reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża ze stosunku przerywanego.

MamaKuleczki

Początkująca w BB
Dołączył(a)
12 Styczeń 2023
Postów
16
Potrzebuję Waszych doświadczeń. Od 8 lat uprawiam, dość regularnie, seks z mężem bez zabezpieczeń, dbając jedynie żeby nie było wytrysku we mnie. Mamy dwójkę dzieci, poczetych rok po roku w pierwszych cyklach starań, także problemów z płodnością raczej nie ma. Jednocześnie, jako że zawsze praktycznie współżyjemy podczas owulacji i dzieci nieplanowanych z tego nie ma, to czujemy się dość pewnie pod kątem ewentualnej wpadki. Stąd moje pytanie: Czy macie doświadczenia z nieplanowaną ciąża po latach skutecznego uprawiania seksu z brakiem finału w środku? Nie ukrywam, że pytam trochę z nadzieją bo trudno się nam świadomie zdecydować na trzecie dziecko i taka wpadka wydaje się całkiem dobrym rozwiązaniem.
 
reklama
Ja nie mam doświadczenia osobiście ale znam dwa przypadki. Jeden to taki, że dziewczyna uprawiała seks bez zabezpieczeń(przerywany) około 7 lat, już nawet mówiła, że pewnie bezpłodni są i troszkę się przeliczyli bo zaliczyli wpadkę 😉
 
Wydaje mi sie, ze skoro tyle lat uprawiacie stosunek przyrywany to sa male szanse. Najwidoczniej maz nie produkuje preejakulatu lub w malej ilosci, sa tam same martwe plemniki. Musialaby zaistniec taka sytuacja, ze maz nie zdazy wyskoczyc po prostu.
 
Wydaje mi sie, ze skoro tyle lat uprawiacie stosunek przyrywany to sa male szanse. Najwidoczniej maz nie produkuje preejakulatu lub w malej ilosci, sa tam same martwe plemniki. Musialaby zaistniec taka sytuacja, ze maz nie zdazy wyskoczyc po prostu.
Szczerze też mamy takie zdanie ale zawsze miło poczytać, że może być inaczej.
 
Ja nie mam doświadczenia osobiście ale znam dwa przypadki. Jeden to taki, że dziewczyna uprawiała seks bez zabezpieczeń(przerywany) około 7 lat, już nawet mówiła, że pewnie bezpłodni są i troszkę się przeliczyli bo zaliczyli wpadkę 😉
znam bardzo podobny przypadek, tez dziewczyna juz myślała ze jest bezpłod a, nawet juz w sumie nastawila się ze dziecka to ona nie chce po czym wpadla i sama mówi że gdyby nie to to by sie nie zdecydowala świadomie na ciaze (wiek po 30stce), a tak to teraz jest mega szczesliwa mama :)
 
znam bardzo podobny przypadek, tez dziewczyna juz myślała ze jest bezpłod a, nawet juz w sumie nastawila się ze dziecka to ona nie chce po czym wpadla i sama mówi że gdyby nie to to by sie nie zdecydowala świadomie na ciaze (wiek po 30stce), a tak to teraz jest mega szczesliwa mama :)
A wpadka też że stosunku przerywanego, czy może uznali, że nic z tego nie będzie i poszli na całość? :D
 
Moja koleżanka miała 10 lat stosunku przerywanego. Cały czas tylko to. Zero dzieci. Jak już w końcu chcieli mieć dziecko, to dziewczyna musiała udrożnić jajowody. Bez tego ciąży nie było.

Jestem zdania, że skoro stosunek przerywany działa, to coś u kogoś może nie działać.
 
Moja koleżanka miała 10 lat stosunku przerywanego. Cały czas tylko to. Zero dzieci. Jak już w końcu chcieli mieć dziecko, to dziewczyna musiała udrożnić jajowody. Bez tego ciąży nie było.

Jestem zdania, że skoro stosunek przerywany działa, to coś u kogoś może nie działać.
Pewnie czasem tak ale ja mam dwójkę dzieci z pełnych stosunków w pierwszym cyklu starań więc wszystko działa. ;)
 
reklama
Do góry