reklama

Ciążowe Kłopociki

Temat na forum 'Pamiątki z okresu ciąży:-)' rozpoczęty przez Martynka1987, 28 Marzec 2008.

1. Martynka1987

Martynka1987 Mama Rafałka i Roksanki!!

Nie widze tutaj tamatu o ciazowych objawach i klopocikach. Wiec zakladam nowy watek. Jakie macie objawy?? Mdlosci, bole, zaparcia, a moze cos jeszcze innego ?? ;-)
    U mnie juz 9-10tc i piersi juz mnie od jakiegos czasu nie bola, a mdlosci tez coraz rzadsze. Podbrzusze juz tez mniej boli i ogolnie lepiej sie czuje, po za sennoscia :-D Zaparcia wczesniej mnie meczyły, teraz juz mniej :-p

2. czarna79

czarna79 Fanka BB :)

Martynka świetny pomysł:tak:
    Co do moich objawów za wiele ich niema: już coraz mnie bolą mnie piersi, mam wzdęcia (o zgrozo) już nie boli mnie tak podbrzusze no chyba ze przeholuje sobie ale ogólnie to gicor. Fakt ze względu na to ze to kolejna ciąża juz odczuwam miednice itp czyli moje ciałko juz sie zmienia:-p

3. reklama
  4. malutka22

malutka22 "Mama Aniołka"

A ja wam powiem że wogóle nie miałam mdłości jak dotąd no może troszke bolały mnie piersi ale to już też minęło, jedynie co mi dokucza to te wzdęcia ale jakoś sobie z nimi radzę-nie daję sie hi hi hi... Pozdrawiam :)]

5. Antuanet24

Antuanet24 Październikowe mamy'08

Ja niestety nie mogę powiedzieć że nie mam objaww ciążowych:-(Od 7 tygodnia mdłości, ktore gdzieś ok. 9 tygodnia przerodziły się w ostre wymioty, rozwmowy w wc po każdym posiłku są na porządku dziennym.Do tego zgaga, zwłaszcza wieczorem przed pojściem spać. Od ok.11 tyg częstsze oddawanie moczu, senność, nadwrażliwość i zachcianki... Mam nadzieję ze niedługo się skończą bo nie wiem ile jeszcze tak pociągne...:no:

6. Martynka1987

Ja mialam wczesniej jeszcze kilka nocy nieprzespanych, bo sie jakos zle czułam, Ale chyba najgorsze były dla mnie zaparcia i wzdecia, jakis czas przed swietami i jeszcze w swieta nie moglam sie załatwic nawet po kilka dni, a jadłam dosc duzo i przez to bardzo bolał mnie brzuch i podbrzusze. Na szczescie pomagaja mi troche owoce jabłka, pomarancze i grefruty i pije tez zielona herbatke :tak: Wiec teraz jest juz w sumie ok. A co do takich problemow to kiedys mi doskwierały one przy okresie i teraz w ciazy tez tak mam, heh.
    A zachcianki to ja tez juz mam, wkurzam sie tez czesto o byle co i chodze jakas przymulona ogolnie, nic mi sie nie chce, hehe.

7. miisiia7

miisiia7 Początkująca w BB

Ja już jestem w 34tc, ale pierwsze 15tc zapamiętam do końca życia. Tragedia... Wymioty, biegunka, zaparcia, zgaga...w 13tc trafiłam do szpitala całkowicie odwodniona. Zemdlałam nawet jak mi krew pobierali. Ale po 15tc wszystko się uspokoiło, bo lekarze (ginekolog i internista) dobrali mi odpowiednie leki, także jeśli macie jakieś straszne kłopoty z przystosowaniem się do ciąży, lepiej porozmawiać o tym z lekarzem, a nie czekać aż samo minie.

8. Kaka82

Kaka82 Mamusia październikowa'08

Ja mam podobnie jak Antuanet24. Mdłosci i wymioty minęły dopiero po 12tyg. Do tego strasznie bolała mnie głowa - teraz jeszcze czasem pobolewa ale jest znośnie.

Za to mam teraz piękne paznokcie:) I włosy mi się strasznie przetłuszczają ale pomógł mi zwykły szampon pokrzywowy. No i od czasu do czasu wyskakuje mi jakiś rasowy pryszcz.

9. ppatqa

ppatqa Październikowe mamy'08

Mnie wymioty omineły, mdłoście się zdarzają, zaparcia i wzdęcia sie uspkoiły piję cherbatkę rumiankową i jem duzo owoców i warzyw, piersi bolą od czasu do czasu, trądzik pierwszy raz mam na szyi i dekolcie i strasznie tłuste włosy, i pierwszy raz nostop mam zajady.

10. reklama
  11. Martynka1987

Hmm słyszałam gdzies ze herbatki rumiankowej nie powinno sie pic w ciazy :dry:
    A co do mojej cery to tez wcale ładnie nie wyglada, na twarzy wyskoczyło mi pelno krostek, czasem pojawia sie tez na dekolcie i plecach, a włosy zawsze musiałam myc co 2-3 dni, a teraz juz na drugi dzien wygladaja strasznie :baffled:

12. guska35

guska35 szczęśliwa mama

u mnie na szcęście wymiotów nie było, tylko raz, więc to się nie liczy, ale za to mdłości....marzyłam o tym by wymiotować. Piersi już przestały boleć, a nie dało się ich dotknąć. Męczą mnie wzdęcia, zjem nawet odrobinę a bębenek to mam taki wielki, jak kobiety w 6mc ciąży :-)

Poleć forum