reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kiedy wizyta u lekarza?

enzdom

Aktywna w BB
Dołączył(a)
21 Sierpień 2023
Postów
78
Cześć,
Ostatnia miesiączkę miałam 17 lipca, współżyłam z mężem w dni, któreś moich obliczeń miały być nieplodne. Kolejną miesiączkę powinnam mieć 14 sierpnia. Odczuwałam ból jak przed @ jednak nie pojawił się. Po trzech dniach spóźnienia zrobiłam sobie test ciążowy, wyszedł pozytywny, zrobiłam kolejny i druga kreska jeszcze wyraźniejsza. Następnego dnia 17 sierpnia poszłam na Betę i wyszła 360. Kolejne badania zrobiłam 48h później, czyli w sobotę 19 i Beta wynosi już 617. Kolejny taz chce iść jutro 22. Umówiłam się do ginekologa na 23 sierpnia i nie wiem czy już będzie coś widać, czy to za wczesnie? To nasze pierwsze dziecko i jestem w tym zielona. Chcieliśmy poczekać z ciąża i zrobić wszystkie badania, rozeznanie, a tu dzidzia wybrała sama czas. Chciałam jeszcze dodać, ze nie mam żadnych mdłości, jedyny objaw jaki mam to nabrzmiałe piersi.
 
reklama
Mozesz isc, ale raczej lekarz zauwazy tylko pecherzyk (przy becie ok. 1000). Ja szlam 6,5 tygodnia od miesiaczki i tak polecam, juz byl zarodek i serduszko i nie musialam sie stresowac, ze tylko pecherzyk 😊
 
Chciałam umówić się jak najszybciej, żeby zasięgnąć informacji, bo pod koniec września czeka mnie 2 razy długi lot po 13h i nie wiem czy lekarz pozwoli na to 😞
 
Cześć,
Ostatnia miesiączkę miałam 17 lipca, współżyłam z mężem w dni, któreś moich obliczeń miały być nieplodne. Kolejną miesiączkę powinnam mieć 14 sierpnia. Odczuwałam ból jak przed @ jednak nie pojawił się. Po trzech dniach spóźnienia zrobiłam sobie test ciążowy, wyszedł pozytywny, zrobiłam kolejny i druga kreska jeszcze wyraźniejsza. Następnego dnia 17 sierpnia poszłam na Betę i wyszła 360. Kolejne badania zrobiłam 48h później, czyli w sobotę 19 i Beta wynosi już 617. Kolejny taz chce iść jutro 22. Umówiłam się do ginekologa na 23 sierpnia i nie wiem czy już będzie coś widać, czy to za wczesnie? To nasze pierwsze dziecko i jestem w tym zielona. Chcieliśmy poczekać z ciąża i zrobić wszystkie badania, rozeznanie, a tu dzidzia wybrała sama czas. Chciałam jeszcze dodać, ze nie mam żadnych mdłości, jedyny objaw jaki mam to nabrzmiałe piersi.
Najprawdopodobniej będzie widoczny już pęcherzyk bo skoro 19 miałaś 600, a wizytę masz 22 to usg powinno już wyłapać ciążę, bo beta wnprawidłowo rozwijającej się ciąży przekroczy do tego czasu 1000.
Natomiast serduszka może jeszcze nie być.
Lot masz za bity miesiąc, więc do tego czasu hmm naprawdę wiele może się zdarzyć.
Z tego co mój lekarz kiedyś mi mówił, to drugi trymestr jest w sumie najbezpieczniejszy.
Natomiast jeśli ciąża będzie przebiegać ci prawidłowo, to lekarz raczej nie będzie miał przeciwskazań do lotu.
 
Cześć,
Ostatnia miesiączkę miałam 17 lipca, współżyłam z mężem w dni, któreś moich obliczeń miały być nieplodne. Kolejną miesiączkę powinnam mieć 14 sierpnia. Odczuwałam ból jak przed @ jednak nie pojawił się. Po trzech dniach spóźnienia zrobiłam sobie test ciążowy, wyszedł pozytywny, zrobiłam kolejny i druga kreska jeszcze wyraźniejsza. Następnego dnia 17 sierpnia poszłam na Betę i wyszła 360. Kolejne badania zrobiłam 48h później, czyli w sobotę 19 i Beta wynosi już 617. Kolejny taz chce iść jutro 22. Umówiłam się do ginekologa na 23 sierpnia i nie wiem czy już będzie coś widać, czy to za wczesnie? To nasze pierwsze dziecko i jestem w tym zielona. Chcieliśmy poczekać z ciąża i zrobić wszystkie badania, rozeznanie, a tu dzidzia wybrała sama czas. Chciałam jeszcze dodać, ze nie mam żadnych mdłości, jedyny objaw jaki mam to nabrzmiałe piersi.
A po chcesz jeszcze jutro iść na betę? Lekarz co najwyżej dojrzy pęcherzyk i nic więcej. Lot masz za ponad miesiąc więc do lekarza umowilabym się za jakieś 2 tygodnie. Wtedy jak wszystko będzie w porządku to lot nie jest przeciwwskazany. A co Ci da informacja z teraz o locie jak za jakiś czas mogą wystąpić jakieś komplikacje?
 
Do góry