reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kiedy do lekarza?

Martyna9494

Aktywna w BB
Dołączył(a)
30 Kwiecień 2021
Postów
79
Hej. Mam zagwozdkę czy warto iść już do lekarza. Ostatnia miesiączka była 17 kwietnia ale mam bardzo długie i nieregularne cykle. Data zapłodnienia to 20 maj. Na NFZ mam wizytę dopiero 30 czerwca. Czy warto podejść do ginekologa prywatnie wcześniej? Miałam w planach prowadzić ciążę na NFZ, a co jakiś czas chodzić też prywatnie. Czy ktoś z Was tak robił?
Wg ostatniej miesiączki to już 9 tydzień, jednak jestem pewna, że ciąża jest krótsza. Jak liczyli wasze ciąże przy nieregularnych cyklach? Proszę o pomoc
 
reklama
A skąd wiesz kiedy doszło do zapłodnienia? Pierwsze co to tak jak pisze koleżanka wyżej. To test płytkowy jak chcesz potwierdzić ciążę w jakikolwiek sposób a później beta z krwi i przyrost żeby sprawdzić czy rozwija się prawidłowo. Przypominam że do 10 tyg powinnaś mieć już pierwsza wizytę u ginekologa potwierdzająca ciążę bo inaczej w późniejszym czasie po porodzie przepadają ci świadczenia. :)
 
Jeśli to ciąża wysokiego ryzyka i musisz być zaopatrzona w leki bądź miałaś problem.y by w nią zajść to ja bym poszła wcześniej. Badania z krwi + progesteron i tak.bym zrobiła by sprawdzić jaki jest poziom.
 
A skąd wiesz kiedy doszło do zapłodnienia? Pierwsze co to tak jak pisze koleżanka wyżej. To test płytkowy jak chcesz potwierdzić ciążę w jakikolwiek sposób a później beta z krwi i przyrost żeby sprawdzić czy rozwija się prawidłowo. Przypominam że do 10 tyg powinnaś mieć już pierwsza wizytę u ginekologa potwierdzająca ciążę bo inaczej w późniejszym czasie po porodzie przepadają ci świadczenia. :)
Jakie świadczenia przepadają po porodzie jak się nie zrobi wizyty do 10dc?
 
reklama
Jedynie becikowe mówi, że trzeba być pod opieką lekarza ginekologa do 10 tygodnia ciąży, ale na nie jest próg dochodowy 1922zł na osobę w rodzinie. Zazdroszczę jak ktoś z noworodkiem, w naszym kraju zamierza się utrzymać za 5766zł netto. Nie wiem kto się na to łapie, bo ja nie łapałam się ani w 2015, ani w 2011 gdzie zarobki były zdecydowanie niższe.
Obecnie płaca minimalna netto na umowie o pracę wynosi 2709,48 złotych więc z czym do ludzi
 
Do góry