reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża

Dołączył(a)
12 Maj 2021
Postów
2
Cześć. Wczoraj powinnam dostać okresu, ale nie dostałam. Zrobiłam wczoraj test ciążowy i wyszedł pozytywny. Dzisiaj poszłam na betę i wynosi 127. Czy ta beta nie jest za niska ? Za tydzień mam lekarza, trochę się obawiam, ponieważ w tamtym roku w sierpniu poroniłam w 6 tygodniu ciąży. Proszę o rady. Dzisiaj jest 32 dzień cyklu.
 
reklama
Gratuluję :) nie sądzę że jest za niska , miałaś monitoring owulacji ? Mogła się przesunąć zawsze , zbadaj betę po 48 godzinach i sprawdź przyrost a a jeśli poroniłam to spróbuj szybciej się dostać , powinnaś dostać dufaston lub luteinę
 
Cześć. Wczoraj powinnam dostać okresu, ale nie dostałam. Zrobiłam wczoraj test ciążowy i wyszedł pozytywny. Dzisiaj poszłam na betę i wynosi 127. Czy ta beta nie jest za niska ? Za tydzień mam lekarza, trochę się obawiam, ponieważ w tamtym roku w sierpniu poroniłam w 6 tygodniu ciąży. Proszę o rady. Dzisiaj jest 32 dzień cyklu.
Ja tydzień po spóźnionej dacie okresu miałam wynik 40 ☺️ nic się nie martw
 
@Natalia9898 A na co duphaston lub luteina??

@Brzoskwinka98 Niestety pojedynczy wynik mówi tylko o tym, że jest ciąża. Możesz zbadać przyrost - ale on też nie daje gwarancji, że z ciążą wszystko ok (beta może rosnąć prawidłowo np. przy pustym jaju). Na wizytę też może być jeszcze za wcześnie, więc nie denerwuj się jeśli lekarz niewiele zobaczy. Jeśli nie masz plamień/krwawień czy skurczy, to powinnaś na wizytę zapisać się ok 7tc licząc od OM.
 
Przy poronieniu jest wdrażany prawie każdej kobiecie
To chyba zależy z jakiej przyczyny było poronienie. Duphaston czy luteina to progesteron i pomoże tylko na problemy z utrzymaniem ciąży w przypadku niskiego proga. Po co ładować w siebie leki jeżeli np. do poronienia doszło bo ciąża rozwijała się nieprawidłowo?
Cześć. Wczoraj powinnam dostać okresu, ale nie dostałam. Zrobiłam wczoraj test ciążowy i wyszedł pozytywny. Dzisiaj poszłam na betę i wynosi 127. Czy ta beta nie jest za niska ? Za tydzień mam lekarza, trochę się obawiam, ponieważ w tamtym roku w sierpniu poroniłam w 6 tygodniu ciąży. Proszę o rady. Dzisiaj jest 32 dzień cyklu.
Z jednego wyniku nic nie wywnioskujesz. Powtórz po 48 lub 72 godzinach. Prawidłowy przyrost to min 66%. Jeżeli nie masz żadnych objawów typu silny ból brzucha, plamienia itp. to do lekarza najlepiej udać się w 6-7 tygodniu. Wtedy powinno być już serduszko. Jeżeli pójdziesz na wizytę zbyt wcześnie lekarz może nic nie zobaczyć lub zobaczyć sam pęcherzyk, a to niepotrzebny stres.
 
Mi wyszła w 25dc, przy cyklach 26-28 dniowych 25 wiec twoja nie jest mała. Powtórz :)
 
To chyba zależy z jakiej przyczyny było poronienie. Duphaston czy luteina to progesteron i pomoże tylko na problemy z utrzymaniem ciąży w przypadku niskiego proga. Po co ładować w siebie leki jeżeli np. do poronienia doszło bo ciąża rozwijała się nieprawidłowo?

Z jednego wyniku nic nie wywnioskujesz. Powtórz po 48 lub 72 godzinach. Prawidłowy przyrost to min 66%. Jeżeli nie masz żadnych objawów typu silny ból brzucha, plamienia itp. to do lekarza najlepiej udać się w 6-7 tygodniu. Wtedy powinno być już serduszko. Jeżeli pójdziesz na wizytę zbyt wcześnie lekarz może nic nie zobaczyć lub zobaczyć sam pęcherzyk, a to niepotrzebny stres.
w sumie masz rację ale jak nie zna się przyczyny? Kobieta też czuje się bardziej pewnie
 
reklama
w sumie masz rację ale jak nie zna się przyczyny? Kobieta też czuje się bardziej pewnie
To lepiej z betą zbadać progesteron. Duphaston czy luteina to są leki na receptę i jak każde leki mogą wywoływać skutki uboczne. Więc wg mnie mnie lepiej je brać kiedy są potrzebne, a nie prewencyjnie, żeby czuć się pewniej. Tym bardziej, że niestety na inne problemy z wczesną ciąża nie pomoże.
 
Do góry