reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża ?

S

Sheelie

Gość
Cześć wszystkim jestem Natalia I jestem tutaj nowa , bardzo mi miło was poznać . Mam pytanie ponieważ z mężem staraliśmy się o dziecko w zeszłym roku udało się nam ale niestety poroniłam.. Teraz chcemy zacząć ponownie się starać tylko mam taki problem .. wiadomo swoje odczekaliśmy od stosunku ale przez pewien czas znów się kochamy , miałam mieć miesiączkę 10 kwietnia .. zamiast niej miałam bóle jajników i lekko raz zakrwawiłam .. myślałam że właśnie przyszła miesiączka mi ..ale czekałam 3 dni od tamtej sytuacji i nic .. dzisiaj jest 5 dzień.. od tamtego lekkiego krwawienia , nie mam miesiączki a rano i co wieczór lekko mnie mdli , piersi mnie nie bolą , nic mi innego nie ma .. dzisiaj zrobiłam test ciążowy wyszedł negatywny ..co o tym myślicie? Czy we wtorek robić bete hcg ?
 
reklama
Cześć wszystkim jestem Natalia I jestem tutaj nowa , bardzo mi miło was poznać . Mam pytanie ponieważ z mężem staraliśmy się o dziecko w zeszłym roku udało się nam ale niestety poroniłam.. Teraz chcemy zacząć ponownie się starać tylko mam taki problem .. wiadomo swoje odczekaliśmy od stosunku ale przez pewien czas znów się kochamy , miałam mieć miesiączkę 10 kwietnia .. zamiast niej miałam bóle jajników i lekko raz zakrwawiłam .. myślałam że właśnie przyszła miesiączka mi ..ale czekałam 3 dni od tamtej sytuacji i nic .. dzisiaj jest 5 dzień.. od tamtego lekkiego krwawienia , nie mam miesiączki a rano i co wieczór lekko mnie mdli , piersi mnie nie bolą , nic mi innego nie ma .. dzisiaj zrobiłam test ciążowy wyszedł negatywny ..co o tym myślicie? Czy we wtorek robić bete hcg ?
W dzień spodziewanej miesiączki test już powinien wyjść pozytywny, tym bardziej 5 dni po. Ja bym zrobiła betę, żeby mieć pewność, ale nie nastawiaj się za bardzo.
Edit: nie widzę Twojej odpowiedzi, jedynie cytat, ale jeszcze chciałam dopisać, że to przy założeniu, że masz w miarę regularne cykle i owulacja była w połowie cyklu.
 
Ostatnia edycja:
W dzień spodziewanej miesiączki test już powinien wyjść pozytywny, tym bardziej 5 dni po. Ja bym zrobiła betę, żeby mieć pewność, ale nie nastawiaj się za bardzo.
Czytałam kiedyś że testy mogą nie wykazać jak jest niska beta.. a ty piszesz ze powinnam już mieć wynik pozytywny w dzień spodziewanej miesiączki, a jeśli kochałam się z mężem dzień przed? To też powinnam mieć już w dniu spodziewanej miesiączki pozytywny wynik ? No chyba raczej nie ..
 
Czytałam kiedyś że testy mogą nie wykazać jak jest niska beta.. a ty piszesz ze powinnam już mieć wynik pozytywny w dzień spodziewanej miesiączki, a jeśli kochałam się z mężem dzień przed? To też powinnam mieć już w dniu spodziewanej miesiączki pozytywny wynik ? No chyba raczej nie ..

Ale dzień przed czym?

Pozytywny test wyjdzie dopiero jak dojdzie do implantacji zarodka i zacznie się wytwarzać hormon Beta HCG (najczęściej ok. 2 dni po implantacji), do tej z kolei może dojść od 7-12 dni od zapłodnienia. Masz rację najlepiej zrobić badanie z krwi i mieć jasną sytuację :) Wiesz kiedy miałaś owulację? Może Ci się przesunęła?
 
