reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża z ... poprzedniego cyklu?

Dołączył(a)
29 Maj 2016
Postów
1
Kilka miesięcy temu okazało się, że moje hormony tarczycy nie są w normie (TSH = 8, ft3 i ft4 w normie). Lekarz zapytał czy planuję ciążę i kazał czekać pół roku na ponowne badania. Miesiączki mam w miarę regularne 30-32 dni. Ostatnia pojawiła się 12.05. Wydawało mi się, że była normalna. Od 4 dni czuję się strasznie słabo, mam mdłości i zawroty głowy. Czuję ból jajnika i lekki ból podbrzusza - bardzo delikatny ból podobny jak ten zapowiadający miesiączkę. Po dwóch dniach złego samopoczucia mój mąż stwierdził, żebym zrobiła test ciążowy. Zrobiłam go wieczorem 27.05. (16 dzień cyklu). Wyszła bardzo blada druga kreska. Wygląda jak włos. Może to nawet nie kreska, bo przecież przy takim TSH zajście w ciążę to cud... Sęk w tym, że w tym cyklu nie było możliwości bym zaszła w ciążę, więc czy możliwe, że w niej jestem mimo 6 dniowego krwawienia miesięcznego? Musiałaby to być ciąża z poprzedniego cyklu. Zgłupiałam kompletnie, nie wiem czy iść do lekarza i się ośmieszać...? Bo wydaje mi się to wszystko bardzo nielogiczne...
 
reklama
Rozwiązanie
Niestety. Test moze wyjsc pozytywny jesli masz torbiel wytwarzajaca hormon beta hcg (zdarzaja sie takie). Wiec jesli uwazasz ze nie bylo możliwości zajsc w ciaze (chociaz kazdy seks bez zabezpieczenia jest juz możliwością) to idz do lekarza. Niech zrobi usg.

No i zamiast testu proponuje zrobic beta hcg z krwi. Pewniejszy wynik bo nie wyjdą zadne bladziochy czy cienkie kreskie.
Niestety. Test moze wyjsc pozytywny jesli masz torbiel wytwarzajaca hormon beta hcg (zdarzaja sie takie). Wiec jesli uwazasz ze nie bylo możliwości zajsc w ciaze (chociaz kazdy seks bez zabezpieczenia jest juz możliwością) to idz do lekarza. Niech zrobi usg.

No i zamiast testu proponuje zrobic beta hcg z krwi. Pewniejszy wynik bo nie wyjdą zadne bladziochy czy cienkie kreskie.
 
Rozwiązanie
Do góry