰 i za chwil臋 odejdzie jest nie do zniesienia.
Trudny czas przede mn膮 :(
Czy kto艣 z Was prze偶y艂 ci膮偶臋 z triploidi膮? Widzia艂am gdzie艣 na forach w膮tki mam, ale dawne dzieje. Teraz nie widz臋 nigdzie takiego w膮tku. Mo偶e to i dobrze...

reklama

aspekt

Fanka BB :)
Do艂膮czy艂(a)
14 Marzec 2018
Post贸w
5 146
Rozwi膮zania
10
Przykro mi, 偶e przez to przechodzisz. Mo偶e pom贸g艂by Ci kontakt z hospicjum perinatalnym?

aspekt

Do艂膮czy艂(a)
14 Marzec 2018
Post贸w
5 146
Rozwi膮zania
10
Dzi臋ki 馃槉 mam si臋 do nich zg艂osi膰 ju偶 z wynikami. By艂am tam u gemetyka.
Czekanie na wynik to kolejne tygodnie Twojego napi臋cia :( Z tego jak piszesz, wnioskuj臋, 偶e masz du偶o spraw pouk艂adanych - i w sercu i w g艂owie - wi臋c mam nadziej臋, 偶e znajdziesz spos贸b na to, aby nie zatopi膰 si臋 w smutku.

Igutek

Pocz膮tkuj膮ca w BB
Do艂膮czy艂(a)
22 Wrzesie艅 2020
Post贸w
21
Rozwi膮zania
0
Czekanie na wynik to kolejne tygodnie Twojego napi臋cia :( Z tego jak piszesz, wnioskuj臋, 偶e masz du偶o spraw pouk艂adanych - i w sercu i w g艂owie - wi臋c mam nadziej臋, 偶e znajdziesz spos贸b na to, aby nie zatopi膰 si臋 w smutku.
Dzi臋kuj臋 Ci za te s艂owa. To taki du偶y wirtualny przytulas dla mnie 馃槉

ness.

Do艂膮czy艂(a)
4 Sierpie艅 2020
Post贸w
1 188
Rozwi膮zania
0
Hej, strasznie mi przykro. Mog艂aby艣 powiedzie膰 dlaczego terminacja nie wchodzi w gr臋 ? Lekarz tak m贸wi czy ty nie chcesz?

daggg

Pocz膮tkuj膮ca w BB
Do艂膮czy艂(a)
27 Marzec 2019
Post贸w
23
Rozwi膮zania
0
Trzymaj si臋 mocno. Czy wynik potwierdzony, czy dopiero po amniopunkcji? R贸wnie偶 jestem po tym badaniu, r贸wnie偶 m贸wiono mi, 偶e dziecko nie prze偶yje i r贸wnie偶 nie zgodzi艂am si臋 na terminacj臋. Teraz mam 14-miesi臋cznego synka z zd 馃槈

Igutek

Pocz膮tkuj膮ca w BB
Do艂膮czy艂(a)
22 Wrzesie艅 2020
Post贸w
21
Rozwi膮zania
0
Trzymaj si臋 mocno. Czy wynik potwierdzony, czy dopiero po amniopunkcji? R贸wnie偶 jestem po tym badaniu, r贸wnie偶 m贸wiono mi, 偶e dziecko nie prze偶yje i r贸wnie偶 nie zgodzi艂am si臋 na terminacj臋. Teraz mam 14-miesi臋cznego synka z zd 馃槈
Nie, jeszcze przed amnio, natomiast z obiema warto艣ciami i bialka pappa i bhcg na poziomie <0.1 MoM 偶aden lekarz nie daje dziecku szansy.
A pami臋tasz mo偶e, jakie u Ciebie by艂y warto艣ci?

reklama

ness.

Do艂膮czy艂(a)
4 Sierpie艅 2020
Post贸w
1 188
Rozwi膮zania
0
Rozumiem.
Podsy艂am w膮tek dziewczyny, kt贸rej c贸reczka te偶 mia艂a ma艂e szanse, a nadal 偶yje. Wprawdzie to inna choroba, ale pokazuje, 偶e dzieciaczki s膮 czasem silniejsze od nas samych.