Czytałam kiedyś że testy mogą nie wykazać jak jest niska beta.. a ty piszesz ze powinnam już mieć wynik pozytywny w dzień spodziewanej miesiączki, a jeśli kochałam się z mężem dzień przed? To też powinnam mieć już w dniu spodziewanej miesiączki pozytywny wynik ? No chyba raczej nie ..
Wydaje mi się, że owulacja musiałaby się mocno przesunąć żeby ze stosunku dzień przed miesiączka była jakakolwiek ciąża.
 
Czytałam kiedyś że testy mogą nie wykazać jak jest niska beta.. a ty piszesz ze powinnam już mieć wynik pozytywny w dzień spodziewanej miesiączki, a jeśli kochałam się z mężem dzień przed? To też powinnam mieć już w dniu spodziewanej miesiączki pozytywny wynik ? No chyba raczej nie ..

Prawidłowa faza lutealna trwa od 10 do 16 dni. Więc jeżeli owulacja była by dzień przed spodziewaną data okresu to ta data powinna się przesunąć o 9-15 dni.

Dodam że faza lutealna jest stała dla danej kobiety więc nie można mieć raz 10 raz 12 raz 16 dni. Tzn można ale jest to nieprawidłowe
 
Czytałam kiedyś że testy mogą nie wykazać jak jest niska beta.. a ty piszesz ze powinnam już mieć wynik pozytywny w dzień spodziewanej miesiączki, a jeśli kochałam się z mężem dzień przed? To też powinnam mieć już w dniu spodziewanej miesiączki pozytywny wynik ? No chyba raczej nie ..
Jesli mialas owulacje np. w połowie cyklu a kochałaś się z mezem dzien przed okresem to chyba wiesz, że nie ma szans na ciąże?
Zeby zajsc w ciaze musisz mieć owulacje, która zazwyczaj moze wystąpić w fazie lutealnej miedzy 10dc a 22 dc. jeśli masz regularnie. Najlepiej się umówić do ginekologa na obserwacje cyklu abys upewnila sie ze na pewno owulujesz :)) przydaje się. Ja zaobserwowałam 2-3 cykle i wiedzialam ze w każdym cyklu owuluje ale w zupełnie różnych dniach przez co z mezem musieliśmy się kochać praktycznie cały cykl, bo nie wiedzieliśmy kiedy zaskoczy (nie mam objawow owulacji - nic mnie nie bolało co mogłoby zdradzić chociaz coś).
 
Ostatnia edycja:
reklama
Cześć wszystkim jestem Natalia I jestem tutaj nowa , bardzo mi miło was poznać . Mam pytanie ponieważ z mężem staraliśmy się o dziecko w zeszłym roku udało się nam ale niestety poroniłam.. Teraz chcemy zacząć ponownie się starać tylko mam taki problem .. wiadomo swoje odczekaliśmy od stosunku ale przez pewien czas znów się kochamy , miałam mieć miesiączkę 10 kwietnia .. zamiast niej miałam bóle jajników i lekko raz zakrwawiłam .. myślałam że właśnie przyszła miesiączka mi ..ale czekałam 3 dni od tamtej sytuacji i nic .. dzisiaj jest 5 dzień.. od tamtego lekkiego krwawienia , nie mam miesiączki a rano i co wieczór lekko mnie mdli , piersi mnie nie bolą , nic mi innego nie ma .. dzisiaj zrobiłam test ciążowy wyszedł negatywny ..co o tym myślicie? Czy we wtorek robić bete hcg ?
Mi 3 testy wyszły negatywnie, ostatnia miesiączkę miałam 23 lutego i uwaga! Dopiero dzisiaj miałam 2 kreski na teście. We wtorek bylam u gina i nie umiał stwierdzić czy endo powiększone na @ czy łożysko dal skierowanie na betę ale oczywiście na nią jeszcze nie doszłam... objawy miałam takie jak bol piersi, bój podbrzusza najbardziej wieczorem i z rana, zaparcia i często kręciło mi się w głowie. Każda z nas ma inaczej, więc zawsze ciężko stwierdzić.
 
Do góry